Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Elon Musk se podělil o radu, jak investovat v období inflace – Dal vzpomenout na Warrena Buffetta

Publikováno
Elon Musk se podělil o radu, jak investovat v období inflace – Dal vzpomenout na Warrena Buffetta
Zdroj: cnn.com

Pokud jde o zajištění proti inflaci, Elon Musk a Warren Buffett doporučují podobné strategie. Generální ředitel společnosti Tesla na Twitteru napsal, že v době vysoké inflace je obecně lepší vlastnit fyzické statky, jako jsou nemovitosti nebo akcie společností, o kterých si myslíte, že vyrábějí dobré produkty, než držet peníze v hotovosti.

Druhá polovina jeho tweetu se shoduje s radami pro investování, které v minulosti poskytl Buffett, generální ředitel společnosti Berkshire Hathaway. Již v roce 2009, na konci velké recese, Buffett na výročním shromáždění akcionářů společnosti Berkshire Hathaway řekl, že jedním z nejlepších způsobů ochrany před inflací je vlastnit část skvělého podniku.

Poznámka

Skvělým podnikům se daří bez ohledu na to, jak se momentálně znehodnocují fiat měny

Proč byste měli vlastnit akcie skvělých podniků? To proto, že bez ohledu na to, co se stane s hodnotou dolaru, koruny nebo eura, bude po produktu či službě daného podniku stále poptávka.

Jako příklad použil jednu ze svých vlastních investic. Pokud vlastníte akcie Coca-Cola, získáte za svůj podíl nárok na část zisku z práce lidí, kteří pro společnost pracují a za 20 nebo 50 let vám bude úplně jedno, co se nyní děje s cenovou hladinou, protože lidé budou stále platit za produkty, které mají rádi.

Inflace už více než rok trhá rekordy. Růst spotřebitelských cen v USA se stále pohybuje okolo nejvyšších hodnot za posledních 40 let. Inflace v eurozóně je vůbec nejvyšší v historii – od zavedení jednotné evropské měny a podobné tempo růstu cen v České republice je nevídané celá desetiletí. Rostou ceny potravin, pohonných hmot, energií, následně služeb a smrticí kolo inflace se stále točí na plné obrátky.

Držíte-li nyní hotovost, děláte si medvědí službu

Čím vyšší je míra inflace, tím rychleji ztrácí hotovost hodnotu. Naopak investice obecně v čase rostou. Proto Musk i Buffett v období vysoké inflace doporučují investovat do silných společností, jejichž akcie si pravděpodobně udrží stálou hodnotu.

Pokud sedíte na příliš velké hotovosti, děláte si medvědí službu. Je však důležité mít na paměti, že výběr akcií může být riskantní. I když se společnosti v minulosti dařilo, není zaručeno, že její akcie v budoucnu porostou.

Mnozí odborníci, včetně Buffetta, místo toho doporučují investovat do nízkonákladových burzovně obchodovaných fondů – ETF, které jsou méně volatilní, ale přesto využívají růstu trhu. A protože tyto fondy drží všechny akcie v indexu, jsou automaticky diverzifikované.

Index S&P 500, který zahrnuje společnosti jako Amazon, Apple a Microsoft, totiž v průběhu let překonává inflaci.

Důsledně tak kupujte nízkonákladové S&P 500 ETF a kupujte ho v dobrém i ve zlém, ale hlavně ve zlém, jak by řekl Věštec z Omahy a překvapivě i Elon Musk.

Líbil se vám tento článek?
27
4

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.