Finex.cz logo
Menu
Finex » Osobnosti ze světa investic a financí » Elon Musk se podělil o radu, jak investovat v období inflace - Dal vzpomenout na Warrena Buffetta

Elon Musk se podělil o radu, jak investovat v období inflace - Dal vzpomenout na Warrena Buffetta

Elon Musk se podělil o radu, jak investovat v období inflace - Dal vzpomenout na Warrena Buffetta
Zdroj: cnn.com

Pokud jde o zajištění proti inflaci, Elon Musk a Warren Buffett doporučují podobné strategie. Generální ředitel společnosti Tesla na Twitteru napsal, že v době vysoké inflace je obecně lepší vlastnit fyzické statky, jako jsou nemovitosti nebo akcie společností, o kterých si myslíte, že vyrábějí dobré produkty, než držet peníze v hotovosti.

Druhá polovina jeho tweetu se shoduje s radami pro investování, které v minulosti poskytl Buffett, generální ředitel společnosti Berkshire Hathaway. Již v roce 2009, na konci velké recese, Buffett na výročním shromáždění akcionářů společnosti Berkshire Hathaway řekl, že jedním z nejlepších způsobů ochrany před inflací je vlastnit část skvělého podniku.

Skvělým podnikům se daří bez ohledu na to, jak se momentálně znehodnocují fiat měny

Proč byste měli vlastnit akcie skvělých podniků? To proto, že bez ohledu na to, co se stane s hodnotou dolaru, koruny nebo eura, bude po produktu či službě daného podniku stále poptávka.

Jako příklad použil jednu ze svých vlastních investic. Pokud vlastníte akcie Coca-Cola, získáte za svůj podíl nárok na část zisku z práce lidí, kteří pro společnost pracují a za 20 nebo 50 let vám bude úplně jedno, co se nyní děje s cenovou hladinou, protože lidé budou stále platit za produkty, které mají rádi.

Inflace už více než rok trhá rekordy. Růst spotřebitelských cen v USA se stále pohybuje okolo nejvyšších hodnot za posledních 40 let. Inflace v eurozóně je vůbec nejvyšší v historii – od zavedení jednotné evropské měny a podobné tempo růstu cen v České republice je nevídané celá desetiletí. Rostou ceny potravin, pohonných hmot, energií, následně služeb a smrticí kolo inflace se stále točí na plné obrátky.

Držíte-li nyní hotovost, děláte si medvědí službu

Čím vyšší je míra inflace, tím rychleji ztrácí hotovost hodnotu. Naopak investice obecně v čase rostou. Proto Musk i Buffett v období vysoké inflace doporučují investovat do silných společností, jejichž akcie si pravděpodobně udrží stálou hodnotu.

Pokud sedíte na příliš velké hotovosti, děláte si medvědí službu. Je však důležité mít na paměti, že výběr akcií může být riskantní. I když se společnosti v minulosti dařilo, není zaručeno, že její akcie v budoucnu porostou.

Mnozí odborníci, včetně Buffetta, místo toho doporučují investovat do nízkonákladových burzovně obchodovaných fondů – ETF, které jsou méně volatilní, ale přesto využívají růstu trhu. A protože tyto fondy drží všechny akcie v indexu, jsou automaticky diverzifikované.

Index S&P 500, který zahrnuje společnosti jako Amazon, Apple a Microsoft, totiž v průběhu let překonává inflaci.

Důsledně tak kupujte nízkonákladové S&P 500 ETF a kupujte ho v dobrém i ve zlém, ale hlavně ve zlém, jak by řekl Věštec z Omahy a překvapivě i Elon Musk.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo