Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jak porazit trh a generovat příjem? 5 tipů od dvou investorů se skvělými výsledky

Chcete se orientovat na akciovém trhu jako profesionál? Objevte 5 tipů od nejlepších dividendových investorů Wall Street.

Jak porazit trh a generovat příjem? 5 tipů od dvou investorů se skvělými výsledky

Pokud chcete mít přehled o tom, co se bude dít na akciovém trhu a v ekonomice, možná byste měli zvážit pohled investorů zaměřených na příjem.

A nejde jen o samotný pravidelný příjem. Dividendy jsou symbolem finanční disciplíny, záměru zvyšovat cash flow a dlouhodobého přístupu k úspěšnému řízení společnosti.

Příjmoví investoři se ponořují do finančních údajů s posedlostí účetních, protože investují do dluhopisů a dividend krytých cash flow. Díky tomu dokáží rozpoznat nadměrné zadlužení a další rizika.

5 rad ostřílených dividendových investorů

Dva investiční odborníci, kteří excelují v tomto druhu analýzy, jsou Carl Kaufman a Nael Fakhry z Osterweis Capital Management.

Jejich fondy, Osterweis Strategic Income Fund (OSTIX) a Osterweis Growth & Income Fund (OSTVX), překonávají jak konkurenci, tak benchmarkové indexy o několik procentních bodů ročně za poslední tři až pět let.

Jaké jsou jejich rady, jak porazit trh a generovat příjem?

1. Očekávání mírného zpomalení, ne recese

I když někteří analytici předpovídají v USA nástup recese, Kaufman a Fakhry věří, že spíš dojde jen k mírnému zpomalení.

Tito dva manažeři fondů také odmítají obavy, že trh s komerčními nemovitostmi vybouchne a zničí americkou ekonomiku kvůli vysoké míře zadlužení v kombinaci s trendem práce z domova.

U veřejně obchodovaných realitních investičních trustů (REIT) činí dluh pouze 30 % celkového kapitálu, tedy výrazně méně, než 65 % v době globální finanční krize v roce 2008. Fakhry říká, že REITy jsou nyní kapitalizovány mnohem obezřetněji a v mnoha městech se pracovníci vracejí do kanceláří.

2. Investice do společností s konkurenčními výhodami

Úspěšní investoři často hledají společnosti s trvalou konkurenční výhodou (tzv. “širokým ekonomickým příkopem”), která chrání podnik před konkurenty.

Příkladem je Waste Connections, která vlastní skládky v USA a Kanadě. “Pokud vlastníte skládku, je to velmi strategické a cenné aktivum. To se projevuje v cenové síle. Velmi důsledně zvyšují ceny,” říká Fakhry.

Odpor zákazníků je pramalý vzhledem k tomu, že náklady na odpad jsou jen zlomkem celkových nákladů. To firmě umožňuje trvale zvyšovat cash flow.

Dalším příkladem může být poradenská firma Accenture, jejíž velikost a známá značka potenciálním zákazníkům napovídají, že se s ní nemusí obávat přechodu na nový podnikový software. Nebo třeba Alphabet, který má dominantní podíl na digitální reklamě a vyhledávání.

Aktuální vývoj ceny akcií Accenture

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Accenture Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

3. Reinvestice volného cash flow

Kaufman oceňuje společnosti, které rozdělují hotovost akcionářům, ale zároveň investují do svého podnikání.

Například Airbus investoval dlouhodobě do vývoje úspornějších letadel, což mu pomohlo získat podíl na trhu na úkor Boeingu.

Aktuální vývoj ceny akcií Airbus

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Airbus Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Naopak, společnosti, které utrácejí všechny své peníze na zpětný odkup akcií a výplatu zvláštních dividend, považuje Kaufman za méně atraktivní. “Pokud jim dojdou možnosti, jak investovat do svého podnikání, není to dobře”, říká.

4. Bruslit tam, kam míří puk

Slavná rada Wayna Gretzkyho se dá aplikovat i na dividendové investování. Analýza růstu cash flow může pomoci předpovědět, které společnosti začnou vyplácet dividendy, a nakoupit jejich akcie dřív než ostatní, tudíž za výhodnější cenu.

Fond Fakhryho držel podíly Alphabetu ještě předtím, než se staly dividendovými akciemi. Nyní předpovídají, že brzy začne vyplácet dividendy Amazon, i když pravděpodobně začnou s nízkým výnosem.

5. Nižší kvalita pro vyšší výnos

Někteří investoři sází na dluhopisy společností s nižším hodnocením, například “BB” nebo “B”, které mohou přinést lepší výnosy.

Kaufman říká: “Prověření bonity si děláme sami. Existují společnosti s ratingem ‘B’ a ‘BB’, které mají lepší úvěrové ukazatele než společnosti s ratingem ‘A’.” Důsledným zkoumáním rozvahy emitentů dosahuje vyššího výnosu s nepatrným navýšením rizika.

Kaufmanův fond vlastní z 60 % dluhopisy společností s ratingy B nebo BB.

Například KeHE Distributors, která je jedničkou mezi distributory organických potravin, nebo Banijay Group, která produkuje známé TV pořady jako Big Brother a Survivor.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.