simplecoin smenarna

Jelikož je směnárna SimpleCoin mezi Čechy a Slováky dost populární a je často používána pro rychlý nákup kryptoměn, rozhodli jsme se vám ukázat krok po kroku, jak nákup kryptoměn probíhá. Chodí nám spousta dotazů od začátečníků, kteří nevědí kam si například kryptoměny poslat. To vše si dnes ukážeme v kompletním uceleném návodu, takže jdeme na to!

Tip: Další zajímavé informace naleznete v naší: SimpleCoin recenzi

Představení směnárny SimpleCoin

Tato směnárna patří mezi stálice na českém trhu, existuje již od roku 2013 a lidé jsou na ni zvyklí nakupovat a prodávat kryptoměny. SimpleCoin je oblíbený především pro možnost rychlého nákupu kryptoměn (do 400 EUR není nutné ověření), možnost nakupovat v CZK a také pro svou jednoduchou a intuitivní platformu.

SimpleCoin si také neúčtuje žádné poplatky za transakce, využívají však o něco horší kurz, než byste dostali např. u jiných kryptoměnových burz. Tak, směnárnu jsme si představili a teď se pojďme podívat, jak samotný nákup probíhá.

Simplecoin logo

Hlavní výhoda

Skvělá česká směnárna

Celkové hodnocení

97/100

Máte kryptoměny kam uschovat?

Ještě před provedením samotného nákupu kryptoměn je potřeba mít k dispozici nějakou peněženku, kam kryptoměny chcete nechat poslat. Směnárna SimpleCoin nenabízí žádnou úschovu kryptoměn, jako např. konkurenční americká CoinBase, takže je třeba nějakou vlastní kryptoměnovou peněženku mít připravenou.

Pokud jste o kryptoměnových peněženkách ještě nic neslyšeli: jedná se o jednoduchou aplikaci do vašeho chytrého telefonu, kde kryptoměny uschováte. A právě z tohoto důvodu jsme pro vás nedávno připravili návod na registraci a verifikaci Wirex softwarové peněženky, která je právě pro takové rychlé uschování kryptoměn vhodná. Registrace je hotová během několika málo minut a máte skvělou bezpečnou peněženku.

Spousta lidí žádnou peněženku ještě nemá, a pokud ani vy peněženku nemáte a honem chcete kryptoměny nakoupit a uschovat, Wirex je ideální volba!

wirex penezenka

Pozor: Máte již nějakou peněženku k dispozici (např. zmíněný Wirex)? Můžete pokračovat! Pokud ale ne, tak se v průběhu nákupu zaseknete.

Jak provést nákup u SimpleCoin?

Nakoupit kryptoměny můžete dvěma způsoby. Buďto rovnou z úvodní obrazovky, viz obrázek níže, nebo se nejdříve zaregistrovat a až potom nákup provést. Pokud plánujete nakupovat u SimpleCoin častěji, určitě doporučujeme se zaregistrovat.

Krok 1: Nákup z hlavní stránky vypadá takto. Jděte na stránku směnárny > rychlý odkaz zde < a vyberte si částku, za kterou chcete kryptoměnu nakoupit. V našem příkladu 300 Kč. Teď zadejte váš email a adresu vaší peněženky (viz červená šipka). Vedle částky, za kterou chcete nákup provést, vidíte i přepočet na bitcoin. Níže je pak aktuální kurz bitcoinu, za kterou je nabízen.

To je vše – objednávka je kompletní a tlačítkem – Vytvořit objednávku ji potvrdíte.

simplecoin nakup kryptomen
Úvodní stránka směnárny SimpleCoin

Nyní na email obdržíte přehled o objednávce + budete postupně informování o stavu objednávky.

Krok 2: Pokud se chcete nejdříve zaregistrovat tak klikněte na tlačítko Registrovat na úvodní stránce a vyplňte tento formulář. Přihlásit se můžete také pomocí Facebooku, Googlu a LinkedInu.

simplecoin registrace

Krok 3: Ve chvíli, kdy máte registraci hotovou, se ocitnete v platformě SimpleCoin, která vypadá takto (obrázek níže). Kromě přehledu objednávek a nastavení vašeho účtu si sem můžete přidat i adresu peněženky, která se pak bude automaticky používat u každého vašeho nákupu, což vám ušetří čas. Klikněte na peněženky (viz červená šipka) a pak přidat peněženku.

simplecoin nakup kryptomen 2
Platforma směnárny

Dále vyplňte všechny potřebné informace a peněženku si pojmenujte. V našem příkladě jsme si jí pojmenovali Wirex, abychom věděli, že se jedná o Wirex peněženku, kam budeme kryptoměny posílat. Kromě toho si ale můžete přidat i např. vaši Deposit adresu na burzy Binance či BitMEX, kde můžete s koupenými kryptoměnami obchodovat.

simplecoin nakup kryptomen 3

Krok 4: Jak již bylo zmíněno výše, pokud provedete nákup kryptoměn, na email obdržíte zprávu s kompletním přehledem ohledně dané objednávky. Ten email bude vypadat takto:

simplecoin nakup kryptomen 4
Přehled objednané transakce

Nyní víte, že byla vaše objednávka úspěšně přijata a pracuje se na její vyřízení. Jak si můžete v červeném označení všimnout, tak váš limit je 400 EUR (pokud nemáte účet ověřený) a také vidíte, kolik vám do tohoto limitu ještě zbývá.

Krok 5: Nyní je třeba objednávku zaplatit, aby nám SimpleCoin vůbec BTC mohl poslat. V emailu který vám přišel naleznete i bankovní údaje a postup, který je třeba následovat. V našem případě tedy:

  1. Odeslat 300 Kč na účet u Equa bank (1027608117/6100)
  2. Do poznámky pro příjemce uvést naše jméno a že se jedná o nákup na simplecoin
  3. Peníze odeslat pomocí internet bankingu a nebo navštívením pobočky naší banky

Ve svém SimpleCoin účtu pak máte také přehled všech objednávek, kde vidíte detaily jednotlivé objednávky a stav dané objednávky (viz obrázek níže).

simplecoin nakup kryptomen 5
Detail objednávky SimpleCoin
Pozor: Kdyby mezi vytvořením vaší objednávky a přijetím platby došlo k výrazné změně kurzu BTC/CZK, bude vaše objednávka pozastavena (obrázek: jak to vypadá) a bude po vás SimpleCoin vyžadovat potvrzení a akceptaci jiného kurzu (obrázek: jak akceptovat)

Nyní už pouze a jen čekáte, až bude vaše bankovní převod potvrzen a vy tak budete mít svoje kryptoměny v příslušné peněžence. O stavu konfirmace objednávky budete informování jak na email a stejně tak to uvidíte v přehledu objednávek. Pokud je vše potvrzené a odeslané, uvidíte stav objednávnkyodbavená (viz obrázek níže).

simplecoin nakup kryptomen 6

Krok 6: V posledním kroku na vás pak bude čekat už jen kontrola dané objednávky, jestli je vše na svém místě. Naše transakce byla v pořádku (viz červená šipka). My jsme použili Wirex a kryptoměny nám v pořádku dorazily. Během několika hodin (se všemi potvrzeními a platbou k jiné bance) jsme měli kryptoměny u sebe.

Ve svém Wirex účtu teď krásně vidíte celkový přehled vašich kryptoměn a přehled kryptoměn pro danou peněženku.

wirex simplecoin
Wirex peněženka

A to je vše – nákup kryptoměn je hotový, jednoduché, že ano? Pokud byste ohledně nákupu kryptoměn na SimpleCoin měli nějaké dotazy, tak se nám ozvěte zde do komentářů a my vám rádi pomůžeme!

Pokud se vám Wirex peněženka nezalíbila a chtěli byste vyzkoušet jinou, určitě si přečtěte naše články o zabezpečení kryptoměn, kde najdete i spoustu doporučení na jiné peněženky:

Máte otázky? Neváhejte nás kontaktovat do komentářů níže! ⤵️

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.