Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Směnárny » Návod: Nákup kryptoměn u SimpleCoin krok za krokem

Návod: Nákup kryptoměn u SimpleCoin krok za krokem

Návod: Nákup kryptoměn u SimpleCoin krok za krokem

Jelikož je směnárna SimpleCoin mezi Čechy a Slováky dost populární a je často používána pro rychlý nákup kryptoměn, rozhodli jsme se vám ukázat krok po kroku, jak nákup kryptoměn probíhá. Chodí nám spousta dotazů od začátečníků, kteří nevědí kam si například kryptoměny poslat. To vše si dnes ukážeme v kompletním uceleném návodu, takže jdeme na to!

Představení směnárny SimpleCoin

Tato směnárna patří mezi stálice na českém trhu, existuje již od roku 2013 a lidé jsou na ni zvyklí nakupovat a prodávat kryptoměny. SimpleCoin je oblíbený především pro možnost rychlého nákupu kryptoměn (do 200 EUR není nutné ověření), možnost nakupovat v CZK a také pro svou jednoduchou a intuitivní platformu.

SimpleCoin si také neúčtuje žádné poplatky za transakce, využívají však o něco horší kurz, než byste dostali např. u jiných kryptoměnových burz. Tak, směnárnu jsme si představili a teď se pojďme podívat, jak samotný nákup probíhá.

Máte kryptoměny kam uschovat?

Ještě před provedením samotného nákupu kryptoměn je potřeba mít k dispozici nějakou peněženku, kam kryptoměny chcete nechat poslat. Směnárna SimpleCoin nenabízí žádnou úschovu kryptoměn, jako např. konkurenční americká CoinBase, takže je třeba nějakou vlastní kryptoměnovou peněženku mít připravenou.

Pokud jste o kryptoměnových peněženkách ještě nic neslyšeli: jedná se o jednoduchou aplikaci do vašeho chytrého telefonu, kde kryptoměny uschováte. A právě z tohoto důvodu jsme pro vás nedávno připravili návod na registraci a verifikaci Wirex softwarové peněženky, která je právě pro takové rychlé uschování kryptoměn vhodná. Registrace je hotová během několika málo minut a máte skvělou bezpečnou peněženku.

Spousta lidí žádnou peněženku ještě nemá, a pokud ani vy peněženku nemáte a honem chcete kryptoměny nakoupit a uschovat, Wirex je ideální volba!

wirex penezenka

Jak provést nákup u SimpleCoin?

Nakoupit kryptoměny můžete dvěma způsoby. Buďto rovnou z úvodní obrazovky, viz obrázek níže, nebo se nejdříve zaregistrovat a až potom nákup provést. Pokud plánujete nakupovat u SimpleCoin častěji, určitě doporučujeme se zaregistrovat.

Video: Jak provést nákup kryptoměn u SimpleCoin

Chcete-li vše vidět rychle ve videu s komentářem, podívejte se níže. V případě že si chcete vše v klidu přečíst, pokračujte dále, kde naleznete textový návod s obrázky.

Textový návod: Jak koupit kryptoměny u SimpleCoin

Krok 1: Nákup z hlavní stránky vypadá takto. Jděte na stránku směnárny > rychlý odkaz zde < a do prvního políčka zadejte částku, za kterou chcete kryptoměnu nakoupit. V našem příkladu 300 Kč. Vedle částky, za kterou chcete nákup provést, vidíte i přepočet na počet bitcoinů, nebo jeho zlomek. Níže je pak aktuální kurz bitcoinu, za kterou je aktuálně nabízen. Simplecoin nabízí poměrně slušné kurzy.

Do políčka, které se objevilo po vyplnění částky, zadejte váš email a do posledního políčka adresu vaší peněženky (kterou najdete v aplikaci peněženky, většinou jako Přijímací neboli Receive adresu).

Tlačítkem Vytvořit objednávku ji potvrdíte a to je vše – objednávka je kompletní.

simplecoin nakup kryptomen
Úvodní stránka směnárny SimpleCoin s vyplněnou objednávkou

Nyní na email obdržíte přehled o objednávce + budete postupně informováni o stavu objednávky.

Krok 2: Pokud se chcete nejdříve zaregistrovat ,tak klikněte na tlačítko Registrovat na úvodní stránce a vyplňte tento formulář. Přihlásit se můžete také pomocí Facebooku, Googlu a LinkedInu.

simplecoin registrace

Krok 3: Ve chvíli, kdy máte registraci hotovou, se ocitnete v platformě SimpleCoin, která vypadá takto (obrázek níže). Kromě přehledu objednávek a nastavení vašeho účtu si sem můžete přidat i adresu peněženky, která se pak bude automaticky používat u každého vašeho nákupu, což vám ušetří čas. Klikněte na peněženky (viz červená šipka) a pak přidat peněženku.

simplecoin nakup kryptomen 2
Platforma směnárny

Dále vyplňte všechny potřebné informace a peněženku si pojmenujte. V našem příkladě jsme si jí pojmenovali Wirex, abychom věděli, že se jedná o Wirex peněženku, kam budeme kryptoměny posílat. Kromě toho si ale můžete přidat i např. vaši Deposit adresu na burzy Binance či BitMEX, kde můžete s koupenými kryptoměnami obchodovat.

simplecoin nakup kryptomen 3
Ukázka přidání nové peněženky v platformě směnárny Simplecoin

Krok 4: Jak již bylo zmíněno výše, pokud provedete nákup kryptoměn, na email obdržíte zprávu s kompletním přehledem ohledně dané objednávky. Ten email bude vypadat takto:

simplecoin nakup kryptomen 5
Detail objednávky SimpleCoin

Nyní víte, že byla vaše objednávka úspěšně přijata a pracuje se na její vyřízení. Jak si můžete v červeném označení všimnout, tak váš limit je 200 EUR (pokud nemáte účet ověřený) a také vidíte, kolik vám do tohoto limitu ještě zbývá.

Krok 5: Nyní je třeba objednávku zaplatit, aby nám SimpleCoin vůbec BTC mohl poslat. V emailu který vám přišel naleznete i bankovní údaje a postup, který je třeba následovat. V našem případě tedy:

  1. Odeslat 300 Kč na účet u Equa bank (1027608117/6100)
  2. Do poznámky pro příjemce uvést naše jméno a že se jedná o nákup na simplecoin
  3. Peníze odeslat pomocí internet bankingu a nebo navštívením pobočky naší banky

Ve svém SimpleCoin účtu pak máte také přehled všech objednávek, kde vidíte detaily jednotlivé objednávky a stav dané objednávky (viz obrázek níže).

simplecoin nakup kryptomen 5
Detail objednávky SimpleCoin

Nyní už pouze a jen čekáte, až bude vaše bankovní převod potvrzen a vy tak budete mít svoje kryptoměny v příslušné peněžence. O stavu konfirmace objednávky budete informování jak na email a stejně tak to uvidíte v přehledu objednávek. Pokud je vše potvrzené a odeslané, uvidíte stav objednávnkyodbavená (viz obrázek níže).

simplecoin nakup kryptomen 6

Krok 6: V posledním kroku na vás pak bude čekat už jen kontrola dané objednávky, jestli je vše na svém místě. Naše transakce byla v pořádku (viz červená šipka). My jsme použili Wirex a kryptoměny nám v pořádku dorazily. Během několika hodin (se všemi potvrzeními a platbou k jiné bance) jsme měli kryptoměny u sebe.

Ve svém Wirex účtu teď krásně vidíte celkový přehled vašich kryptoměn a přehled kryptoměn pro danou peněženku.

wirex simplecoin
Wirex peněženka

A to je vše – nákup kryptoměn je hotový, jednoduché, že ano? Pokud byste ohledně nákupu kryptoměn na SimpleCoin měli nějaké dotazy, tak se nám ozvěte zde do komentářů a my vám rádi pomůžeme!

Pokud se vám Wirex peněženka nezalíbila a chtěli byste vyzkoušet jinou, určitě si přečtěte naše články o zabezpečení kryptoměn, kde najdete i spoustu doporučení na jiné peněženky:

Máte otázky? Neváhejte nás kontaktovat do komentářů níže! ⤵️

Další zdroje informací

Reklama
Reklama

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
  • Jedna z nejvíce bezpečných peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
+0,82%
Aktuální cena
$26 410
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
-0,48%
Aktuální cena
$1 839
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-7,8%
Aktuální cena
$258,1

Ohodnoťte tento článek!

Diskuze k článku 33
Vít

Dobrý den,

když chci u vás nakoupit krypto, musím mít kryptopeněženku nebo stačí jen když budu mít Trezor T?

Děkuji za odpověď

Vít

Portál Finex.cz
Odpověď na Vít

Dobrý den, Víte… Trezor T je sám o sobě kryptoměnová peněženka a bude vám rozhodně stačit. :-)

Petr

Dobry den jde smenit na smenarne Simplecoin i kryptomena z penezenky Exodus na CZK aniz bych mel penezenku v Simplecoin nebo si ji musim zalozit ? Dekuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Petr

Dobrý den, Petře. Na Simplecoin bez problému směníte kryptoměny z jakékoli peněženky.

Žaneta

Jak ve směnárně směnit zase za peníze? Mohu i Ripple?

Někdo asi

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak je to s limitem pro prodej kryptoměn na simplecoinu bez ověření, je to také nastavené na 400 EUR, nebo je to jinak? Děkuji za odpověď. :)

Portál Finex.cz
Odpověď na Někdo asi

Dobrý den. K dnešnímu dni to vypadá, že limit pro ověření je obrat 200 € za 10 dní.

Petr

Simplecoin má super rozhraní. podporu apod.., ale o anonymita 0. Pokud chcete jen směnit crypto za crypto, tak jen do směšné částky v řádu stovky euro a to ještě musíte “napráskat” svojí IP, když víc tak poslat doklady apod. Takže pak má Babiš se Schillerovou vaši transakci jak na talíři. Z principu nechci dělat striptýz před tímto státem. Simplecoin – Děkuji nechci.

Gábina

Dobrý den, nemohu dokončit objednávku. Adresu peněženky jsem zadala do prvního řádku, nevím, co zadat do toho druhého… co je destination tag ?

Portál Finex.cz
Odpověď na Gábina

Dobrý den, Gábino. Pokud kupujete XRP, může po Vás být vyžadován tzv. Destination tag. Ten se používá pro rozlišení plateb v rámci jedné adresy – např. když převádíte XRP na burzu. Pokud máte peněženku vlastní (např. Coinomi či Ledger) tak nemusíte tag uvádět vůbec. Pokud převádíte XRP na burzu či jiný “online” účet, pak by Vám měla tato služba tag ukázat hned vedle Vaší adresy.

Gabina
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den, děkuji za odpověď. Mám vlastní peněženku Coinomi, při nákupu objednávka bez vyplnění tagu nešla odeslat. Stále mi vyskakovalo červené okénko, že mi tag chybí, tak jsem napsala náhodná čísla :) . Doufám, že s tím někdy v budoucnu nebude problém, ale kryptoměna se mi na peněžeku v pořádku připsala a to vlastně takto 3 x po sobě

Portál Finex.cz
Odpověď na Gabina

Dobrý den, tak myslím že teď už by tam neměl být problém :-)

Zobrazit další odpovědi (1)
Petr

Dobrý den,
Rád bych se zeptal, pokud chci vyměnt např. BTC za Kč a zaslat někomu účet se zprávou, kde konkrétně doplním zprávu?

Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Petr

Dobrý den. Nejsem si jistý, zda jsem Vaši otázku pochopil správně. Každopádně u Simplecoinu můžete bitcoiny sice prodat, ale koruny můžete obdržet pouze na Váš vlastní bankovní účet. Musel byste tedy pak peníze někomu jinému přeposlat z vlastního účtu a doplnit si zprávu sám. Nebo můžete využít služeb CryptoPay a variabilní symbol či zprávu pro příjemce uvést zde.

PS: Návod pro prodej kryptoměn naleznete v našem článku Jak prodat bitcoin a jiné kryptoměny.

Vojtěch, Finex.cz

Petr
Odpověď na Portál Finex.cz

Ano děkuji, přesně na to jsem se ptal, pokud vyměním např. BTC za Kč jestli je možné zaslat někomu na bankovní účet se zprávou pro příjemce. Ptal jsem se přímo na Simplecoin.info a bylo mi sděleno že “Zpráva pro příjemce je nezbytná pouze v případě nákupu krypta. Slouží ke správnému napárování platby s objednávkou. V případě prodeje krypta se zpráva pro příjemce nevypisuje, jelikož pro napárování slouží adresa, která je pro objednávku vytvořena. Krypto tedy stačí zaslat na adresu, kterou máte napsanou v emailu o vytvoření objednávky.” Ale nevím jaká adresa a jak to přesně funguje, nic podrobnějšího mi sděleno nebylo. Mám za to, že po zaslání BTC a vyřízení objednávky posílá výměna automaticky na bankovní účet (bez zprávy pro příjemce), pokud je možné někde doplnit zprávu, nevím.

Portál Finex.cz
Odpověď na Petr

Dobrý den, je to přesně tak, jak psali. Když vytvoříte prodejní objenávku na simplecoin, oni Vám na konci objednávky ukáží bitcoinovou adresu, na kterou vy bitcoiny pošlete. Oni je po jejich obdržení smění na koruny a ty pošlou na Váš účet. Myslím, že jako zprávu pro příjemce uvedou číslo objednávky – vlastní zpráva pro příjemce tak není možná.

Petr
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den, děkuji. Přesně tohle mi také napsali (asi po hodině konverzace přes email) že vlastní zpráva pro příjemce není možná, poněvadž se objednávky odesílají automaticky, ale je možné odeslat platbu manuálně. Což bylo vše co jsem potřeboval vědět. Ještě jednou děkuji a přeji Hezký den.

Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
Dušan

Dobrý den,
můj dotaz je následovný, jsem zaregistrovaný u Simplecoin koupil jsem pár centů Bitcoinů a chtěl bych koupit ještě Ethereum jaký je přesně postup?
Vytvořit novou peněženku s měnou např. Ethereum a zadává se tam adresa z předchozí objednávky ? Nebo se musí vygenerovat nová adresa a kde? Díky za info

Portál Finex.cz
Odpověď na Dušan

Dobrý den, Dušane. To se liší podle toho, jakou máte peněženku. Pokud používáte např. Coinomi či Trust, je to jednoduché. Stačí v seznamu kryptoměn uvnitř aplikace přidat danou měnu (ve vašem případě Ethereum) a zkopírovat si její přijímací adresu. V aplikaci tak budete mít dvě “přihrádky”. Jednu na BTC a jednu na ETH. V žádném případě neposílejte Ethereum na bitcoinovou adresu, to byste o něj přišel. TIP: Adresy v síti Ethereum začínají na 0x.

radek

mohu si vytvorit penezenku i na nootboku

Portál Finex.cz
Odpověď na radek

Ano, můžete. A dokonce i na mobilu. Podívejte se na náš článek o kryptoměnových peněženkách.

radek

dobry den chtel bych se zeptat dani se nejak obchody na kryptomene

Portál Finex.cz
Odpověď na radek

Dobrý den, Radku. Samozřejmě. Pokud si koupíte 1 BTC za 200 000 Kč a pak ho prodáte za 400 000 Kč, jedná se o zisk ve výši 200 000 Kč, který je nutno náležitě zdanit. Více informací můžete nalézt v našem článku zde. To, že si bitcoin můžete čistě teoreticky koupit naprosto anonymně, od někoho na ulici, a pak ho stejným způsobem prodat, a nikdo vám tedy tento zisk nemůže dokázat, je věc jiná.

Petra

Dobrý den,
Mám peněženku WIREX a registrovaný účet u simplecoin. Chtěla bych přidat u simplecoin peněženku a pojmenovat ji WIREX, ale nevím co vyplnit do pole adresy. Tam patří ten dlouhý alphanumericky kód z wirexu? Děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Petra

Dobrý den Petro,
je to přesně tak, jak říkáte. Do pole adresy vyplňte adresu peněženky, kterou Vám ukáže WIREX jako “receive” adresu. Vypadá např. nějak takto: 36MDKSCV88WwsHy47sxzH9NCFv9Da .

Dejte si ale pozor. Pokud chcete koupit Bitcoin, v Simplecoin do účtu vyplníte “měna – BTC” a stejně tak i ve Wirexu musíte zkopírovat adresu pro BTC transakce.

S jinými měnami, jako je např. Litecoin, byste postupovala podobně, jen zvolit LTC a i adresa bude trochu jiná. Kdybyste poslala např. Bitcoin na LTC adresu nebo naopak, přišla byste o ně.

Vojtěch
Finex.cz

Petra
Odpověď na Portál Finex.cz

Děkuji za informaci a zároveň za upozornění, ale peněženku jsem nastavila na eura a v nastavení je tento kód označen jako “nickname” ne receive, asi nevím kde to hledat.

Petra
Odpověď na Petra

Už jsem na to přišla, ve Wiewxu musím na tu měnu kliknout, aby mi to dalo kódy, diky.

Zobrazit další odpovědi (1)
Krčková

Dobrý den, nevím kterou variantu vybrat aby to vynášelo. Je to pro mě něco nového, nevyznám se v tom.
Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Portál Finex.cz
Odpověď na Krčková

Dobrý den. O kterých variantách mluvíte? Můžete prosím blíže specifikovat vaší otázku? Budeme se na ni snažit odpovědět co nejlépe to pujde. :-)

Filip

Dobrý den, provedl jsem koupi etheria ve směnáreně simplecoin do peněženky Trust Wallet. Chtěl bych se zeptat jak dostanu z peněženky etherium zpět na koruny. Děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Filip

Dobrý den, Filipe. Pokud máte stále Ethereum v Trust Wallet a chcete ho přes SimpleCoin znovu prodat, je to snadné.
Stačí jít na směnárnu (zde). Pak v tabulce směny jako měnu “Z” nastavit ETH a měnu “NA” nastavit “Kč”. Do políčka “Z” zadáte přesný počet ETH, který chcete prodat (pravděpodobně celou částku, kterou na Trust Wallet máte. Platforma automaticky dopočítá, kolik Kč to je. Po potvrzení směny zadáte číslo bank. účtu. kam vám koruny přijdou. V aplikaci Trust Wallet otevřete svoji ETH balanci, stiskněte “SEND” a tam zadáte adresu příjemce (buď jako text, nebo naskenujete QR kód ze Simplecoin) a Amount (částku stejnou, jako jste zadal do Simplecoin). Pak už stačí jen potvrdit a čekat na přijetí platby směnárnou.

Filip
Odpověď na Portál Finex.cz

Děkuji za rychlou odpověď, přeji pěkný den.

Portál Finex.cz
Odpověď na Filip

Není za co, snad naše odpověď pomohla. Hezký den i Vám.

Zobrazit další odpovědi (1)
Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo