Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
| Tržní kapitalizace | $201,7 mld. | EBITDA | $32,54 mld. |
|---|---|---|---|
| Dnešní objem | 0 | P/B (Cena k účetní hodnotě) | 3,58 |
| Roční dividenda na akcii | $4,08 | P/E (Cena k zisku) | 19,61 |
| Dividendový výnos | 2,17 % | Návratnost aktiv | 5,97 % |
| Příjmy společnosti | 0 TMUS | Návratnost vlastního kapitálu | 17,99 % |
| RPS (Příjmy na akcii) | $83,42 | Provozní marže | 25,22 % |
| EPS (Zisk na akcii) | $9,55 | Zisková marže | 11,46 % |
| Účetní hodnota na akcii | $52,35 | EV (Hodnota podniku) | $318,5 mld. |
Na základě odhadů analytiků z Wall Street, kteří poskytli 12měsíční cenové cíle pro , je konsenzuální cílová cena – s nejvyšším odhadem a nejnižším . Průměrná cílová cena představuje změnu o oproti aktuální ceně .
Analytici z Wall Street, kteří nedávno vydali doporučení ohledně akcií TMUS.
Aktuální kvartál končí 30. 9. 2026 a očekává se, že výsledky budou zveřejněny 22. 10. 2026. Analytici očekávají, že zisk na akcii (EPS) dosáhne $2,89 při tržbách ve výši $23,16 mld..
Zveřejnění výsledků je očekáváno 22. 10. 2026.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $23,16 mld. | -- | -- |
| Příjmy | $3,13 mld. | -- | -- |
| EPS | $2,89 | -- | -- |
T-Mobile překonal očekávání v zisku díky vynikající provozní efektivitě. Zisk na akcii dosáhl $2,99 (15.4 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $22,95 mld. | $22,79 mld. | -0.67 % |
| Příjmy | $2,8 mld. | $3,24 mld. | +15.52 % |
| EPS | $2,59 | $2,99 | +15.43 % |
T-Mobile v uplynulém čtvrtletí potvrdila roli lídra trhu, když překonala očekávání v oblasti zisku i čistého příjmu. Klíčovým příběhem zůstává úspěšná transformace z „levného operátora“ na prémiovou volbu pro náročné zákazníky, což dokazuje rekordní spokojenost (NPS) a příliv uživatelů hledajících špičkovou síť. Daří se také v segmentu 5G domácího internetu, který svou kvalitou začíná konkurovat optice.
V nadcházejícím kvartálu investoři uvidí mírné zvýšení odchodovosti kvůli modernizaci tarifů, což je však strategický krok k vyšší ziskovosti v roce 2027. Společnost zvýšila výhled volného peněžního toku a připravuje se na masivní investice do spektra pro sítě 6G a AI aplikace. Očekávejte pokračující růst průměrných tržeb na uživatele a důraz na hodnotu před agresivními slevami na telefony.
T-Mobile překonal veškerá očekávání a vykázal mimořádně silný růst zisku. Zisk na akcii dosáhl $2,27 (13 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $22,98 mld. | $23,11 mld. | +0.55 % |
| Příjmy | $2,18 mld. | $2,5 mld. | +15.11 % |
| EPS | $2,01 | $2,27 | +12.95 % |
T-Mobile má za sebou mimořádné čtvrtletí, ve kterém překonalo očekávání trhu v tržbách i zisku. Klíčem k úspěchu je strategie „bez kompromisů“, kdy firma poprvé v historii láká zákazníky primárně na kvalitu sítě, nikoliv jen na cenu. Společnost těží z masivního přílivu firemních klientů a domácností z venkovských oblastí, kde má stále velký prostor k růstu.
V nadcházejícím období se investoři mohou těšit na zvýšený výhled zisku i volného cash flow. T-Mobile sází na „fyzickou AI“ a edge computing integrovaný přímo v 5G síti, což otevírá nové zdroje příjmů mimo tradiční volání. Očekávejte pokračující expanzi optického internetu skrze strategické JV a další štědré zpětné odkupy akcií. Příběh se mění z diskontního operátora na technologického lídra s prémiovou hodnotou.
Tržby mírně překonaly očekávání, ale ziskovost zaostala za odhady analytiků. Zisk na akcii dosáhl $1,88 (8.3 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $24,17 mld. | $24,33 mld. | +0.66 % |
| Příjmy | $2,22 mld. | $2,1 mld. | -5.22 % |
| EPS | $2,05 | $1,88 | -8.29 % |
T-Mobile vykázal za uplynulé čtvrtletí solidní výsledky, které potvrzují jeho pozici lídra v růstu tržeb i zisku. Přestože zisk na akcii (EPS) mírně zaostal za očekáváním, společnost těží z masivního přílivu nových zákazníků a vynikající schopnosti generovat volné peněžní toky.
Hlavním příběhem nadcházejícího období je přechod k „chytré“ síti 6G a integrace AI do jádra byznysu, což má do roku 2027 přinést úspory až 3 miliardy USD. Investoři by měli očekávat agresivní zpětný odkup akcií a expanzi do širokopásmového internetu a finančních služeb. T-Mobile se přestává soustředit na dotování telefonů a sází na věrnost zákazníků skrze špičkovou síť a digitální zážitky, což slibuje dlouhodobé zvyšování hodnoty pro akcionáře.
T-Mobile mírně překonal očekávání a potvrdil stabilní růst i ziskovost. Zisk na akcii dosáhl $2,41 (0.3 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $21,91 mld. | $21,96 mld. | +0.22 % |
| Příjmy | $2,6 mld. | $2,71 mld. | +4.35 % |
| EPS | $2,4 | $2,41 | +0.3 % |
T-Mobile (v přepisu chybně uvedeno jako Lemonade) doručila mimořádné výsledky za 3. čtvrtletí 2025, kdy překonala očekávání v zisku i tržbách. Společnost získala rekordních 1,1 milionu tarifních zákazníků, čímž potvrdila pozici lídra v růstu i v nejnižší míře odchodu klientů. Klíčovým příběhem je úspěšné zahájení integrace UScellular a rozmach 5G širokopásmového internetu.
Pro nadcházející období management zvýšil celoroční výhled a plánuje vylepšit cíle pro roky 2026–2027. Investoři by měli očekávat pokračující digitální transformaci (využití AI pro prodej) a rozšiřování optických sítí. Dochází také k plánované výměně na postu CEO – Mike Sievert předává vedení Srini Gopalanovi v době nejsilnější tržní pozice firmy, což signalizuje stabilitu a kontinuitu růstové strategie.
Datum zveřejnění výsledků zatím není známo.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $94,41 mld. | -- | -- |
| Příjmy | $12,12 mld. | -- | -- |
| EPS | $10,9 | -- | -- |
Stabilní rok s mírným zaostáním zisku za očekáváním analytiků. Zisk na akcii dosáhl $9,72 (1.8 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $88,13 mld. | $88,31 mld. | +0.21 % |
| Příjmy | $11,2 mld. | $10,99 mld. | -1.84 % |
| EPS | $9,9 | $9,72 | -1.77 % |
T-Mobile US má za sebou rok silného růstu, kdy v klíčových ukazatelích (tržby, EBITDA) překonala konkurenci. Přestože zisk na akcii mírně zaostal za odhady, firma těžila z masivního přílivu nových zákazníků, kteří již nehledají jen nejnižší cenu, ale oceňují technologickou převahu 5G sítě.
V nadcházejícím roce se připravte na změnu strategie: T-Mobile se odklání od dotování drahých telefonů a sází na budování dlouhodobé hodnoty skrze věrnostní programy a AI inovace (např. v aplikaci TLife). Očekávejte agresivní expanzi v oblasti pevného internetu a postupné nasazování AI přímo do sítě. Pro investory to znamená příslib vyšší ziskovosti a štědrý program zpětného odkupu akcií (až 10 mld. USD ročně), podpořený důvěrou mateřského Deutsche Telekomu.
T-Mobile překonal veškerá očekávání a zakončil rok s vynikajícími výsledky. Zisk na akcii dosáhl $9,66 (3 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $80,82 mld. | $81,4 mld. | +0.72 % |
| Příjmy | $10,62 mld. | $11,34 mld. | +6.77 % |
| EPS | $9,38 | $9,66 | +2.99 % |
T-Mobile má za sebou rekordní rok 2024, ve kterém překonal očekávání v zisku i tržbách a potvrdil pozici lídra v růstu počtu zákazníků. Klíčem k úspěchu byla schopnost přimět klienty k přechodu na prémiové tarify a dominance v segmentu 5G domácího internetu.
Pro investory je podstatný výhled na rok 2025: společnost očekává nejvyšší počáteční nárůst tarifních zákazníků v historii a zvyšuje odhad růstu tržeb. Strategickým posunem je návrat k funkci provozního ředitele (COO) a expanze do digitální reklamy (akvizice Vistar) a optických sítí. Očekávejte pokračující agresivní zpětný odkup akcií (až 14 mld. USD) a další zvyšování průměrného výnosu na uživatele díky modernizaci starších tarifů a technologickému náskoku v 5G.
Výsledky zaostaly za očekáváním analytiků v zisku i celkových tržbách. Zisk na akcii dosáhl $6,93 (3.2 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $77,78 mld. | $78,56 mld. | +1 % |
| Příjmy | $9,46 mld. | $8,32 mld. | -12.04 % |
| EPS | $7,16 | $6,93 | -3.25 % |
Loňský rok byl pro T-Mobile US ve znamení dokončení integrace s operátorem Sprint a upevnění pozice lídra v 5G sítích. Přestože realita mírně zaostala za finančními odhady (nižší zisk i tržby), firma vykazuje extrémní efektivitu: rekordně nízký odchod zákazníků a historicky nejvyšší přírůstky v segmentu firem a venkova.
Příští rok bude o „sklizni“. Po letech masivních investic do sítě přichází fáze prudkého růstu volné hotovosti (očekávaný nárůst o 22 %). Investoři by měli sledovat posun od prostého boje o cenu k prémiovým službám a monetizaci 5G (např. satelitní spojení se SpaceX). Očekávejte pokračující agresivní zpětný odkup akcií a dividendy, podpořené provozní pákou, kdy tržby rostou rychleji než náklady na údržbu sítě. T-Mobile se mění z „dravého vyzyvatele“ na vysoce ziskový stroj na peníze.
Solidní výsledky s mírným zaostáním v tržbách, ale výrazným růstem zisku. Zisk na akcii dosáhl $2,06 (0.4 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $79,89 mld. | $79,57 mld. | -0.4 % |
| Příjmy | $2,17 mld. | $2,59 mld. | +19.52 % |
| EPS | $2,07 | $2,06 | -0.44 % |
T-Mobile má za sebou rekordní rok 2022, ve kterém se stal lídrem v kvalitě 5G sítě a překonal konkurenty v přírůstku zákazníků (6,4 mil. postpaid). I přes mírné zaostání v tržbách firma vykázala silný růst zisku (EBITDA +12 %) a volného hotovostního toku (+36 %). Úspěšně dokončila integraci sítě Sprint, což otevírá cestu k vyšší efektivitě.
V roce 2023 očekávejte "rok výplaty". Snížení investičních nákladů (CapEx) a synergie z fúze mají katapultovat volné cash flow o 75 % na cca 13 mld. USD. Příběh se mění z "investiční fáze" na "stroj na peníze" se silným programem zpětného odkupu akcií. Rizikem zůstává kyberbezpečnost a makroekonomické zpomalení, které však management vnímá spíše jako příležitost k přetažení zákazníků od dražší konkurence.
| Insider |
Hodnota
|
Cena | Typ transakce |
Datum
|
||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
Společnost T-Mobile US, Inc. spolu se svými dceřinými společnostmi poskytuje mobilní komunikační služby ve Spojených státech, Portoriku a na Panenských ostrovech Spojených států. Společnost nabízí zákazníkům hlasové, komunikační a datové služby v rámci postpaid, prepaid a velkoobchodních a ostatních služeb. Dále poskytuje bezdrátová zařízení, včetně chytrých telefonů, nositelných zařízení, tabletů, domácích širokopásmových routerů a dalších mobilních komunikačních zařízení, jakož i bezdrátová zařízení a příslušenství; financování prostřednictvím splátkových plánů na zařízení; leasing prostřednictvím služby JUMP! On Demand a služby vysokorychlostního internetu. Kromě toho společnost nabízí služby, zařízení a příslušenství pod značkami T-Mobile a Metro by T-Mobile prostřednictvím vlastních a provozovaných maloobchodních prodejen, aplikace T-Mobile, kanálů péče o zákazníky a svých internetových stránek. Prodává také svá zařízení prodejcům a dalším externím distributorům za účelem dalšího prodeje prostřednictvím nezávislých maloobchodních prodejen třetích stran a různých webových stránek třetích stran. Společnost byla založena v roce 1994 a sídlí v Bellevue ve státě Washington.
|
Základní informace
|
|
| Název společnosti | T-Mobile |
|---|---|
| Ticker | TMUS |
|
Základní informace o společnosti
|
|
| Webové stránky | https://www.t-mobile.com/ |
|---|---|
| Adresa sídla společnosti | -- |
| Založeno | 1990 |
| Datum IPO | -- |
| Sektor | Telekomunikační služby |
| Průmysl | Bezdrátové telekomunikační služby |
| Zaměstnanci | 75 000 |
| Vedení společnosti | -- |
|
Dividendy
|
|
| Vyplácí dividendy? | |
|---|---|
| Frekvence výplaty dividend | Kvartální |
| Roční dividenda na akcii | $4,08 |
| Dividendový výnos | 2,17 % |
|
Poslední dividenda
|
|
| Datum výplaty posl. dividendy | 10. 9. 2026 |
| Poslední dividenda | $1,02 |
|
Příjmy
|
|
| Příjmy společnosti | 0 TMUS |
|---|---|
| RPS (Příjmy na akcii) | $83,42 |
| Kvartální růst příjmů meziročně | 7,9 % |
|
Valuace
|
|
| Tržní kapitalizace | $201 683 720 966 |
|---|---|
| EV (Hodnota podniku) | $318 513 381 376 |
| P/B (Cena k účetní hodnotě) | 3,58 |
| P/E (Cena k zisku) | 19,61 |
| P/S (Cena k příjmům) | 2,18 |
| Forward P/E | 12,97 |
| Účetní hodnota na akcii | $52,35 |
| Cílová cena Wall Street | $243,4 |
| Hodnota podniku k příjmům | 3,46 |
| Hodnota podniku k EBITDA | 9,27 |
|
Rentabilita
|
|
| EBITDA | $32 540 000 000 |
|---|---|
| Provozní marže | 25,22 % |
| Zisková marže | 11,46 % |
| EBITDA marže | 35,3 % |
| Hrubý zisk | $58 128 998 400 |
| EPS (Zisk na akcii) | $9,55 |
| Zředěný zisk na akcii (DEPS) | $9,55 |
| Očekávaný EPS (tento rok) | -- |
| Očekávaný EPS (příští rok) | -- |
| Očekávaný EPS (tento kvartál) | -- |
| Očekávaný EPS (příští kvartál) | -- |
| Růst zisků čtvrtletně R/R | 0,5 % |
| Růst zisků meziročně | -10 % |
|
Výkonnost
|
|
| Návratnost aktiv | 5,97 % |
|---|---|
| Návratnost vlastního kapitálu | 17,99 % |
|
Statistiky akcií
|
|
| Dnešní objem | 0 |
|---|---|
| 52týdenní maximum | $255,7 |
| 52týdenní minimum | $165,7 |
| Beta | 0,33 |
| Vydané akcie | 1 074 817 571 |
| Volně obchodovatelné akcie | 486 295 676 |
| Podíl institucí | 43,54 % |
| Podíl insiderů | 55,55 % |
| 50denní klouzavý průměr | $181,3 |
| 200denní klouzavý průměr | $194,9 |
|
Shortaři akcií
|
|
| Počet short akcií | 16 943 967 |
|---|---|
| Počet short akcií (min. měs.) | -- |
| Podíl short pozic | 3,59 % |
| Podíl short pozic z volného objemu | -- |
| Podíl short pozic z vydaných akcií | 3,55 % |
| Short ratio | 3,59 % |
|
Rozdělení
|
|
| Faktor posledního rozdělení | 10000:10019 |
|---|---|
| Datum posledního rozdělení | 24. 6. 2020 |
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.