Finex.cz logo
Menu
Finex » Investiční platformy » Air Bank klientům nově nabízí možnost investovat skrze Portu přímo ve své mobilní aplikaci

Air Bank klientům nově nabízí možnost investovat skrze Portu přímo ve své mobilní aplikaci

Air Bank klientům nově nabízí možnost investovat skrze Portu přímo ve své mobilní aplikaci
Zdroj: Portu.cz

Klienti Air Bank budou moci nově využít možnost investovat prostřednictvím české investiční platformy Portu. Ta nabízí tvorbu a správu portfolií bez vstupních poplatků. Registrace a správa portfolia bude možná v mobilní aplikaci My Air.

Služba bude prozatím dostupná pouze v mobilní aplikaci

Air Bank se rozhodla nabídnout svým klientům další možnost, jak zhodnotit své finance. Tentokrát spojila síly s českou investiční platformou Portu, za kterou stojí již od jejího založení v roce 2018 investiční společnost WOOD & Company.

Podle vedení banky bude služba dostupná prozatím pouze v mobilní aplikaci My Air, přičemž počítá s jejím rozšířením do internetového bankovnictví a případně i na pobočky banky. Tímto způsobem se snaží vyhovět vysoké poptávce klientů po jednoduchých způsobech, jak investovat bez vstupních poplatků a dalších výdajů.

Služby Portu aktuálně využívá přibližně 55 tisíc uživatelů, kteří si zde nechávají spravovat aktiva v hodnotě vyšší než 3,5 miliardy korun. Drtivou většinu finančních prostředků Portu investuje do ETF, ale i dalších investičních nástrojů.

Investování bez vstupních poplatků

Klienti se mohou prostřednictví mobilní aplikace zaregistrovat u Portu, které jim po vyplnění dotazníku následně nabídne portfolio na míru, nebo jim v případě, že mají dostatek zkušeností, umožní i vytvoření vlastní strategie.

Následně lze využít možnosti jednorázové nebo pravidelné investice v minimální výši 1 000 Kč a fixací minimálně na 3 roky, přičemž i tak je možné vložené finanční prostředky kdykoli vybrat. Správu portfolií zajišťují finanční odborníci spolu se specializovaným softwarem, za což si Portu účtuje ročně 1% poplatek z aktuálně investované částky.

Air Bank mimo Portu nabízí i podílové fondy

Air Bank již v minulém roce zpřístupnila svým klientům možnost investování do podílových fondů, které jsou spravovány společnostmi Conseq a Generali Investments CEE. V tomto případě je však možné investice spravovat pouze v internetovém bankovnictví nikoli v mobilní aplikaci.

Během posledních několika měsíců této nabídky využilo podle slov banky již 3,6 tisíc klientů. Ti mají však možnost investovat i do půjček skrze službu Zonky Rentiér, která láká na nízké riziko a stabilní výnosy.

Z pohledu Air Bank i jejích klientů se rozhodně jedná o krok správným směrem. Pokud byste se o samotném Portu rádi dozvěděli více, přečtěte si naši podrobnou recenzi.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví a forex brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo