Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akcie Boeing odepsaly téměř 10 %! Drží se při zemi podobně jako letadla společnosti. Proč?

Akcie společnosti Boeing se propadly o 10 % poté, co se v polovině letu oddělil trup letadla. Tato událost vyvolává obavy ohledně letounů řady 737 MAX.

Publikováno
Akcie Boeing odepsaly téměř 10 %! Drží se při zemi podobně jako letadla společnosti. Proč?
Zdroj: Depositphotos.com

Americký výrobce letadel Boeing zaznamenal od minulého týdne výrazný propad akcií, a to o téměř 10 %. Tento pokles byl vyvolán incidentem, k němuž došlo minulý týden a při němž se z letadla během letu oddělila část trupu. Reakce na burze odráží obavy investorů z možných důsledků tohoto incidentu.

K incidentu došlo u letadla Boeing 737 MAX 9 společnosti Alaska Airlines minulý pátek krátce po startu z Portlandu ve státě Oregon. Odtržení části trupu na levé straně donutilo piloty vrátit se na letiště – nikomu ze 171 cestujícím a šesti členům posádky se naštěstí nic nestalo.

Reakce a důsledky

V reakci na tento incident se některé letecké společnosti provozující letouny 737 MAX 9 rozhodly letadla dočasně uzemnit. Federální úřad pro letectví (FAA) nařídil důkladné kontroly těchto letadel, aby zajistil jejich letovou způsobilost a bezpečnost.

Pondělní pád ceny akcií Boeing

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Boeing Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Po zprávě o incidentu dostaly akcie společnosti Boeing přímý zásah. V pátek se obchodovaly za 249 USD a začátkem tohoto týdne klesly až k hodnotě 225 USD, okolo které se pohybují i nyní.

Problémy společnosti Boeing

Není to poprvé, co se Boeing potýká s problémy souvisejícími s řadou 737 MAX. Podíl společnosti na trhu je pod tlakem od smrtelných nehod letadel Boeing 737 MAX v letech 2018 a 2019, při nichž zahynulo téměř 350 lidí. V reakci na tyto tragédie byla letadla po celém světě na více než rok a půl uzemněna.

Po předchozích nehodách letadel Boeing 737 MAX zaznamenal hlavní konkurent společnosti, Airbus, nárůst svého podílu na trhu. Rovněž akcie konkurenta jsou na rozdíl od Boeingu na vzestupu, když za poslední 3 měsíce připsaly více než 18 %.

Růst akcií Airbus za poslendí 3 měsíce

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Airbus Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Nejnovější incident by mohl potenciálně ovlivnit snahu společnosti Boeing získat zpět důvěru v letadla řady 737 MAX, která se teprve nedávno vrátila na oblohu po rozsáhlých aktualizacích softwaru a hardwaru.

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎