Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tato podhodnocená akcie má potenciál zdvojnásobit vaši investici!

Kdysi vysoce prosperující platební společnost se nyní obchoduje s oceněním vhodným spíše pro středně velkou banku. Dobrá zpráva: Cesta k návratu je jednodušší, než Wall Street očekává.

Publikováno
Tato podhodnocená akcie má potenciál zdvojnásobit vaši investici!
Zdroj: depositphotos.com

PayPal se z jedné z nejdražších akcií na trhu stal jednou z nejlevnějších – a nyní je dostatečně levný na to, aby se dal koupit.

Jméno PayPal bývalo v oblasti online plateb všudypřítomné a společnost to dokazovala růstem. Její služba Venmo byla například oblíbená zejména u mladších uživatelů, zatímco používání stejnojmenné služby bylo pro mnohé výchozí volbou při nakupování online.

Apple a Google ze skupiny Alphabet však rozšířily své vlastní platební možnosti a do tohoto prostoru se pustily i další společnosti.

Když se po pandemii online nakupování ochladilo, růst PayPalu se vypařil.

Společnost byla nucena přejít k méně ziskovým produktům, jako je poskytování platebních služeb online společnostem.

To tlačilo na hrubou marži společnosti, která ve čtvrtém čtvrtletí roku 2023 klesla na 45,8 % z 55,9 % v roce 2020. Její akcie se od svého vrcholu v roce 2021 propadly o 80 % – a investoři se ptají, jaká budoucnost čeká tuto stále více sužovanou společnost.

PayPal už pravděpodobně nezopakuje svůj nedávný růst

Špatnou zprávou je, že PayPal se pravděpodobně již nikdy nevrátí ke svému dřívějšímu růstu. Dobrá zpráva je, že to ani nepotřebuje.

S novým generálním ředitelem Alexem Chrissem v čele přichází změna – změna, která by měla pomoci zvrátit nedávné oslabení. Společnost se stává štíhlejší a soustředěnější, s novými iniciativami zaměřenými na zastavení poklesu ziskových marží a zvýšení ziskovosti, potažmo zisku na akcii (EPS).

Vzhledem k tomu, že se akcie této technologické společnosti obchodují za podobné ohodnocení jako regionální americké banky, není ani k zapotřebí mnoho dobrých zpráv – jen méně špatných zpráv – aby se akcie začaly zvedat.

Vývoj ceny akcií PayPal za poslední 3 roky

Načítání
Načítání
Kupte si akcie PayPal Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

PayPal má před sebou práci – a ví to. Na svém “dni inovací” 25. ledna vedení společnosti prohlásilo, že bude šokovat svět. To se mu zdaleka nepodařilo.

Chriss však představil kroky k řešení velkých problémů PayPalu, včetně usnadnění jeho používání k nákupům, zvýšení zisků ze spolupráce s online společnostmi a zaměření se na inovace v hlavních produktech.

Většina z nich však byla očekávaná a společnost spolu s iniciativami neuváděla žádná čísla. Akcie společnosti ten den klesly o 3,7 %.

Přesto PayPal nabídl některé iniciativy, které by se ještě mohly vyplatit. Analytik J.P. Morgan, Tien-Tsin Huang, poznamenává, že se společnost zaměřuje na rychlejší inovace.

Její nová služba Fastlane dokáže automaticky vyplňovat osobní údaje a údaje o kreditních kartách a debetních kartách. Podle PayPalu by to mohlo výrazně zvýšit míru dokončení transakcí.

PayPal je podhodnocená akcie

PayPal se obchoduje za ohodnocení jako banka, jedná se tedy o podhodnocenou finančně-technologickou akcii.

Akcie Forward P/E poměr P/S poměr P/B poměr PEG
PayPal 11,12 2,27 3,21 0,83
PNC Financial Services 10,64 1,89 1,33 1,74
U.S. Bancorp 12,97 1,65 1,37 2,16
Block 18,54 2,22 2,60 2,00

Poslední zpráva o výsledcích hospodaření společnosti, zveřejněná 7. února, byla dalším zklamáním, které by nakonec mohlo být hodnoceno příznivě.

Přestože překonala odhady zisku a tržeb za čtvrté čtvrtletí, vedení společnosti stanovilo výhled na rok 2024 na 5,10 USD na akcii, což je pod konsensem analytiků, který předpokládal 5,48 USD, a výrazně méně než odhady z března 2022 na úrovni 7,20 USD.

Tento výhled je možná zklamáním, ale mohlo by jít o prozíravý krok, pokud se inovace společnosti osvědčí a společnost dosáhne lepších než očekávaných výsledků.

Na horším výhledu společnosti by záleželo mnohem více, kdyby PayPal nevypadal vyloženě lacině. Obchoduje se za 11násobek 12měsíčních prognóz budoucích zisků, což je do očí bijící pokles z maxima v červenci 2021 na úrovni 57 bodů.

Tehdy PayPal rostl rychleji než banky – a bral jim podíl na trhu. Nyní je to zralá společnost v dozrávajícím odvětví, s pomalejším růstem a větší konkurencí. Nicméně její PEG poměr na úrovni 0,83 vyjadřuje výrazný růstový potenciál akcií.

Ukazatel PEG

Ukazatel PEG je poměr ceny a zisku (P/E poměr) vydělený očekávanou mírou růstu. Pro výpočet poměru PEG se používá předpokládaná míra růstu (na základě konsensu profesionálních analytiků) a předpokládané zisky v následujících 12 měsících. Poměr PEG nižší než jedna znamená významný růstový potenciál.

I když už se nejedná o společnost s hyper-růstovým potenciálem, o to atraktivnější investice to je z hlediska ocenění.

Z finančních společností v indexu S&P 500 se ocenění PayPalu nejvíce podobá společnosti U.S. Bancorp a společnosti PNC Financial Services a je podhodnocený oproti fintech společnosti Block. Ze všech 4 zmiňovaných titulů má navíc nejnižší ukazatel PEG.

PayPal také plánuje odkoupit zpět své akcie v hodnotě 5 miliard USD, což by se mohlo ukázat jako prozíravý krok, pokud akcie dokáží zamířit výše.

Uvažujete o investování do akcií Paypal? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.