Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměny » Směnárny » Návod: Nákup kryptoměn u SimpleCoin krok za krokem

Návod: Nákup kryptoměn u SimpleCoin krok za krokem

Návod: Nákup kryptoměn u SimpleCoin krok za krokem

Jelikož je směnárna SimpleCoin mezi Čechy a Slováky dost populární a je často používána pro rychlý nákup kryptoměn, rozhodli jsme se vám ukázat krok po kroku, jak nákup kryptoměn probíhá. Chodí nám spousta dotazů od začátečníků, kteří nevědí kam si například kryptoměny poslat. To vše si dnes ukážeme v kompletním uceleném návodu, takže jdeme na to!

Představení směnárny SimpleCoin

Tato směnárna patří mezi stálice na českém trhu, existuje již od roku 2013 a lidé jsou na ni zvyklí nakupovat a prodávat kryptoměny. SimpleCoin je oblíbený především pro možnost rychlého nákupu kryptoměn (do 400 EUR není nutné ověření), možnost nakupovat v CZK a také pro svou jednoduchou a intuitivní platformu.

SimpleCoin si také neúčtuje žádné poplatky za transakce, využívají však o něco horší kurz, než byste dostali např. u jiných kryptoměnových burz. Tak, směnárnu jsme si představili a teď se pojďme podívat, jak samotný nákup probíhá.

Máte kryptoměny kam uschovat?

Ještě před provedením samotného nákupu kryptoměn je potřeba mít k dispozici nějakou peněženku, kam kryptoměny chcete nechat poslat. Směnárna SimpleCoin nenabízí žádnou úschovu kryptoměn, jako např. konkurenční americká CoinBase, takže je třeba nějakou vlastní kryptoměnovou peněženku mít připravenou.

Pokud jste o kryptoměnových peněženkách ještě nic neslyšeli: jedná se o jednoduchou aplikaci do vašeho chytrého telefonu, kde kryptoměny uschováte. A právě z tohoto důvodu jsme pro vás nedávno připravili návod na registraci a verifikaci Wirex softwarové peněženky, která je právě pro takové rychlé uschování kryptoměn vhodná. Registrace je hotová během několika málo minut a máte skvělou bezpečnou peněženku.

Spousta lidí žádnou peněženku ještě nemá, a pokud ani vy peněženku nemáte a honem chcete kryptoměny nakoupit a uschovat, Wirex je ideální volba!

wirex penezenka

Jak provést nákup u SimpleCoin?

Nakoupit kryptoměny můžete dvěma způsoby. Buďto rovnou z úvodní obrazovky, viz obrázek níže, nebo se nejdříve zaregistrovat a až potom nákup provést. Pokud plánujete nakupovat u SimpleCoin častěji, určitě doporučujeme se zaregistrovat.

Video: Jak provést nákup kryptoměn u SimpleCoin

Chcete-li vše vidět rychle ve videu s komentářem, podívejte se níže. V případě že si chcete vše v klidu přečíst, pokračujte dále, kde naleznete textový návod s obrázky.

Textový návod: Jak koupit kryptoměny u SimpleCoin

Krok 1: Nákup z hlavní stránky vypadá takto. Jděte na stránku směnárny > rychlý odkaz zde < a do prvního políčka zadejte částku, za kterou chcete kryptoměnu nakoupit. V našem příkladu 300 Kč. Vedle částky, za kterou chcete nákup provést, vidíte i přepočet na počet bitcoinů, nebo jeho zlomek. Níže je pak aktuální kurz bitcoinu, za kterou je aktuálně nabízen. Simplecoin nabízí poměrně slušné kurzy.

Do políčka, které se objevilo po vyplnění částky, zadejte váš email a do posledního políčka adresu vaší peněženky (kterou najdete v aplikaci peněženky, většinou jako Přijímací neboli Receive adresu).

Tlačítkem Vytvořit objednávku ji potvrdíte a to je vše – objednávka je kompletní.

simplecoin nakup kryptomen

Úvodní stránka směnárny SimpleCoin s vyplněnou objednávkou

Nyní na email obdržíte přehled o objednávce + budete postupně informováni o stavu objednávky.

Krok 2: Pokud se chcete nejdříve zaregistrovat ,tak klikněte na tlačítko Registrovat na úvodní stránce a vyplňte tento formulář. Přihlásit se můžete také pomocí Facebooku, Googlu a LinkedInu.

simplecoin registrace

Krok 3: Ve chvíli, kdy máte registraci hotovou, se ocitnete v platformě SimpleCoin, která vypadá takto (obrázek níže). Kromě přehledu objednávek a nastavení vašeho účtu si sem můžete přidat i adresu peněženky, která se pak bude automaticky používat u každého vašeho nákupu, což vám ušetří čas. Klikněte na peněženky (viz červená šipka) a pak přidat peněženku.

simplecoin nakup kryptomen 2

Platforma směnárny

Dále vyplňte všechny potřebné informace a peněženku si pojmenujte. V našem příkladě jsme si jí pojmenovali Wirex, abychom věděli, že se jedná o Wirex peněženku, kam budeme kryptoměny posílat. Kromě toho si ale můžete přidat i např. vaši Deposit adresu na burzy Binance či BitMEX, kde můžete s koupenými kryptoměnami obchodovat.

simplecoin nakup kryptomen 3

Ukázka přidání nové peněženky v platformě směnárny Simplecoin

Krok 4: Jak již bylo zmíněno výše, pokud provedete nákup kryptoměn, na email obdržíte zprávu s kompletním přehledem ohledně dané objednávky. Ten email bude vypadat takto:

simplecoin nakup kryptomen 5

Detail objednávky SimpleCoin

Nyní víte, že byla vaše objednávka úspěšně přijata a pracuje se na její vyřízení. Jak si můžete v červeném označení všimnout, tak váš limit je 400 EUR (pokud nemáte účet ověřený) a také vidíte, kolik vám do tohoto limitu ještě zbývá.

Krok 5: Nyní je třeba objednávku zaplatit, aby nám SimpleCoin vůbec BTC mohl poslat. V emailu který vám přišel naleznete i bankovní údaje a postup, který je třeba následovat. V našem případě tedy:

  1. Odeslat 300 Kč na účet u Equa bank (1027608117/6100)
  2. Do poznámky pro příjemce uvést naše jméno a že se jedná o nákup na simplecoin
  3. Peníze odeslat pomocí internet bankingu a nebo navštívením pobočky naší banky

Ve svém SimpleCoin účtu pak máte také přehled všech objednávek, kde vidíte detaily jednotlivé objednávky a stav dané objednávky (viz obrázek níže).

simplecoin nakup kryptomen 5

Detail objednávky SimpleCoin

Nyní už pouze a jen čekáte, až bude vaše bankovní převod potvrzen a vy tak budete mít svoje kryptoměny v příslušné peněžence. O stavu konfirmace objednávky budete informování jak na email a stejně tak to uvidíte v přehledu objednávek. Pokud je vše potvrzené a odeslané, uvidíte stav objednávnkyodbavená (viz obrázek níže).

simplecoin nakup kryptomen 6

Krok 6: V posledním kroku na vás pak bude čekat už jen kontrola dané objednávky, jestli je vše na svém místě. Naše transakce byla v pořádku (viz červená šipka). My jsme použili Wirex a kryptoměny nám v pořádku dorazily. Během několika hodin (se všemi potvrzeními a platbou k jiné bance) jsme měli kryptoměny u sebe.

Ve svém Wirex účtu teď krásně vidíte celkový přehled vašich kryptoměn a přehled kryptoměn pro danou peněženku.

wirex simplecoin

Wirex peněženka

A to je vše – nákup kryptoměn je hotový, jednoduché, že ano? Pokud byste ohledně nákupu kryptoměn na SimpleCoin měli nějaké dotazy, tak se nám ozvěte zde do komentářů a my vám rádi pomůžeme!

Pokud se vám Wirex peněženka nezalíbila a chtěli byste vyzkoušet jinou, určitě si přečtěte naše články o zabezpečení kryptoměn, kde najdete i spoustu doporučení na jiné peněženky:

Máte otázky? Neváhejte nás kontaktovat do komentářů níže! ⤵️

Další zdroje informací

Sdílení článku na facebook Facebook Sdílení článku na twitter Twitter

Ohodnoťte tento článek!

Diskuze k tomuto článku: 10 komentářů
Petra

Dobrý den,
Mám peněženku WIREX a registrovaný účet u simplecoin. Chtěla bych přidat u simplecoin peněženku a pojmenovat ji WIREX, ale nevím co vyplnit do pole adresy. Tam patří ten dlouhý alphanumericky kód z wirexu? Děkuji.

Magazín Finex

Dobrý den Petro,
je to přesně tak, jak říkáte. Do pole adresy vyplňte adresu peněženky, kterou Vám ukáže WIREX jako “receive” adresu. Vypadá např. nějak takto: 36MDKSCV88WwsHy47sxzH9NCFv9Da .

Dejte si ale pozor. Pokud chcete koupit Bitcoin, v Simplecoin do účtu vyplníte “měna – BTC” a stejně tak i ve Wirexu musíte zkopírovat adresu pro BTC transakce.

S jinými měnami, jako je např. Litecoin, byste postupovala podobně, jen zvolit LTC a i adresa bude trochu jiná. Kdybyste poslala např. Bitcoin na LTC adresu nebo naopak, přišla byste o ně.

Vojtěch
Finex.cz

Petra

Děkuji za informaci a zároveň za upozornění, ale peněženku jsem nastavila na eura a v nastavení je tento kód označen jako “nickname” ne receive, asi nevím kde to hledat.

Petra

Už jsem na to přišla, ve Wiewxu musím na tu měnu kliknout, aby mi to dalo kódy, diky.

Krčková

Dobrý den, nevím kterou variantu vybrat aby to vynášelo. Je to pro mě něco nového, nevyznám se v tom.
Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Magazín Finex

Dobrý den. O kterých variantách mluvíte? Můžete prosím blíže specifikovat vaší otázku? Budeme se na ni snažit odpovědět co nejlépe to pujde. :-)

Filip

Dobrý den, provedl jsem koupi etheria ve směnáreně simplecoin do peněženky Trust Wallet. Chtěl bych se zeptat jak dostanu z peněženky etherium zpět na koruny. Děkuji.

Magazín Finex

Dobrý den, Filipe. Pokud máte stále Ethereum v Trust Wallet a chcete ho přes SimpleCoin znovu prodat, je to snadné.
Stačí jít na směnárnu (zde). Pak v tabulce směny jako měnu “Z” nastavit ETH a měnu “NA” nastavit “Kč”. Do políčka “Z” zadáte přesný počet ETH, který chcete prodat (pravděpodobně celou částku, kterou na Trust Wallet máte. Platforma automaticky dopočítá, kolik Kč to je. Po potvrzení směny zadáte číslo bank. účtu. kam vám koruny přijdou. V aplikaci Trust Wallet otevřete svoji ETH balanci, stiskněte “SEND” a tam zadáte adresu příjemce (buď jako text, nebo naskenujete QR kód ze Simplecoin) a Amount (částku stejnou, jako jste zadal do Simplecoin). Pak už stačí jen potvrdit a čekat na přijetí platby směnárnou.

Filip

Děkuji za rychlou odpověď, přeji pěkný den.

Magazín Finex

Není za co, snad naše odpověď pomohla. Hezký den i Vám.

RECENZE

TOP Kryptoměnové směnárny

SimpleCoin logo
SimpleCoin★ 97 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coinbase logo
Coinbase★ 93 %
ccShop logo
ccShop★ 92 %
RECENZE

TOP Kryptoměnové burzy

Binance logo
Binance★ 98 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coingi logo
Coingi★ 96 %
Bitmex logo
Bitmex★ 95 %
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
RECENZE

TOP Kryptoměnové peněženky

Trezor logo
Trezor★ 100 %
Trust Wallet logo
Trust Wallet★ 96 %
Ledger Nano logo
Ledger Nano★ 95 %

Podpořte nás!

Líbi se vám články na Finex.cz? Podpořit nás můžete libovolným darem. Moc děkujeme!
BTC donate adresa

BTC Donate address
3Ax7aQT2KgMEwAh3LrYEiCwQEK3vhxBUhf

Změna měny BTC/LTC