Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Uživatelé Binance pozor! Už teď můžete zdarma farmařit tokeny ALT

Objevte jeden z nejnovějších trendů v oblasti kryptoměn s Binance Launchpool a nadcházejícím listingem ALT. Za staking BNB a FDUSD získáte tokeny ALT!

Publikováno
Uživatelé Binance pozor! Už teď můžete zdarma farmařit tokeny ALT
Zdroj: x.com/binance

Od pátku 19. ledna mohou držitelé burzovních mincí BNB a stablecoinu FDUSD dát své kryptoměny na staking do Binance Launchpoolu a začít farmařit dosud ještě nikde neobchodovanou kryptoměnu ALT, k jejímuž zalistování na Binance pak dojde 25. ledna v 11:00 našeho času.

Poznámka

Binance Launchpool je platforma dostupná jednoduše přímo z Binance a slouží pro prvotní distribuci mincí. Jedná se o obdobou různých ICOs či IEOs.

Na Launchpoolu však nové mince nekupujete, nýbrž získáváte zdarma právě za staking vybraných kryptoměn (nejčastěji BNB a FDUSD – Binance tak odměňuje své věrné držitele).

Nafarmařené kryptoměny se potom každou hodinu připisují do vaší spotové peněženky.

Co je AltLayer?

AltLayer je platforma pro spouštění nativních i tzv. restaked rollupů s pomocí optimistických i zero-knowledge stacků.

Restaking přinesla do světa kryptoměn platforma EigenLeyer. Inovativní koncept umožňuje uživatelům znovu využít své již stakované ETH nebo liquid staking tokeny jako stETH či rETH k dalšímu získávání odměn či přispívání k zabezpečování sítě.

AltLayer je pak schopná poskytnout jakémukoli rollupu postavenému pomocí jakéhokoli stacku vylepšenou decentralizaci, interoperabilitu a i finalitu transakcí.

Zdroj: Altlayer.io
AltLayer AVS
AltLayer vylepšuje rollupy pomocí 3 služeb: VITAL, MACH a SQUAD

Do slibného projektu investovalo v uplynulých letech několik známých institucionálních investorů, mezi nimi samozřejmě Binance Labs, dále Polychain Capital, Jump Crypto nebo Breyer Capital.

AltLayer vybrala celkem 22,8 milionu USD ve dvou privátních kolech, kdy prodávala 1 ALT za cenu 0,008 USD a 0,018 USD.

Mezi podporovateli se nachází i bývalý CTO Coinbase Balaji Srinivasan, který se nedávno proslavil svou neúspěšnou sázkou, kdy předpovídal krach amerického dolaru, který měl Bitcoin (BTC) vyhnat až na cenu 1 milion USD. Na palubě je i Gavin Wood, spoluzakladatel Etherea (ETH) a hlavní tvář Polkadotu (DOT).

AltLayer využívá rozsáhlý ekosystém, jehož součástí jsou např. i gaming projekty nebo různé kryptoměnové peněženky. Přímo od AltLayer je pak i veselá NFT kolekce “Oh Ottie”, jejíž držitelé mají právo nárokovat si tučný airdrop tokenů ALT.

Po snapshotu, tedy určení rozhodujícího okamžiku pro získání nároku na airdrop, však kolekce odepsala téměř 90 % ze své hodnoty.

Zdroj: Binance.com Research
AltLayer ekosystém
Rozsáhlý ekosystém kolem AltLayer

Jaká je tokenomika kryptoměny ALT?

Token ALT má pak v rámci ekosystému několik využití. Slouží:

  • k hlasování o budoucím směřování AltLayer v rámci governance,
  • jako odměna pro operátory poskytující služby v ekosystému,
  • k placení poplatků účastníky sítě
  • a ke stakingu a úročení.

Celková maximální zásoba ALT je 10 miliard kusů, z toho v den zalistování na Binance bude v oběhu 11 % z nich.

Zbytek bude uzamčen na adresách privátních investorů, vývojářského týmu či pokladnice ekosystému. Tokeny budou do oběhu vypouštěny dle schématu níže, poslední z nich v lednu 2028.

Zdroj: binance.com/en/research
ALT tokenomika
Graf distribuce a plán uvolňování tokenů ALT
Líbil se vám tento článek?
4
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.