Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Portu nově umožňuje investování do jednotlivých českých akcií

Publikováno
Portu nově umožňuje investování do jednotlivých českých akcií
Zdroj: ihned.cz

Portu, jeden z oblíbených způsobů automatizace a zjednodušení investování, dnes zavedl obchodování českých akcií. Investoři si tak mohou koupit akcie společností jako je Komerční bankaČEZ či Kofola.

Ve svém oficiálním prohlášení Portu uvedlo: “Jako vůbec první investiční platforma v České republice (ale i ve světě) spouštíme frakční obchodování akcií českých společností. […] Strategie na Portu tak nabízí jasnou výhodu oproti klasickým brokerům, u kterých je nutné nakoupit vždy celou akcii. S Portu je možné investovat již od pětistovky, klidně do desítek instrumentů.

Spolu s rozšířením nabídky akcií Portu představilo novou tematickou strategii Pražská špička. Díky této strategii mohou uživatelé investovat do výběru těch největších společností z pražské burzy. Strategie je zaměřena na bankovní sektor (62 %) a energetický průmysl (28 %). Zbývající část připadá českou zbrojní společnost Colt (6 %) a československého výrobce nápojů Kofola (4 %).

Zdroj: Portu.cz
"Obsah" strategie Pražská špička
“Obsah” strategie Pražská špička

Samotní investoři a uživatelé Portu na sociálních sítích vyjadřují smíšené pocity. Michal Ihnát tweetoval, že si novinky již všiml a že vypadá skvěle.

Tibor například vznesl důležitý dotaz, zda-li jsou tyto české akcie vlastněny samotnými investory, nebo je jejich majitelem Portu a o “druhotném majiteli” si pouze vede interní záznam. Portu odpovědělo následovně: “Stejně jako ostatní cenné papíry jsou i české akcie doopravdy vaše. Po jejich nákupu je připíšeme na účet klienta a evidujeme v systémech jako klientský majetek oddělený od majetku společnosti. Portu respektive WOOD & Co. jakožto licencovaný obchodník s cennými papíry, vede evidenci koncových majitelů, která je pravidelně reportována například České národní bance a finančnímu úřadu. Na vyžádání je také možné vystavit dokument umožňující účast a hlasování na valných hromadách českých společností. (Pro hlasování je však nutné, aby klient vlastnil alespoň 1 celou akcii.)

Ohledně dividend českých společností ještě Portu dodává: “Dividendy jsou připisovány standardně, jako u ostatních dividendových titulů na Portu, tj. investorům se vyplatí poměrná část dividendy podle hodnoty daného instrumentu do hotovostní složky investice, odkud je během příštího Obchodního dne opět zainvestována. Frakce nám tedy umožňují vyplatit dividendy i investorům, kteří nevlastní celé kusy akcií.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎