Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Air Bank klientům nově nabízí možnost investovat skrze Portu přímo ve své mobilní aplikaci

Publikováno
Air Bank klientům nově nabízí možnost investovat skrze Portu přímo ve své mobilní aplikaci
Zdroj: Portu.cz

Klienti Air Bank budou moci nově využít možnost investovat prostřednictvím české investiční platformy Portu. Ta nabízí tvorbu a správu portfolií bez vstupních poplatků. Registrace a správa portfolia bude možná v mobilní aplikaci My Air.

Služba bude prozatím dostupná pouze v mobilní aplikaci

Air Bank se rozhodla nabídnout svým klientům další možnost, jak zhodnotit své finance. Tentokrát spojila síly s českou investiční platformou Portu, za kterou stojí již od jejího založení v roce 2018 investiční společnost WOOD & Company.

Podle vedení banky bude služba dostupná prozatím pouze v mobilní aplikaci My Air, přičemž počítá s jejím rozšířením do internetového bankovnictví a případně i na pobočky banky. Tímto způsobem se snaží vyhovět vysoké poptávce klientů po jednoduchých způsobech, jak investovat bez vstupních poplatků a dalších výdajů.

Služby Portu aktuálně využívá přibližně 55 tisíc uživatelů, kteří si zde nechávají spravovat aktiva v hodnotě vyšší než 3,5 miliardy korun. Drtivou většinu finančních prostředků Portu investuje do ETF, ale i dalších investičních nástrojů.

TIP: Air Bank recenze – Přehled produktů a zkušenosti
TIP: Air Bank recenze – Přehled produktů a zkušenosti

Investování bez vstupních poplatků

Klienti se mohou prostřednictví mobilní aplikace zaregistrovat u Portu, které jim po vyplnění dotazníku následně nabídne portfolio na míru, nebo jim v případě, že mají dostatek zkušeností, umožní i vytvoření vlastní strategie.

Poznámka

Klienti, kteří již mají založený účet u Portu, ho mohou jednoduše spárovat s aplikací My Air.

Následně lze využít možnosti jednorázové nebo pravidelné investice v minimální výši 1 000 Kč a fixací minimálně na 3 roky, přičemž i tak je možné vložené finanční prostředky kdykoli vybrat. Správu portfolií zajišťují finanční odborníci spolu se specializovaným softwarem, za což si Portu účtuje ročně 1% poplatek z aktuálně investované částky.

Air Bank mimo Portu nabízí i podílové fondy

Air Bank již v minulém roce zpřístupnila svým klientům možnost investování do podílových fondů, které jsou spravovány společnostmi Conseq a Generali Investments CEE. V tomto případě je však možné investice spravovat pouze v internetovém bankovnictví nikoli v mobilní aplikaci.

Během posledních několika měsíců této nabídky využilo podle slov banky již 3,6 tisíc klientů. Ti mají však možnost investovat i do půjček skrze službu Zonky Rentiér, která láká na nízké riziko a stabilní výnosy.

Z pohledu Air Bank i jejích klientů se rozhodně jedná o krok správným směrem. Pokud byste se o samotném Portu rádi dozvěděli více, přečtěte si naši podrobnou recenzi.

Čtěte také: Investiční platforma Portu – Recenze, zkušenosti a názory
Čtěte také: Investiční platforma Portu – Recenze, zkušenosti a názory
Líbil se vám tento článek?
8
0

Autor

Ve světě financí se pohybuji již dlouho, ale i tak jsou pro mne nejzajímavější témata obchodování na burze a kryptoměny.

O těchto tématech ráda diskutuji a píšu. Sice píšu teprve 2 roky, ale to nic nemění na faktu, že do každého článku dám i kousek sebe.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
U 74 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 72,87 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎