Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

TOP 3 dividendové akcie s ultra vysokým výnosem. Máte je ve svém portfoliu?

Pasivní příjem je jedním ze způsobů, jak generovat zisk. V tomto článku se podíváme na akcie s více než 6% dividendovým výnosem, které investorům zajišťují velmi slušný pasivní příjem.

TOP 3 dividendové akcie s ultra vysokým výnosem. Máte je ve svém portfoliu?
Zdroj: depositphotos.com

Díky investování lze kapitál budovat dvěma způsoby. Tím prvním je kapitálové zhodnocení, které je dosahováno růstem ceny akcie, což je typické pro růstové akcie. Druhým způsobem je generování zisku pomocí dividend, což je mnohem více konzervativnější způsob.

V tomto článku se budeme zaměřovat především na akcie s vysokým dividendovým výnosem, které kromě bonusu v podobě pasivního příjmu také mohou investorům nabídnout zhodnocení investice v podobě růstového potenciálu. Pojďme si jednotlivé společnosti představit.

Korelační graf akcií Ares Capital, Kinder Morgan a Rithm Capital

Aktuální cena
Změna
Ares Capital / ARCC
Načítání
Načítání
Načítání
Kinder Morgan / KMI
Načítání
Načítání
Načítání
Rithm Capital Corporation / RITM
Načítání
Načítání
Načítání

S inkasováním dividend a budování bohatství díky nim, velmi úzce souvisí jejich reinvestování. Inkasované dividendy jsou následně znovu použity na koupi akcií, čímž se zvyšuje výše další vyplacené dividendy.

Díky tomuto jednoduchému způsobu reinvestování mohou investoři generovat exponenciální růst svého bohatství.

Zároveň díky reinvestici dochází k průměrování vstupní ceny, což je další mechanismus, díky kterému se snižuje volatilita obchodního zůstatku, což jistě každý dlouhodobý investor ocení.

Pojďme se již nyní podívat na konkrétní akcie s vysokým dividendovým výnosem.

Ares Capital

Tato společnost se zabývá financováním podnikatelské činnosti pro střední podniky a v dlouhodobém měřítku její akcie vykazují stabilní cenový vývoj.

Akcie Ares Capital se obchodují dlouhodobě v postranním trendu s mírně rostoucí tendencí. Přesně takovýto cenový vývoj chtějí dividendoví investoři vidět.

Tato společnost vykázala meziroční nárůst tržeb 24,71 % a s jejich růstem se počítá i do dalších let. Pro roky 2024 a 2025 jsou predikovány tržby 2,82 miliardy USD. Společnost nabízí investorům dividendový výnos 9,26 %, což činní kvartální dividendu 0,48 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Ares Capital
Měsíční akciový graf společnosti Ares Capital

Kinder Morgan

Tato společnost působí především v Severní Americe a zabývá se energetickou infrastrukturou. Cena akcií Kinder Morgan se od roku 2016 pohybuje v postranním trendu.

Do této fáze se trh ovšem dostal po agresivním výprodeji, což může značit i budoucí růstový potenciál. Nejbližší rezistence se nachází na hodnotě 28 USD, kde rezistence tvoří konfluenci s 50 % Fibonacciho retracementu.

Společnost nabízí dividendový výnos 6,3 %, což činní kvartální dividendu 0,28 USD. Kinder Morgan ovšem vykázal pokles meziročních tržeb a to o 20,14 %. Po tomto poklesu se v nadcházejících dvou letech očekává stabilizace tržeb, a to okolo hodnoty 18 miliard USD.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Kinder Morgan
Měsíční akciový graf společnosti Kinder Morgan

Rithm Capital

Akcie Rithm Capital se od roku 2020, kdy je potkal výrazný cenový propad, obchodují v růstovém trendu, kdy trh respektuje hodnotu rostoucí trendové čáry.

Nejbližší rezistence se nachází na hodnotě 14 USD, kde budou trhu v růstu bránit proražená cenová minima. Akcie této společnosti tak kromě dividend nabízejí i potenciál kapitálového zhodnocení.

Rithm Capital působí jako správce aktiv, který se specializuje na nemovitosti. Společnost si v loňském roce prošla výrazným poklesem tržeb, a to o 37,27 %. V roce 2024 by se tento propad měl kompenzovat jejich růstem o 1,5 miliardy USD na hodnotu 4,33 miliardy USD.

Okolo této hodnoty by se tržby měly pohybovat i v roce 2025. Společnost nabízí investorům dividendový výnos 8,99 % a kvartální dividendu 0,25 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Rithm Capital
Měsíční akciový graf společnosti Rithm Capital

Závěr

V tomto článku jsme se blíže podívali na akcie s vysokým dividendovým výnosem, které navíc nabízejí potenciál kapitálového zhodnocení.

V úvodu článku jsme si shrnuli metody reinvestování dividend a průměrování pořizovací ceny akcií. Dividendy se řadí do segmentu pasivního příjmu, který má možnost generovat každý akciový investor.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.