Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Ojedinělá investiční příležitost, kterou drží Warren Buffett i Cathie Wood!

Vzrušující vývoj v oblasti technologie umělé inteligence vynesl akcie společnosti Amazon do nových výšin. Přesto jsou levné a na vstup není vůbec pozdě.

Publikováno
Ojedinělá investiční příležitost, kterou drží Warren Buffett i Cathie Wood!
Zdroj: depositphotos.com

Nadšení kolem technologií umělé inteligence (AI) dosáhlo vrcholu a hlavní akciové indexy jako S&P 500 a Nasdaq 100 se pohybují blízko rekordních hodnot.

Investoři a analytici jsou nadále optimističtí ohledně možných zisků, zejména v technologickém sektoru.

Uprostřed tohoto vývoje se skupina akcií, známá jako “velkolepá sedmička”, zahrnující společnosti Microsoft, Alphabet, Nvidia, Apple, Meta Platforms, Tesla a Amazon, více či méně prosadila v kapitalizaci této transformační technologie.

Gigant v oblasti e-commerce a cloud computingu

Při posuzování finančního zdraví společnosti je velmi důležitým ukazatelem cash flow. Amazon se v této oblasti ukázal jako velmi zdatný a v roce 2023 vygeneroval úžasných 36,8 miliardy USD volného cash flow, což je pozoruhodné oživení oproti předchozímu roku, kdy volná hotovost činila 11,6 miliardy USD.

Obrat ukazuje na schopnost Amazonu přizpůsobit se a prosperovat v náročných ekonomických podmínkách.

K úspěchu Amazonu přispěly jeho rozmanité obchodní segmenty různou měrou. Severoamerický a mezinárodní reklamní segment společnosti vykázaly v roce 2023 kombinovaný provozní zisk ve výši 12,2 miliardy USD, což představuje výrazné oživení po provozní ztrátě ve výši 10,6 miliardy USD v roce 2022.

Významným tahounem ziskovosti je ale cloudová divize společnosti – Amazon Web Services (AWS), jejíž tržby v roce 2023 meziročně vzrostly o 13 % na 90,6 miliardy USD a která se může pochlubit působivou provozní marží ve výši 27 %.

Strategické investice Amazonu do umělé inteligence by mohly růst AWS posunout do nových výšin. Společnost krom jiného investuje do platformy umělé inteligence Anthropic, která pomocí čipů od Amazonu trénuje své modely generativní AI.

Zájem o akcie a jejich ocenění

Solidní výkonnost a silný profil peněžních toků společnosti nezůstaly bez povšimnutí a zajistily jí místo v investičních portfoliích vlivných osobností, jako jsou Cathie Woodová nebo Warren Buffett.

Brian Nowak ze společnosti Morgan Stanley pak nedávno zvýšil cílovou cenu pro akcie Amazonu na 215 USD, což implikuje přibližně 17% nárůst oproti aktuální ceně akcií.

Aktuální vývoj akcií Amazon

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amazon Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Poměr ceny k tržbám (P/S) ve výši 3,4 vyniká mezi jejími konkurenty z velkolepé sedmičky, což naznačuje, že její role v oblasti AI může být podhodnocená.

Díky svému potenciálu využívat AI napříč různými obchodními operacemi, od e-commerce po cloud computing, má Amazon předpoklady k exponenciálnímu růstu tržeb a zisků.

Vzhledem k velice atraktivnímu ocenění akcií Amazon a schopnosti společnosti těžit z probíhající revoluce v oblasti umělé inteligence může být pro investory vhodný čas zvážit přidání akcií do svých portfolií. Jako vždy je však třeba provést vlastní fundamentální a případně i technickou analýzu.

Uvažujete o investování do akcií Amazon? Zvážit můžete brokera XTB nebo Saxo Bank:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎