Finex.cz logo
Menu
Finex » Investice » Jaké jsou ty nejlepší investice, pokud by se koronakrize vrátila v 2. polovině roku 2021?

Jaké jsou ty nejlepší investice, pokud by se koronakrize vrátila v 2. polovině roku 2021?

Jaké jsou ty nejlepší investice, pokud by se koronakrize vrátila v 2. polovině roku 2021?
Zdroj: elconfidencial.com

Vlivu koronakrize neunikl nikdo, ani trhy nezůstaly stranou a mnoho lidí se tak ptá, je nyní správný čas na investice? Odpověď je jasná, ano, je. Pouze je potřeba vědět, jaká jsou aktuální rizika a příležitosti.

Konzervativní investice „na jistotu“

Pro českého investora jsou poměrně zajímavé české státní dluhopisy. Dluhopis proti-inflační je indexován českou inflací a nabízí tak maximální bezpečí. To je důležité si uvědomit, protože v České republice je aktuálně inflace a úrovni 3 %.

Pokud k aktuální inflaci přidáme zhodnocení jen 0,5 %, jsme na výnosu 3,5 % ročně, a to v zásadě na 100% bezpečnou investici není vůbec špatné. Naopak byla by chyba nechat peníze jen tak ležet na běžném účtu a nechat je inflaci pohltit.

Jestli jste konzervativní investor, riziko chcete dostat v zásadě na nulu, český státní dluhopis s indexací na inflaci je v době krize velmi dobrou variantou, kterou můžete zvolit.

Investice do nemovitostí

V době koronakrize mnozí predikovali pokles cen nemovitostí. Ostatně vycházelo se ze zkušenosti z roku 2008 a globální krize, kde nemovitosti skutečně výrazně poklesly. V době koronakrize je ale situace odlišná. Především proti zpomalení světové ekonomiky se na minimum tlačí úrokové sazby. Úvěry a především hypotéky jsou levnější, dostupnější a o bydlení ve vlastním je čím dál větší zájem.

Přečtěte si také, jak se dařilo hypotéčnímu trhu v roce 2020. Jasným důkazem je boom hypotéčního trhu. Nemovitosti jsou tedy stále dobrým želízkem v ohni.

Akcie v koronakrizi

U akcií je potřeba být trochu opatrnější, ale příležitostí je více než dost. V době koronakrize se přímo nabízí sledovat akcie společností, které dokážou v této těžké době využít příležitostí. Jednat se může například o výrobce vakcín, třeba Pfizer.

V koronakrizi jsme přešli na on-line kontakt. A kouknout můžeme třeba na akcie Zoomu.

Jak jsme zmínili, u akcií to není tak snadné, je zde hodně emocí a zpráv, ke kterým se nedostaneme jako první. Prvotní oznámení Pfizeru o vakcíně vystřelilo jejich cenu strmě nahoru, ta korigovala a nyní opět roste. Každopádně u akcií buďte opatrní, obzvláště v těchto velmi sledovaných tématech.

Cena akcií Pfizer
CZK
USD
EUR
Normal
Logarithmic

Nabídnout by se mohl akciový index. Mnozí namítají, že v době koronakrize mají indexy v sobě i mnoho poražených. To je na jednu stranu pravda, vidět jsme to mohli na jaře roku 2020 i na S&P 500, ale do půl roku index ztráty dohnal a pokračuje v růstu. Investování do indexů je tedy také zajímavou volbou.

Cena akcií S&P 500
CZK
USD
EUR
Normal
Logarithmic

Obecně u akcií jsou problémem velké emoce. Když přišla koronakrize, akciový trh kolaboval a cena většiny aktiv strmě padala. Ztrátu se ale podařilo do pár měsíců dohnat, zmíněnému indexu S&P 500 to trvalo půl roku a ukazuje se, že v krizi je základem diverzifikace a vydržet, neprodat při propadu. A právě diverzifikaci index nabízí.

Dnes jsme stále v koronakrizi, ale naučili jsme se s ní už žít, investice do akciového indexu tak já osobně považuji za skvělou diverzifikaci investičního rizika.

Krizové evergreeny a alternativy

zlato vs stribro

Zmiňuje se to všude, ale je to pravda. V zásadě v jakékoliv krizi roste cena zlata. To je bezpečným přístavem a když investoři tápou, vloží peníze právě do této komodity.

V době krize také často dojde k propadu ceny ropy, ale následně tohle černé zlato konstantě roste, a v tomto období jsme také právě teď.

A pokud už článků i sledování zlata a ropy máte dost, zkuste nějakou alternativní investici. Od koruny můžete koupit podíl na veteránu, staré whisky nebo třeba budete mít podíl na státovce či vzácných hodinkách. Výnosy těchto sběratelských předmětů v posledních 10 letech poráží akcie.

V každém případě krize, ať už korona či jakákoliv jiná, není automaticky důvodem k ukončení investic – stále existuje řada variant, kam investovat. A co vy? Investujete i v době koronakrize?

Ohodnoťte tento článek

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví a forex brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 90 %
U 79 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo