Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Air Bank spouští jednoduché investování do akcií a ETF přímo v mobilu! Bude lepší než Revolut a banky?

Publikováno
Air Bank spouští jednoduché investování do akcií a ETF přímo v mobilu! Bude lepší než Revolut a banky?
Zdroj: airbank.cz

Air Bank plánuje na přelomu roku spustit pro své klienty možnost investování do akcií předních amerických firem v mobilní aplikaci My Air. Tato inovativní investiční služba, která bude kompletně v českém jazyce, umožní klientům Air Bank provádět investice do akcií na pár klepnutí.

Pokud vás láká investování, a jste zároveň klienty Air Bank, už se nemusíte poohlížet po jiné aplikaci nebo si zakládat účet u brokera. Air Bank se na přelomu roku totiž chystá spustit možnost investování do konkrétních akcií předních amerických firem a do několika burzovní fondů – ETF. Jedná se tak o rozšíření dosavadní nabídky těchto služeb, kdy banka umožnila už před pár lety investovat pomocí investiční platformy Portuvíce informací jsme psali zde.

Investování na jedno klepnutí prostřednictvím appky?

Čím dál tím více lidí hledá příležitosti, jak pohodlně investovat přímo z mobilního telefonu, a mít své finance pod kontrolou. Investování se sice může zdát jako složitý proces, ale prostřednictvím nové investiční služby může být mnohem jednodušší.

Jste-li klientem Air Bank, službu si založíte snadno bez vyplňování složitých formulářů přímo v aplikaci My Air. Následně si můžete vybrat z nabídky akcií 200 světoznámých amerických firem, které jsou obchodované na trzích NYSE a Nasdaq.

Air Bank, která patří do investiční skupiny PPF rodiny Kellnerových, tímto reaguje na sílící poptávku Čechů po investicích a chce jim vstup do toho světa usnadnit. Dle interního výzkumu této banky jsou na trhu až tři miliony lidí, kteří buď neinvestují vůbec, nebo pouze do fondů. A právě tyto potencionální klienty chce banka oslovit.

Petr Žabža, vedoucí oddělení Investice Air Bank říká: “U našich klientů vidíme rostoucí poptávku po investičních možnostech, a proto přinášíme novou službu, která zjednodušuje svět investování do akcií. Vývoj investice uvidí klienti přehledně v aplikaci My Air společně s dalšími bankovními službami. Snažíme se udělat investování do akcií dostupné, a proto jsme celý proces maximálně zjednodušili. Služba bude přístupná široké veřejnosti a klienti budou moci snadno spravovat své portfolio. Minimální výše investice je nastavená na 1 000 korun a investoři mohou nakupovat i frakce akcií.”

Jak bude takové investování probíhat?

Investování do akcií bude možné pouze prostřednictvím mobilní aplikace My Air, kterou využívá přibližně 80 % klientů banky z celkového počtu 1,1 milionu. Založení služby a přihlášení bude snadné, zejména protože banka neposkytuje investiční poradenství a každý klient investuje samostatně do vybraných titulů. Proto není potřeba vyplňovat detailní investiční dotazník.

Banka všechny potřebné osobní dokumenty a data klienta má, proto stačí zaškrtnout pouze několik políček ve formuláři. Investice je také možné provádět v eurech a dolarech přímo na měnovém účtu. Poplatek z uskutečněné transakce činí 0,2 % (minimálně 2 USD / 5 EUR) a řadí se tak k těm nižším na trhu. Vedení investičního účtu je zcela zdarma a služba je kompletně v českém jazyce.

Poplatek z uskutečněné transakce činí 0,2 % a řadí se tak k těm nižším na trhu.

Akcie 200 světoznámých amerických firem

V nabídce najdete akcie dvou set amerických společností, které jsou obchodovány na burzách NYSE a Nasdaq. Vybírat můžete taky mezi tituly jako Apple, Microsoft, Alphabet, Amazon, Nvidia, Meta nebo Tesla. Bude také možné investovat do tzv. frakcí, což jsou části celých akcií. Můžete tak získat alespoň malý podíl na zajímavých akciích, které stojí miliony korun, a to již od minimální investice 1 000 korun.

Kromě toho je součástí nabídky 20 burzovně obchodovatelných ETF fondů, které obvykle reflektují známé akciové indexy jako je S&P 500 nebo Nasdaq 100. Air Bank také plánuje v budoucnu rozšířit nabídku o akcie pražské burzy, kde mohou investoři obchodovat s akciemi ČEZu nebo velkých bank.

Podívejte se, jak bude v mobilní aplikaci vypadat “portfolio akcií” a “chytrý přehled.

Spekuluje se, zda bude tato nová investiční služba lepší než Revolut nebo podobné služby jiných bank. Dle Petra Žabži bude v jednoduchosti konkurovat Revolutu a v poplatcích ostatním bankám. Díky tomu, že za vedení investor platit nebude, a za uskutečněnou transakci je poplatek jednotný (tedy 0,2 % z objemu uskutečněné transakce, min. 2 USD / 5 EUR), Air Bank věří, že bude levnější než konkurence.

Co se týče konkurování ve smyslu podobnosti nabídky, na českém trhu zatím příliš mnoho bank podobný způsob investování nenabízí. Své investiční platformy má například ČSOB, Fio banka či Raiffeisenbank, ale nelze s jistotou říct, zda se jedná o jednodušší a levnější služby než ta, se kterou se chystá přijít Air Bank.

Necháme se překvapit, jak bude investování v My Air skutečně vypadat, a potom můžeme udělat jednoznačný závěr.

Líbil se vám tento článek?
30
3

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Q N

Chtěl bych dodat ze v článku se trosku mýlíte. Jedna banka již investování přímo v aplikaci nabízí a to je Česká spořitelna. 😉

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.