Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Česká spořitelna digitalizuje! Nově můžete v Georgi obchodovat s akciemi, certifikáty a ETF

Publikováno
Česká spořitelna digitalizuje! Nově můžete v Georgi obchodovat s akciemi, certifikáty a ETF
Zdroj: unsplash.com

Česká spořitelna významně rozšířila možnosti digitální obsluhy investic. Nově je možné prostřednictvím internetového a mobilního bankovnictví George obchodovat s akciemi, certifikáty a ETF. To je navíc možné nejen na pražské burze, ale na všech důležitých světových burzách. Obsluhovat své investice budete moci prostřednictvím počítače i mobilního telefonu.

Snadný nákup akcií více než 3 000 světových firem

Klienti České spořitelny si tak mohou snadno a rychle nakoupit akcie více než tří tisíc světových firem a investovat mohou také do certifikátů a ETF – burzovně / veřejně obchodovatelné fondy (Exchange Traded Funds). Všechny tyto investiční instrumenty si lze koupit na všech významných světových burzách (v České republice, Polsku, Německu, Rakousku, Francii, Velké Británii a USA) a ve všech hlavních měnách.

Prostřednictvím internetového a mobilního bankovnictví George je možné zadávat pokyny k nákupům i limitní ceny, za které chce klient akcie nakoupit. Pro Českou spořitelnu je to další krok v digitalizaci investičních služeb.

Online investoři získají 10% slevu ze vstupního poplatku ke každému online obchodu s akciemi, ETF či certifikáty.

Současně George nepodporuje tzv. Intraday obchody, což jsou obchody, při kterých je možné v ten samý obchodní den cenné papíry nakoupit a rovnou prodat.

Jaké jsou podmínky pro investování s Českou spořitelnou?

Podmínkou je sjednání majetkového účtu a splnění dalších legislativních náležitostí (např. vyplnění investičního dotazníku). Další podmínkou je mít u ČS běžný účet v měně cenného papíru, stejně jako v případě podílových fondů. Za vedení každého cizoměnového účtu zaplatíte 20 Kč měsíčně.

Pokud máte u České spořitelny Plus účet, získáte jeden účet v cizí měně zdarma. Ani účet Plus není zcela zdarma, jeho vedení stojí 100 Kč měsíčně. Banka však výrazně zjednodušila podmínky pro získání účtu zdarma (stačí 4x zaplatit kartou měsíčně a vedení získáte zdarma).

Jak probíhá obchodování prostřednictvím George?

Bankovnictví George pohlídá správné vyplnění hodnot, vysvětlí typ pokynu nebo upozorní na obchodní hodiny konkrétní burzy, odchylky limitních cen či obchod zadaný mimo nejlepší podmínky vypořádání.

Online vyřešíte mimojiné jednorázové či pravidelné obchodování s fondy, zobrazíte si aktuální přehled portfolia a nastavíte si elektronické výpisy (toto nelze v mobilní aplikaci).

Důležité je zmínit také vstupní poplatky, které jsou u České spořitelny o něco vyšší než například u nejlevnější Fio banky. Pro příklad nákup akcií na německé burze u Fio vyjde na 10 EUR, u ČS 0,6 %, minimálně 20,70 EUR po slevě. Fio banka navíc nepožaduje vedení cizoměnového účtu navíc, stačí pouze jeden investiční účet se směnou.

Jaké další banky usnadňují investování?

V loňském roce spustila svou vlastní aplikaci s možností obchodování s akciemi také Raiffeisenbank. Appka se jmenuje Raiffeisen investice a umožňuje investovat do více než tisíce investičních nástrojů přímo z mobilního telefonu (akcie, ETF, podílové fondy a investiční certifikáty). Také ČSOB umožňuje obchodování, a to se společností Patria Finance.

Moneta Money Bank nabízí alespoň možnost investování do více než 30 světových fondů. Stejně tak Air Bank a Komerční banka umožňují investice do podílových fondů v internetovém a mobilním bankovnictví.

Air Bank má navíc pod palcem investiční platformu Portu nebo také Zonky Rentiér. Možností je také investování přes Revolut nebo Fondee. Podílové fondy lze zakoupit též u banky UniCredit Bank, ta je ale neumožnuje nakoupit online.

Líbil se vám tento článek?
17
1

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Mi. Chal.

Nápad dobrý, ale zase to zabily poplatky…

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.