Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Zásadní týden pro Big Tech: Co odhalí výsledky hospodaření největších gigantů?

Tento týden přináší vzrušující přehled o tom, jak se daří klíčovým hráčům na akciovém trhu. Co očekávat a na co si dát pozor?

Publikováno
Zásadní týden pro Big Tech: Co odhalí výsledky hospodaření největších gigantů?
Zdroj: depositphotos.com

Výsledková sezóna se rozjíždí ve velkém – v tomto týdnu se můžeme těšit na výsledky hospodaření za první čtvrtletí hned 4 firem z velkolepé sedmičky i dalších významných společností.

Kromě toho budou zveřejněny i klíčová čísla ohledně americké ekonomiky včetně HDP za první kvartál nebo indexu výdajů na osobní spotřebu (PCE).

Největší jména výsledkové sezóny

Týden v pondělí odstartuje výsledková zpráva německého softwarového gigantu SAP spolu s Verizon Communications a Cadence Design Systems, která je významným partnerem velkých výrobců čipů, pro jejichž design navrhuje software i hardware.

Možná nejočekávanější zprávy přijdou v úterý, kdy mimo Visu a PepsiCo reportuje výsledky hospodaření také Tesla.

Po bouřlivém týdnu, kdy její akcie klesly kvůli snížení počtu zaměstnanců, se očekává, že úterní zveřejnění výsledků Tesly vzbudí značnou pozornost.

Podobně zajímavé budou výsledky Boeingu, který reportuje ve středu. Společnost se potýká s velkými problémy, poté co byla celá řada jeho letounů po několika incidentech uzemněna a Federální úřad pro letectví (FAA) nařídil jejich důkladné kontroly.

Z dalších technologických akci ve středu zveřejní výsledky společnost Meta Platforms. Ty jsou opředeny zvýšeným očekáváním plynoucím z upgradu analytiků, kteří v nedávné minulosti zdůrazňovali potenciál umělé inteligence (AI) pro růst reklamy.

Tento týden budou reportovat výsledky i přední poskytovatelé telekomunikačních služeb, krom už jmenované Verizon Communications, zveřejní ve středu své výsledky AT&T a ve čtvrtek se přidá Comcast a T-Mobile.

Čtvrtek také přinese klíčové zprávy společností Microsoft a Alphabet, přičemž pozornost bude věnována jejich divizím AI a cloudu, a také hospodářské výsledky společnosti Intel, která bude pod drobnohledem kvůli rozšiřující se provozní ztrátě v jejím segmentu slévárenství.

Významnou roli bude hrát také energetický sektor, kde v pátek zveřejní své finanční výsledky ropní giganti ExxonMobil a Chevron.

Poslední údaje o inflaci před zasedáním Fedu

V úterý budou zveřejněny prodeje nových domů za březen, které ukážou vývoj realitního trhu a mohou naznačit mnohé i o finanční situaci a výhledu domácností.

Středa přinese údaje o HDP v prvním čtvrtletí spolu s předběžnými ukazateli za březen, které budou zahrnovat obchodní bilanci a maloobchodní i velkoobchodní zásoby.

V pátek budou účastníci trhu pozorně sledovat zveřejnění cenového indexu výdajů na osobní spotřebu (PCE), ukazatele inflace preferovaného Federálním rezervním systémem.

Tato březnová zpráva bude posledním inflačním údajem, který budou mít představitelé Fedu k dispozici před svým zasedáním 30. dubna až 1. května, a bude určovat diskuse o trajektorii úrokových sazeb.

Nedávné zprávy o inflaci ukázaly tendenci k ustálení po snížení inflace v roce 2023, přičemž únorová zpráva o PCE zaznamenala nárůst na 2,5 %.

Neklesající vývoj inflace by negativně ovlivnil jednání Federálního výboru pro volný trh (FOMC) o případných úpravách stávajícího rozpětí úrokových sazeb 5,25-5,5 %.

Kromě indexu PCE budou představitelé Fedu věnovat pozornost také Michiganskému indexu spotřebitelského sentimentu, a to zejména očekávání spotřebitelů ohledně inflace. Zveřejněn bude rovněž v pátek.

Pondělí Výsledky: SAP, Verizon, Cadence, Truist Financial, Albertsons
Úterý Březnové prodeje nových domů v USA; Výsledky: Tesla, Visa, PespiCo, GE Aerospace, UPS, Lockheed
Středa Výsledky: Meta, AT&T, IBM, Thermo Fisher, ServiceNOW, Boeing
Čtvrtek HDP a předběžné březnové ukazatele bilance a zásob; Výsledky: Microsoft, Alphabet, Comcast, Intel, Merck, AstraZeneca, T-mobile, Caterpillar, Honeywell
Pátek Výdaje na osobní spotřebu (PCE), Michiganský index spotřebitelského sentimentu; Výsledky: ExxonMobil, Chevron, AbbVie, Colgate-Palmolive, Phillips 66

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎