Finex.cz logo
Menu
Finex » Ostatní » Návod: Nákup kryptoměn na CoinMate krok za krokem

Návod: Nákup kryptoměn na CoinMate krok za krokem

Návod: Nákup kryptoměn na CoinMate krok za krokem

Směnárna CoinMate je v České republice opravdu oblíbená. Možná bych si troufl i říci, že na ní Češi nakupují nejvíce, ale žádná přesná čísla bohužel nemám.

Mimo to, že za tímto projektem údajně stojí Češi, má zajisté na popularitu vliv i jednoduchost platformy, dobré podmínky pro nákup a celková spolehlivost (více info v CoinMate recenzi).

Další obrovskou výhodou je, že CoinMate má účet u Fio banky, takže pokud i vy máte zde účet, váš převod peněz je prakticky okamžitý a na nic nečekáte. Pro klienty ostatních bank převod trvá několik hodin, max. 2 dny. I přesto, že se jedná o český projekt, tak platforma nemá český jazyk.

Jelikož se nás na CoinMate často ptáte a dostáváme spoustu dotazů ohledně nákupu, verifikace a tak podobně, rozhodli jsme se připravit další článek ze série: nákup kryptoměn krok za krokem, který vás provede kompletním procesem nákupu.

Coinmate logo

Coinmate

★ 86 %

Bonus za registraci u Coinmate až 500 Kč. Více info v recenzi.

Pokud jste tedy nevěděli, jak kryptoměny u CoinMate nakoupit, nebo jste měli problém s verifikací – toto je článek přesně pro vás. Čtěte dál!

Máte nějakou peněženku?

Možná si říkáte, co je to za otázku, ale hned to upřesníme. Kryptoměny jsou jako peníze a ty je potřeba dobře uschovávat, aby byly v bezpečí. A přesně k tomu slouží kryptoměnové peněženky.

Směnárna CoinMate má například oproti zmíněnému SimpleCoinu tu výhodu, že si kryptoměny můžete po zakoupení nechat uschované přímo u nich, takže prakticky žádnou peněženku řešit nemusíte. Ale!

My osobně uchovávání kryptoměn na burze/směnárně moc nedoporučujeme a doporučujeme si kryptoměny převést na nějaké jiné bezpečné místo – do nějaké peněženky.

Využít můžete například softwarovou peněženku Wirex (zdarma) nebo pak ultra bezpečnou hardwarovou peněženku Trezor (cca. 1 500 Kč). Existují samozřejmě další možnosti a druhy peněženek. Více o kryptoměnových peněženkách si můžete přečíst zde – jak správně uchovávat kryptoměny.

Budeme tedy počítat s tím, že si kryptoměny prozatím necháte na účtě u CoinMate, nebo již máte nějakou peněženku. My používáme Wirex a na konci článku ukážeme, jak na ní kryptoměny z CoinMate poslat.

Teď už pojďme na ten nákup! 

Nákup kryptoměn na CoinMate

Abyste mohli provést nákup, musíte být nejdříve registrovaní. To je otázka minuty, nic složitého.

Krok 1: Jděte na stránku směnárny > rychlý odkaz zde < a klikněte SIGN UP, nebo vložte svůj email do políčka uprostřed a klikněte na GET STARTED (viz červené šipky). Oboje vás přesměruje na ten samý krátký registrační formulář.

nakup kryptomen coinmate

Krok 2: Zde vyplníte základní informace a potvrdíte, že souhlasíte s podmínkami. Pokračujte dále tlačítkem I AGREE, SIGN ME UP.

nakup kryptomen coinmate 1

Krok 3: Nyní do emailové schránky obdržíte email, který je nutné potvrdit prokliknutím odkazu a poté bude váš účet aktivní. Nyní se můžete do platformy přihlásit. To provedete v pravém horním rohu.

coinmate registrace

Krok 4: Takto jednoduše vypadá platforma CoinMate. Nyní (protože ještě nemáte hotovou verifikaci vašeho obchodního účtu) je možné na účet vložit pouze Bitcoin, Ripple, Ethereum a BitcoinCash (viz obrázek níže).

Na účtu také nemáte žádné povolené limity a to je další důvod, proč nemůžete provádět žádné transakce. Ověření CoinMate účtu má několik stupňů a každý z nich vám nabídne jiné možnost (viz obrázek č. 5 níže). My si teď spolu budeme účet budeme verifikovat na level 2.

nakup kryptomen coinmate 4
Jak vidíte, tak šedé položky pro vás zatím nejsou přístupné. Je nejdříve nutné svůj účet verifikovat.

 

nakup kryptomen coinmate 6
Obrázek č.5 – Každý stupeň verifikace má jiné specifikace. My nyní budeme verifikovat na level 2.

Abyste mohli vkládat a vybírat peníze převodem z účtu, musíte svůj účet potvrdit a tím také budeme pokračovat. Verifikaci můžete zahájit hned z hlavní obrazovky po prvním přihlášení, nebo pak v pravém horním rohu když si rozkliknete váš profil.

nakup kryptomen coinmate 3

Krok 5: První krok verifikace je vyplnění základních informací PERSONAL INFO, kde vyplníte bydliště, telefonní číslo, atd… Dále bude následovat VERIFIKACE, ke které budete potřebovat svůj pas nebo občanský či řidičský průkaz.

Pokračujete kliknutím na Start verification.

Krok 6: Verifikaci je třeba provést pomocí vašeho mobilu/tabletu, do kterého je třeba nejdříve stáhnout aplikaci, kterou vám Coinmate ukáže, a pak můžete pokračovat.

Verifikace probíhá přes zabezpečenou službu (třetí stranu) IDNow, která je naprosto bezpečná a důvěřuji jí obrovské firmy po celém světě. Dokončené to máte během několika málo minut.

Dejte si pozor a zadejte vaše telefonní číslo správně! Je to klíčové pro následující kroky ve verifikaci.

coinmate verifikace

Celý proces spočívá v tom "vyfotit se s občanským průkazem" a ukázat druhé straně, že jste reálná osoba.

Krok 7: Nyní, pokud vaše verifikace byla úspěšně dokončena a všechny dokumenty sedí, tak jak mají, budete moci konečně vložit peníze a nakoupit kryptoměny. To, že byla verifikace úspěšná, poznáte také podle toho, že v metodách vkladu již nemáte "šedé" položky.

Abyste vložili peníze na CoinMate, klikněte na deposit a vyberte si BANK – CZK (domestic).

nakup kryptomen coinmate 11

Krok 8: Jak již bylo zmíněno výše, CoinMate má český účet u Fio banky, což znamená, že pokud máte Fio banku, váš převod je prakticky okamžitý a nemusíte na nic čekat. U převodu z jiných bank musíte počkat několik hodin, ale do 24h by platba měla být připsána (pokud zrovna není víkend).

Po kliknutí na BANK – CZK (domestic) se vám zobrazí pokyny pro platbu. Není na tom nic složitého. Nejdůležitější je zde uvedená Message for recipient (zpráva pro příjemce) viz červená šipka. Tato zpráva funguje jako identifikátor vaší platby a účtu, proto si dejte pozor při zadávání. Kdybyste udělali chybu, peníze byste mohli poslat na účet někoho jiného.

 

nakup kryptomen coinmate 12

Krok 9: Pokud jste platbu zadali tak, jak jste měli, budete mít peníze připsány na svém obchodním účtu CoinMate. Nyní už můžete nakupovat! Kliknutím na tlačítko BUY/SELL v levém rohu budete přesměrování na stránku pro nákup.

My budeme nakupovat za 500 Kč Bitcoin (viz obrázek níže). Jak můžete vidět, momentálně je cena bitcoinu 89.000 Kč, takže za 500 Kč toho moc nedostaneme. Coinmate vám přepočítá aktuální kurz bitcoinu a teď už jen stačí potvrdit transakci tlačítkem confirm. Nákup kryptoměn je hotov! 

coinmate nakup

Vaše transakce je potvrzena a bitcoiny máte na vašem obchodním účtě.
coinmate nakup 1

Krok 10: Jak vidíte na obrázku výše, tak CoinMate sám prakticky hned po nákupu, nabízí možnost kryptoměny vybrat na svoji peněženku a to tlačítkem withdraw bitcoin. My toho využijeme, protože chceme mít kryptoměny v bezpečí.

Jak jsem na začátku říkal, kryptoměny si pošleme do peněženky Wirex, kterou jsme také již dříve recenzovali. Po kliknutí na withdraw bitcoin uvidíte tento formuláře (viz obrázek níže). coinmate vyber

Zde už jen zadáte adresu vaší peněženky a vyberete si, jakou prioritu má váš převod. Větší priorita = rychlejší = vyšší poplatek Bitcoinové síti. A nakonec svůj převod potvrdíte kódem z emailové schránky, který vám CoinMate zašle.

A je to! Jak můžete vidět na obrázku níže, naše kryptoměny jsou bezpečně uložené v peněžence. A co ty vaše – také je máte uložené?

wirex prevod

Návod na nákup kryptoměn u CoinMate a poslání do peněženky Wirex je u konce a my doufáme, že vám to pomůže. Pokud ještě žádnou peněženku nevlastníte a kryptoměny máte uschované na CoinMate, určitě se vám budou hodit tyto dva články o zabezpečení kryptoměn a jejich správném uschování:

Kdybyste si s něčím nevěděli rady, kontaktujte nás níže v komentářích a my se vám budeme snažit pomoct.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
  • Jedna z nejvíce bezpečných peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
-2,7%
Aktuální cena
$22 592
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
-2,9%
Aktuální cena
$1 628
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-3,1%
Aktuální cena
$321

Ohodnoťte tento článek!

Diskuze k článku 23
Vojta

Dobrý den,
úspěšně jsem se zaregistroval na Coinmate a pak úspěšně prošel verifikací v kroku 1 i 2. Ale stále nemůžu provést nákup. Po vyplnění kolonky s částkou, za kterou chci nakoupit políčko zčervená a pod ním se objeví hláška “Maximum value available – 0. Mám nastavené i dvoufaktorové ověřování přes Google Authenticator a vše se zdá být v pořádku. Přesto nemůžu nakupovat, ani prodávat. A pořád mi to cpe tu KYC verifikaci, přitom podle vašeho návodu bych měl mít možnost nakupovat i prodávat už ve 2. kroku verifikace. Co dělám prosím špatně? Díky za radu.

Petr
Odpověď na Vojta

Naprosto stejná zkušenost jako Vojta.

Liška

Dobrý den, předevčírem jsem si udělala účet u coinmate, nyní už nakupuji cryptoměny. Jen chci říct, že nevím, v jaké bance mají účet, ale jde normálně převádět CZK, což byl pro mě i důvod, proč jsem zvolila tohoto brokera.

Daniel

Zdravím, chtěl bych se zeptat zda jdou poslat peníze z účtu Coinmate zpět na bankovní účet popřípadě jak?

Portál Finex.cz
Odpověď na Daniel

Dobrý den, Danieli. Samozřejmě, stačí si vybrat nějaký způsob prodeje kryptoměn (viz náš článek jak prodat kryptoměny) a poté pokračovat podle návodu.. :-)

Luděk

Dnes jsem verifikoval účet na Coinmate. Živý hovor s operátorkou už neprobíhá. Vše je řešeno ihned pomocí aplikace IDnow. Apka vás provede ověřením občanky i osoby bez problémů. Instrukce apky jsou v angličtině, ale myslím, že i neangličtináři to pohodlně zvládnou.

Portál Finex.cz
Odpověď na Luděk

Dobrý den, díky za zprávu. V recenzi provedeme aktualizaci. :-)

Tomáš

Dobry den.dnes jsem zalozil ucet na coinmate. Skusebne prevedl penize z FIO coz se nahralo tak behem 10minut. Koupil jsem BTC ale nechce mi dovolit poslat pryc do penezenky. Pry jako ochrana muzu az zitra kolem poledne. O tomto se v recenzi nepise-to je standart mebo jen u novycj uctu? Diky

Portál Finex.cz
Odpověď na Tomáš

Dobrý den, tuším, že už jsme to zde jednou řešili v komentářích u recenze CoinMate. Toto je standardní proces a po 24 hodinách by Vám měl výběr být umožněn. :-)

Lukas

Dobrý den, podařilo se vytvořit návod pro video verifikaci, pro ty co nevládnou Aj jazykem ?

Děkuji za odpověď

Slovík

Portál Finex.cz
Odpověď na Lukas

Dobrý den Lukasi, bohužel musím přiznat, že tento návod jsme ještě ve video formě zpracovat nestihli. Výše v recenzi najdete prozatím alespoň návod textový. Až bude video hotové, určitě ho na těchto stránkách najdete. :-)

Lukas
Odpověď na Portál Finex.cz

Ok. Nejak se tou videoverifikaci uz prokousu :-) Jeste se zeptam, nez se na to vrhnu. Stahnul jsem si Mycelium penezenku. Kdyz si na ni necham poslat BTC z coinmate a nasledne budu chtit později poslat BTC z penezenky na Coinmate, jak na to ? Dekuji

Vojtěch Machek
Odpověď na Lukas

Zdravím Lukasi,
když budete chtít poslat BTC na Coinmate z mobilní peněženky Mycelium, stačí na telefonu zmáčknout tlačítko SEND a zvolit množství. Jako příjemce můžete použít naskenovaný QR kód, který vám Coinmate vygeneruje na stránce Funds > Deposits > Bitcoin nebo přepsat adresu z políčka Send your Bitcoin to this address na této stránce. Pak už jen počkejte na potvrzení transakce v síti – a je to!

Vojtěch, Finex.cz

Lukáš
Odpověď na Vojtěch Machek

Zdravím,
děkuji za vysvětlení. Jinak, prošel jsem video verifikací na Coinmate i se základní znalostí AJ. Není se čeho bát. Ve zkratce. Po spojení s operátorkou se vám představí a řekne, aby jste se identifikoval. Stačí říct křestní jméno a příjmení česky. Pak vás požádá,aby jste ukázali OP na přední kameru telefonu vedle svého obličeje. Potom nastaví v ID now rámeček a vy přesunete OP na zadní stranu tel, kde se trefíte OP do vyznačeného rámečku, buď přiblížením nebo oddálením OP. Během toho se vás zeptá na datum narození, např. máte datum narození 20.02.1984, takže formát v jakém řeknete datum narození je twenty of february nineteen eighty four. Potom operátorka zapne zadní blesk a vy natáčíte OP do všech směrů, aby byl vidět hologram na OP. Pak vám na tel pošle sms s kodem, který opíšete do řádku v tel a řeknete DONE – hotovo. To je celé.

Portál Finex.cz
Odpověď na Lukáš

Díky moc za Vaši zprávu, Lukáši. S dovolením jsem ji trochu zpřehlednil a ztučnil a umístil i do naší recenze Coinmate. :-)

Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
Marek
Odpověď na Lukas

Od roku 2020 se verifikace provádí přes aplikaci a není nutná znalost AJ. Verifikace se provádí pouze pomocí aplikace tzn. bez lidského operátora. Celkově to zabere cca 4 minuty.

Martin
Odpověď na Marek

Můžu se zeptat jak na tu verifikaci? Dostanu se do bodu 3 kde je to tlačítko Start Verification a když na něj kliknu tak se nic neděje. Hledám to všude možně kde je problém nebo co dělám špatně a stále netuším. Děkuji

Veru
Odpověď na Martin

Mám stejný problém, stáhla jsem aplikaci IDnow kde to po mě chce Ident-ID aby se spárovalo s coinmate, ale to ID nemůžu nikde najít, ani kódy zaslané mailem nesedí. Nevíte co s tím?

Zobrazit další odpovědi (1)
Pavel

Dobrý den, je možné nějak provést verifikaci, když neumím jazyk? Operátorka, po zjištění, že neumím anglicky ihned videohovor ukončila(3x).
Díky
Pavel

Portál Finex.cz
Odpověď na Pavel

Dobrý den, Pavle. Bohužel jinak to asi nepujde. Možná kdybyste měl vedle sebe někoho, kdo by vám rychle tlumočil. Za pivo, si myslím, by to někdo udělal rád.
Vojtěch, Finex.cz

Zdeněk
Odpověď na Portál Finex.cz

Mám stejný problém, avšak jakmile operátor zjistil, že mi někdo překládá ukončil hovor, protože to není dovoleno. Mohli byste nám napsat přesný postup, jak se verifikovat bez znalostí angličtiny? Postup se naučím a pak to risknu naučeným postupem.

Portál Finex.cz
Odpověď na Zdeněk

Zdravím Zdeňku,
protože se to podobnými dotazy jenom hemží, podrobný návod určitě vytvoříme, bude to ale ještě chvíli trvat. Prosím tedy o trpělivost. :-)

Vojtěch,
Finex.cz

Zobrazit další odpovědi (1)
Edmund Drago Pavel

Tak konéééčně… dnes můj první nákup kryptoměn, půjdu asi bouchnout šampaňňo. Snad to teď vylíte a bude ze mě bocháč :D proto to taky dělám, nebo ne? Návod mi pomohl a pěkně mě nákupem provedl, dííky. Teď už jen čekat a zároveň se modlit

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo