Finex.cz logo
Menu
Finex » Investice » Jaké jsou ty nejlepší investice, pokud by se koronakrize vrátila v 2. polovině roku 2021?

Jaké jsou ty nejlepší investice, pokud by se koronakrize vrátila v 2. polovině roku 2021?

Jaké jsou ty nejlepší investice, pokud by se koronakrize vrátila v 2. polovině roku 2021?
Zdroj: elconfidencial.com

Vlivu koronakrize neunikl nikdo, ani trhy nezůstaly stranou a mnoho lidí se tak ptá, je nyní správný čas na investice? Odpověď je jasná, ano, je. Pouze je potřeba vědět, jaká jsou aktuální rizika a příležitosti.

Konzervativní investice "na jistotu"

Pro českého investora jsou poměrně zajímavé české státní dluhopisy. Dluhopis proti-inflační je indexován českou inflací a nabízí tak maximální bezpečí. To je důležité si uvědomit, protože v České republice je aktuálně inflace a úrovni 3 %.

Pokud k aktuální inflaci přidáme zhodnocení jen 0,5 %, jsme na výnosu 3,5 % ročně, a to v zásadě na 100% bezpečnou investici není vůbec špatné. Naopak byla by chyba nechat peníze jen tak ležet na běžném účtu a nechat je inflaci pohltit.

Jestli jste konzervativní investor, riziko chcete dostat v zásadě na nulu, český státní dluhopis s indexací na inflaci je v době krize velmi dobrou variantou, kterou můžete zvolit.

Investice do nemovitostí

V době koronakrize mnozí predikovali pokles cen nemovitostí. Ostatně vycházelo se ze zkušenosti z roku 2008 a globální krize, kde nemovitosti skutečně výrazně poklesly. V době koronakrize je ale situace odlišná. Především proti zpomalení světové ekonomiky se na minimum tlačí úrokové sazby. Úvěry a především hypotéky jsou levnější, dostupnější a o bydlení ve vlastním je čím dál větší zájem.

Přečtěte si také, jak se dařilo hypotéčnímu trhu v roce 2020. Jasným důkazem je boom hypotéčního trhu. Nemovitosti jsou tedy stále dobrým želízkem v ohni.

Akcie v koronakrizi

U akcií je potřeba být trochu opatrnější, ale příležitostí je více než dost. V době koronakrize se přímo nabízí sledovat akcie společností, které dokážou v této těžké době využít příležitostí. Jednat se může například o výrobce vakcín, třeba Pfizer.

V koronakrizi jsme přešli na on-line kontakt. A kouknout můžeme třeba na akcie Zoomu.

Jak jsme zmínili, u akcií to není tak snadné, je zde hodně emocí a zpráv, ke kterým se nedostaneme jako první. Prvotní oznámení Pfizeru o vakcíně vystřelilo jejich cenu strmě nahoru, ta korigovala a nyní opět roste. Každopádně u akcií buďte opatrní, obzvláště v těchto velmi sledovaných tématech.

Cena akcií Pfizer
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Nabídnout by se mohl akciový index. Mnozí namítají, že v době koronakrize mají indexy v sobě i mnoho poražených. To je na jednu stranu pravda, vidět jsme to mohli na jaře roku 2020 i na S&P 500, ale do půl roku index ztráty dohnal a pokračuje v růstu. Investování do indexů je tedy také zajímavou volbou.

Cena akcií S&P 500
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Obecně u akcií jsou problémem velké emoce. Když přišla koronakrize, akciový trh kolaboval a cena většiny aktiv strmě padala. Ztrátu se ale podařilo do pár měsíců dohnat, zmíněnému indexu S&P 500 to trvalo půl roku a ukazuje se, že v krizi je základem diverzifikace a vydržet, neprodat při propadu. A právě diverzifikaci index nabízí.

Dnes jsme stále v koronakrizi, ale naučili jsme se s ní už žít, investice do akciového indexu tak já osobně považuji za skvělou diverzifikaci investičního rizika.

Krizové evergreeny a alternativy

zlato vs stribro
Zdroj: depositphotos.com

Zmiňuje se to všude, ale je to pravda. V zásadě v jakékoliv krizi roste cena zlata. To je bezpečným přístavem a když investoři tápou, vloží peníze právě do této komodity.

V době krize také často dojde k propadu ceny ropy, ale následně tohle černé zlato konstantě roste, a v tomto období jsme také právě teď.

A pokud už článků i sledování zlata a ropy máte dost, zkuste nějakou alternativní investici. Od koruny můžete koupit podíl na veteránu, staré whisky nebo třeba budete mít podíl na státovce či vzácných hodinkách. Výnosy těchto sběratelských předmětů v posledních 10 letech poráží akcie.

V každém případě krize, ať už korona či jakákoliv jiná, není automaticky důvodem k ukončení investic – stále existuje řada variant, kam investovat. A co vy? Investujete i v době koronakrize?

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Forex brokeři

Plus500 logo
Plus500Reklama
U 77 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo