Základní informace o Česká spořitelna běžný účet v cizí měně
Typ účtu | Běžný účet v cizí měně |
---|---|
Sjednání online | Ne |
Poplatek za vedení účtu | 0 Kč / 20 Kč |
Česká spořitelna má ve své nabídce běžný účet v cizí měně, který může být veden až v 10 cizích měnách. Pro své transakce na účtu si můžete vybrat z cizích měn uvedených na kurzovním lístku České spořitelny, ale zvolit můžete i českou korunu.
Banka slibuje také bezproblémové vklady a výběry hotovosti na pobočkách. Nabízí též doplňkovou službu “multiměny”, díky které můžete platit z účtu v cizí měně v zahraničí nebo v zahraničních eshopech.
Pokud hledáte běžný účet s možností vedení v cizí měně a dvěma platebními kartami v ceně, Česká spořitelna také nabízí Plus účet.
Recenze České spořitelny
Nevíte, co od České spořitelny čekat? Co na banku, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?
Česká spořitelna je největší bankou v České republice, a zároveň bankou s nejdelší tradicí na českém trhu. Je součástí finanční skupiny Erste Group, která operuje ve střední a východní Evropě a řadí se mezi největší poskytovatele finančních služeb v těchto oblastech Evropy.
Banka nabízí široké portfolio služeb jak pro jednotlivce, tak pro malé a střední podniky, města a obce. Financuje ale také velké korporace a poskytuje služby finančním trhům. V České republice disponuje více než 396 pobočkami a 1 738 bankomaty či transakčními terminály.
Chcete se dozvědět další podrobnosti o České spořitelně a jejích produktech? Přejděte na naši komplexní recenzi, ať vám neunikne žádná důležitá informace.
Co vše vám může běžný účet v cizí měně od České spořitelny nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.
Co nabízí běžný účet v cizí měně od ČS?
Běžný účet v cizí měně od České spořitelny je devizový účet, na kterém lze vést až 10 cizích měn: EUR, USD, CHF, GBP, JPY, CAD, DKK, SEK, PLN a HUF.
Transakce jako jsou úhrady, ale také vklady a výběry hotovosti můžete provádět v cizích měnách uvedených v kurzovním lístku České spořitelny, ale také v českých korunách.
Banka také slibuje, že cizoměnové vklady a výběry lze provádět na všech pobočkách (v běžných cizích měnách). Pokud chcete vložit nebo vybrat okrajovou měnu (AUD, CAD, DKK, NOK, JPY, SEK, PLN, HUF), musíte zajít do některé ze specializovaných poboček České spořitelny.
Banka také nabízí doplňkovou službu “multiměny”, se kterou můžete platit z účtu v cizí měně na zahraniční cestě nebo v zahraničních internetových obchodech.
Pokud máte u České spořitelny osobní účet, můžete si na platební kartě k účtu nastavit multiměnovou funkci. Tato debetní karta s multiměnovou funkcí pak umožňuje platit ve měnách, ve kterých máte vedené účty. Při placení v zahraničí se tak vyhnete přepočtu kurzu.
Využíváte-i současně osobní i cizoměnový účet, a zároveň bude platit v cizí měně kartou, strhává se vám částka automaticky z cizoměnovému účtu.
Zůstatek na kartě je totiž společný, to znamená, že pokud si ke kartě přidružíte více účtů od České spořitelny, při platbě v zahraničí se částka strhne z cizoměnového účtu. Avšak nemáte-li na tomto účtu dostatek peněz, banka si částku strhne z běžného CZK účtu.
TIP: Česká spořitelna má dále v nabídce běžných účtů: již zmíněný Plus účet, Standard účet, studentský účet, dětský účet či účet pro seniory.
Sazebník poplatků spoření
Vedení účtu je zpoplatněno částkou 0 Kč / 20 Kč, účet můžete získat s vedením zdarma, pokud máte současně Plus účet. V ceně jsou měsíční a čtvrtletní elektronické výpisy zdarma i vklady či výběry hotovosti v měně účtu a v jiné měně (v přepočtu do 100 000 Kč).
Tuzemské příchozí a odchozí úhrady, stejně jako zahraniční úhrady, jsou zpoplatněné. Zdarma jsou pouze příchozí úhrady ze Slovenské spořitelny (z účtu klienta).
Poplatky běžný účet
(Poznámky k poplatkům naleznete v tabulce poplatků pod recenzí).
- Měsíční vedení účtu: 0 Kč / 20 Kč
- Příchozí tuzemské platby: 0 Kč / 5 Kč / 7 Kč
- Odchozí tuzemské platby: 0 Kč / 5 Kč / 7 Kč / 100 Kč
- Příchozí úhrada v rámci EHP v měně EUR: 5 Kč
- Odchozí úhrada v rámci EHP v měně EUR: 5 Kč / 100 Kč
- Provedení trvalého příkazu, SEPA platby a inkasa: 0 Kč (pouze na pobočce)
- Elektronický měsíční výpis: 0 Kč
- Výpis zaslaný poštou: 50 Kč
Do aktuálního ceníku České spořitelny můžete nahlédnout na stránkách csas.cz.
Jak založit účet u České spořitelny?
Běžný účet v cizí měně můžete u České spořitelny založit na pobočce. Budete k tomu potřebovat dva platné české doklady totožnosti. Pro založení musíte být občanem ČR starším 18 let.
Běžný účet – přihlášení na účet
Účet lze pohodlně spravovat v internetovém bankovnictví a v mobilní aplikaci George, kde získáte podrobný přehled o svém účtu.
Banka vám umožní vyšší zabezpečení během přihlašování do bankovnictví a při potvrzování plateb. Navíc již nemusíte přepisovat hesla při placení online.
Do bankovnictví se můžete přihlásit několika způsoby. Prvním je klientské číslo a heslo + SMS kód, druhým bankovní identita (místo klientského čísla si zvolíte libovolné unikátní uživatelské jméno) a třetí možností je George klíč.
George klíč umožňuje bezpečné a pohodlné přihlášení. Stačí při přihlášení vyplnit uživatelské jméno, a následně si otevřete aplikaci George klíč. Následně zadáte svůj 6místný PIN nebo potvrdíte otiskem prstu či Face ID.
Další produkty od České spořitelny
- Česká spořitelna spořicí účet pro děti
- Česká spořitelna účty pro podnikatele a malé firmy
- Česká spořitelna běžný účet v cizí měně
- Česká spořitelna (Buřinka) stavební spoření
- Česká spořitelna Vkladový účet
- Česká spořitelna Účet pro seniory
- Česká spořitelna Dětský účet
- Česká spořitelna Studentský účet
- Česká spořitelna běžný účet Plus
- Česká spořitelna spořicí účet
- Česká spořitelna běžný účet Standard
Pro koho je běžný účet v cizí měně vhodný?
Běžný účet v cizí měně od České spořitelny lze vést v několika zahraničních měnách, ale i v českých korunách. Na všech pobočkách spořitelny můžete provádět vklady a výběry běžných cizích měn, s okrajovými měnami lze operovat na specializovaných pobočkách.
Zajímavá je doplňková služba “multiměny”, se kterou můžete platit z účtu v cizí měně v zahraničí. Nevýhodou je, že účet je možné sjednat pouze na pobočce. Navíc oplývá zbytečnými poplatky, například za vedení účtu, standardní odchozí i příchozí úhrady, zahraniční platby a další. Nelze k němu ani sjednat platební kartu, lze si pouze nastavit multiměnovou funkci ke kartě, kterou máte vedenou k osobnímu účtu.
Diskuze (0 komentářů)
Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.