Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Amazon investuje miliardy do umělé inteligence!

Amazon se podle jeho šéfa zaměřil na snižování nákladů a zároveň zvyšování strategických investic do umělé inteligence. Zatím mu to vychází dobře.

Publikováno
Amazon investuje miliardy do umělé inteligence!
Zdroj: Midjourney.com

Generální ředitel společnosti Amazon, Andy Jassy, ve svém dopise akcionářům zdůraznil, že se společnost vedle obezřetného přístupu k řízení nákladů věnuje také spokojenosti zákazníků a inovacím, zejména v oblasti nových technologií, jako je umělá inteligence (AI).

Od svého nástupu po Jeffu Bezosovi v polovině roku 2021 řídil Jassy Amazon v době ekonomických problémů a zpomalujících se tržeb.

Problémy vedly ke snižování nákladů a největšímu propouštění v historii společnosti, které se dotklo více než 27 000 pracovních míst, včetně snižování počtu zaměstnanců v jednotkách cloud computingu, Prime Video a Twitch.

Kromě problémů má ale díky včasnému rozpoznání příležitosti v oblasti umělé inteligence Amazon na kontě i velmi dobré finanční výsledky a chvályhodnou výkonnost akcií.

Aktuální vývoj akcií Amazon

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Saab AB Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Jassy vyzdvihl význam “primitivních služeb” jako základních stavebních kamenů pro nové projekty a podnikání a uvedl příklad úspěchu Amazon Web Services (AWS), na kterou dříve dohlížel.

Poznámka

AWS se vyvinula z interního nástroje v dominantní cloudovou službu a významný tahoun zisku společnosti Amazon. Na ziscích se podílí z 54 %.

Šéf společnosti je obzvláště nadšený z generativní umělé inteligence (GenAI), kterou považuje za další významnou primitivní službu Amazonu.

V této oblasti Amazon nedávno představil Bedrock, službu díky které klienti mohou využívat jazykové modely od společnosti Amazon a startupů AI21 a Anthropic, stejně jako model společnosti Stability AI pro převod textu na obrázky.

V minulém měsíci Amazon navýšil svou investici do AI startupu Anthropic o 2,75 miliard dolarů.

Jassy zdůraznil, že ačkoli Amazon vyvíjí vlastní aplikace GenAI, většinu z nich vytvoří jiné společnosti využívající AWS jako platformu. Proto vnímá cloud computing Amazonu jako významného hráče v boomu AI.

Kromě toho Jassy přislíbil integraci prvků umělé inteligence do všech částí podnikání společnosti. Už v únoru spustil Amazon nástroj Rufus, který s pomocí AI pomáhá uživatelům hledat a nakupovat produkty.

Ve čtvrtek firma navíc oznámila změnu ve složení své správní rady, která dále podtrhuje zaměření na AI. Novým členem boardu se stal Andrew Ng, průkopník oblasti, který dříve vedl výzkumný tým Googlu pro výzkum hlubokého učení a pracoval jako výzkumník v Baidu.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎