Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Ostatní » Návod: Nákup kryptoměn na CoinMate krok za krokem

Návod: Nákup kryptoměn na CoinMate krok za krokem

Návod: Nákup kryptoměn na CoinMate krok za krokem

coinmate-logoSměnárna CoinMate je v České republice opravdu oblíbená. Možná bych si troufl i říci, že na ní Češi nakupují nejvíce, ale žádná přesná čísla bohužel nemám.

Mimo to, že za tímto projektem údajně stojí Češi, má zajisté na popularitu vliv i jednoduchost platformy, dobré podmínky pro nákup a celková spolehlivost (více info v CoinMate recenzi). Další obrovskou výhodou je, že CoinMate má účet u Fio banky, takže pokud i vy máte zde účet, váš převod peněz je prakticky okamžitý. Na nic nečekáte. Pro klienty ostatních bank převod trvá několik hodin, max. 2 dny. I přesto, že se jedná o český projekt, tak platforma nemá český jazyk.

Jelikož se nás na CoinMate často ptáte a dostáváme spoustu dotazů ohledně nákupu, verifikace a tak podobně, rozhodli jsme se připravit další článek ze série: nákup kryptoměn krok za krokem, který vás provede kompletním procesem nákupu.

Pokud jste tedy nevěděli, jak kryptoměny u CoinMate nakoupit, nebo jste měli problém s verifikací – toto je článek přesně pro vás. Čtěte dál!

Máte nějakou peněženku?

Možná si říkáte, co je to za otázku, ale hned to upřesníme. Kryptoměny jsou jako peníze a ty je potřeba dobře uschovávat, aby byly v bezpečí. A přesně k tomu slouží kryptoměnové peněženky. Směnárna CoinMate má například oproti zmíněnému SimpleCoinu tu výhodu, že si kryptoměny můžete po zakoupení nechat uschované přímo u nich, takže prakticky žádnou peněženku řešit nemusíte. Ale!

My osobně uchovávání kryptoměn na burze/směnárně moc nedoporučujeme a doporučujeme si kryptoměny převést na nějaké jiné bezpečné místo – do nějaké peněženky. Využít můžete například softwarovou peněženku Wirex (zdarma) nebo pak ultra bezpečnou hardwarovou peněženku Trezor (cca. 1 500 Kč). Existují samozřejmě další možnosti a druhy peněženek. Více o kryptoměnových peněženkách si můžete přečíst zde – jak správně uchovávat kryptoměny.

Budeme tedy počítat s tím, že si kryptoměny prozatím necháte na účtě u CoinMate, nebo již máte nějakou peněženku. My používáme Wirex a na konci článku ukážeme, jak na ní kryptoměny z CoinMate poslat.

Teď už pojďme na ten nákup! 

Nákup kryptoměn na CoinMate

Abyste mohli provést nákup, musíte být nejdříve registrovaní. To je otázka minuty, nic složitého.

Krok 1: Jděte na stránku směnárny > rychlý odkaz zde < a klikněte SIGN UP, nebo vložte svůj email do políčka uprostřed a klikněte na GET STARTED (viz červené šipky). Oboje vás přesměruje na ten samý krátký registrační formulář.

nakup kryptomen coinmate

Krok 2: Zde vyplníte základní informace a potvrdíte, že souhlasíte s podmínkami. Pokračujte dále tlačítkem I AGREE, SIGN ME UP.

nakup kryptomen coinmate 1

Krok 3: Nyní do emailové schránky obdržíte email, který je nutné potvrdit prokliknutím odkazu a poté bude váš účet aktivní. Nyní se můžete do platformy přihlásit. To provedete v pravém horním rohu.

coinmate registrace

Krok 4: Takto jednoduše vypadá platforma CoinMate. Nyní (protože ještě nemáte hotovou verifikaci vašeho obchodního účtu) je možné na účet vložit pouze Bitcoin, Ripple, Ethereum a BitcoinCash (viz obrázek níže).

Na účtu také nemáte žádné povolené limity a to je další důvod, proč nemůžete provádět žádné transakce. Ověření CoinMate účtu má několik stupňů a každý z nich vám nabídne jiné možnost (viz obrázek č. 5 níže). My si teď spolu budeme účet budeme verifikovat na level 2.

nakup kryptomen coinmate 4

Jak vidíte, tak šedé položky pro vás zatím nejsou přístupné. Je nejdříve nutné svůj účet verifikovat.

 

nakup kryptomen coinmate 6

Obrázek č.5 – Každý stupeň verifikace má jiné specifikace. My nyní budeme verifikovat na level 2.

Abyste mohli vkládat a vybírat peníze převodem z účtu, musíte svůj účet potvrdit a tím také budeme pokračovat. Verifikaci můžete zahájit hned z hlavní obrazovky po prvním přihlášení, nebo pak v pravém horním rohu když si rozkliknete váš profil.

nakup kryptomen coinmate 3

Krok 5: První krok verifikace je vyplnění základních informací PERSONAL INFO, kde vyplníte bydliště, telefonní číslo, atd… Dále bude následovat VIDEO VERIFIKACE, ke které budete potřebovat svůj pas nebo občanský průkaz.

Pokračujete kliknutím na Start verification.

Krok 6: Video-verifikaci můžete provést dvěma způsoby. Buď přímo na vašem počítači pomocí webové kamery nebo pomocí vašeho mobilu/tabletu. Pokud se rozhodnete verifikaci udělat na mobilu, musíte si nejdříve stáhnout aplikaci a pak můžete pokračovat. Celý proces jednoduše spočívá v tom “vyfotit se s občanským průkazem” a ukázat druhé straně, že jste reálná osoba.

Dejte si pozor a zadejte vaše telefonní číslo správně! Je to klíčové pro následující kroky ve verifikaci.

coinmate verifikace

Verifikace probíhá přes zabezpečenou službu (třetí stranu) IDNow, která je naprosto bezpečná a důvěřuji jí obrovské firmy po celém světě. Dokončené to máte během několika málo minut.

Krok 7: Nyní, pokud vaše verifikace byla úspěšně dokončena a všechny dokumenty sedí, tak jak mají, budete moci konečně vložit peníze a nakoupit kryptoměny. To, že byla verifikace úspěšná, poznáte také podle toho, že v metodách vkladu již nemáte “šedé” položky.

Abyste vložili peníze na CoinMate, klikněte na deposit a vyberte si BANK – CZK (domestic).

nakup kryptomen coinmate 11

Krok 8: Jak již bylo zmíněno výše, CoinMate má český účet u Fio banky, což znamená, že pokud máte Fio banku, váš převod je prakticky okamžitý a nemusíte na nic čekat. U převodu z jiných bank musíte počkat několik hodin, ale do 24h by platba měla být připsána (pokud zrovna není víkend).

Po kliknutí na BANK – CZK (domestic) se vám zobrazí pokyny pro platbu. Není na tom nic složitého. Nejdůležitější je zde uvedená Message for recipient (zpráva pro příjemce) viz červená šipka. Tato zpráva funguje jako identifikátor vaší platby a účtu, proto si dejte pozor při zadávání. Kdybyste udělali chybu, peníze byste mohli poslat na účet někoho jiného.

 

nakup kryptomen coinmate 12

Krok 9: Pokud jste platbu zadali tak, jak jste měli, budete mít peníze připsány na svém obchodním účtu CoinMate. Nyní už můžete nakupovat! Kliknutím na tlačítko BUY/SELL v levém rohu budete přesměrování na stránku pro nákup.

My budeme nakupovat za 500 Kč Bitcoin (viz obrázek níže). Jak můžete vidět, momentálně je cena bitcoinu 89.000 Kč, takže za 500 Kč toho moc nedostaneme. Coinmate vám přepočítá aktuální kurz bitcoinu a teď už jen stačí potvrdit transakci tlačítkem confirm. Nákup kryptoměn je hotov! 

coinmate nakup

Vaše transakce je potvrzena a bitcoiny máte na vašem obchodním účtě.
coinmate nakup 1

Krok 10: Jak vidíte na obrázku výše, tak CoinMate sám prakticky hned po nákupu, nabízí možnost kryptoměny vybrat na svoji peněženku a to tlačítkem withdraw bitcoin. My toho využijeme, protože chceme mít kryptoměny v bezpečí.

Jak jsem na začátku říkal, kryptoměny si pošleme do peněženky Wirex, kterou jsme také již dříve recenzovali. Po kliknutí na withdraw bitcoin uvidíte tento formuláře (viz obrázek níže). coinmate vyber

Zde už jen zadáte adresu vaší peněženky a vyberete si, jakou prioritu má váš převod. Větší priorita = rychlejší = vyšší poplatek Bitcoinové síti. A nakonec svůj převod potvrdíte kódem z emailové schránky, který vám CoinMate zašle.

A je to! Jak můžete vidět na obrázku níže, naše kryptoměny jsou bezpečně uložené v peněžence. A co ty vaše – také je máte uložené?

wirex prevod

Návod na nákup kryptoměn u CoinMate a poslání do peněženky Wirex je u konce a my doufáme, že vám to pomůže. Pokud ještě žádnou peněženku nevlastníte a kryptoměny máte uschované na CoinMate, určitě se vám budou hodit tyto dva články o zabezpečení kryptoměn a jejich správném uschování:

Kdybyste si s něčím nevěděli rady, kontaktujte nás níže v komentářích a my se vám budeme snažit pomoct.

Sdílení článku na facebook Facebook Sdílení článku na twitter Twitter

Ohodnoťte tento článek!

Diskuze k tomuto článku: 5 komentářů
Pavel

Dobrý den, je možné nějak provést verifikaci, když neumím jazyk? Operátorka, po zjištění, že neumím anglicky ihned videohovor ukončila(3x).
Díky
Pavel

Magazín Finex

Dobrý den, Pavle. Bohužel jinak to asi nepujde. Možná kdybyste měl vedle sebe někoho, kdo by vám rychle tlumočil. Za pivo, si myslím, by to někdo udělal rád.
Vojtěch, Finex.cz

Zdeněk

Mám stejný problém, avšak jakmile operátor zjistil, že mi někdo překládá ukončil hovor, protože to není dovoleno. Mohli byste nám napsat přesný postup, jak se verifikovat bez znalostí angličtiny? Postup se naučím a pak to risknu naučeným postupem.

Magazín Finex

Zdravím Zdeňku,
protože se to podobnými dotazy jenom hemží, podrobný návod určitě vytvoříme, bude to ale ještě chvíli trvat. Prosím tedy o trpělivost. :-)

Vojtěch,
Finex.cz

Edmund Drago Pavel

Tak konéééčně… dnes můj první nákup kryptoměn, půjdu asi bouchnout šampaňňo. Snad to teď vylíte a bude ze mě bocháč :D proto to taky dělám, nebo ne? Návod mi pomohl a pěkně mě nákupem provedl, dííky. Teď už jen čekat a zároveň se modlit

RECENZE

TOP Kryptoměnové směnárny

SimpleCoin logo
SimpleCoin★ 97 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coinbase logo
Coinbase★ 93 %
ccShop logo
ccShop★ 92 %
RECENZE

TOP Kryptoměnové burzy

Binance logo
Binance★ 98 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coingi logo
Coingi★ 96 %
Bitmex logo
Bitmex★ 95 %
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
RECENZE

TOP Kryptoměnové peněženky

Trezor logo
Trezor★ 100 %
Trust Wallet logo
Trust Wallet★ 96 %
Ledger Nano logo
Ledger Nano★ 95 %

Podpořte nás!

Líbi se vám články na Finex.cz? Podpořit nás můžete libovolným darem. Moc děkujeme!
BTC donate adresa

BTC Donate address
3Ax7aQT2KgMEwAh3LrYEiCwQEK3vhxBUhf

Změna měny BTC/LTC