Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Air Bank klientům nově nabízí možnost investovat skrze Portu přímo ve své mobilní aplikaci

Publikováno
Air Bank klientům nově nabízí možnost investovat skrze Portu přímo ve své mobilní aplikaci
Zdroj: Portu.cz

Klienti Air Bank budou moci nově využít možnost investovat prostřednictvím české investiční platformy Portu. Ta nabízí tvorbu a správu portfolií bez vstupních poplatků. Registrace a správa portfolia bude možná v mobilní aplikaci My Air.

Služba bude prozatím dostupná pouze v mobilní aplikaci

Air Bank se rozhodla nabídnout svým klientům další možnost, jak zhodnotit své finance. Tentokrát spojila síly s českou investiční platformou Portu, za kterou stojí již od jejího založení v roce 2018 investiční společnost WOOD & Company.

Podle vedení banky bude služba dostupná prozatím pouze v mobilní aplikaci My Air, přičemž počítá s jejím rozšířením do internetového bankovnictví a případně i na pobočky banky. Tímto způsobem se snaží vyhovět vysoké poptávce klientů po jednoduchých způsobech, jak investovat bez vstupních poplatků a dalších výdajů.

Služby Portu aktuálně využívá přibližně 55 tisíc uživatelů, kteří si zde nechávají spravovat aktiva v hodnotě vyšší než 3,5 miliardy korun. Drtivou většinu finančních prostředků Portu investuje do ETF, ale i dalších investičních nástrojů.

Investování bez vstupních poplatků

Klienti se mohou prostřednictví mobilní aplikace zaregistrovat u Portu, které jim po vyplnění dotazníku následně nabídne portfolio na míru, nebo jim v případě, že mají dostatek zkušeností, umožní i vytvoření vlastní strategie.

Poznámka

Klienti, kteří již mají založený účet u Portu, ho mohou jednoduše spárovat s aplikací My Air.

Následně lze využít možnosti jednorázové nebo pravidelné investice v minimální výši 1 000 Kč a fixací minimálně na 3 roky, přičemž i tak je možné vložené finanční prostředky kdykoli vybrat. Správu portfolií zajišťují finanční odborníci spolu se specializovaným softwarem, za což si Portu účtuje ročně 1% poplatek z aktuálně investované částky.

Air Bank mimo Portu nabízí i podílové fondy

Air Bank již v minulém roce zpřístupnila svým klientům možnost investování do podílových fondů, které jsou spravovány společnostmi Conseq a Generali Investments CEE. V tomto případě je však možné investice spravovat pouze v internetovém bankovnictví nikoli v mobilní aplikaci.

Během posledních několika měsíců této nabídky využilo podle slov banky již 3,6 tisíc klientů. Ti mají však možnost investovat i do půjček skrze službu Zonky Rentiér, která láká na nízké riziko a stabilní výnosy.

Z pohledu Air Bank i jejích klientů se rozhodně jedná o krok správným směrem. Pokud byste se o samotném Portu rádi dozvěděli více, přečtěte si naši podrobnou recenzi.

Líbil se vám tento článek?
8
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎