Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Analýza akcie Kofola – druhý kvartál solidní, technicky je trh silný

Analýza akcie Kofola – druhý kvartál solidní, technicky je trh silný

Analýza akcie Kofola – druhý kvartál solidní, technicky je trh silný
Zdroj: Kofola.cz

Tentokrát se v technické a fundamentální analýze na české tituly zaměříme na akcie Kofola. Kofola vydala výsledky za druhý kvartál nedávno a rovnou mohu konstatovat, že čísla jsou dobrá. Je zřejmé, že prodejům výrazně pomohla letní sezóna a fakt, že není žádný lockdown.

Fundamentální analýza akcie Kofola

Kofola počátkem září představila nová čísla za druhé čtvrtletí letošního roku. Výsledky jsou vskutku dobré a je z nich znát zlepšení. Výnos meziročně vzrostl o téměř 23 % na 1 798 milionů korun, což je velmi výtečný výsledek. Provozní zisk EBITDA meziročně stoupl o horentních 64,6 % na 379 milionů korun. Kofole se podařilo i snížit dluh vůči EBITDA na 3,3 body.

Čistý zisk za jednotlivá čtvrtletí
Čistý zisk za jednotlivá čtvrtletí

Co se týče čistého zisku, jak vyplývá z přiloženého grafu, Kofola je jako počasí. Čtvrtý kvartál minulého roku a první kvartál letošního roku byl vůbec nejhorší. Tehdejší ztráty dosahovaly až 132 milionů korun. Druhý kvartál je ovšem už solidní. Čistý zisk činil 134 milionů korun. Zisk na akcii (EPS) je tak 6 bodů.

Technická analýza akcie Kofola

Z technického hlediska akcie Kofola solidně překvapily. Trh dokázal moc pěkně využít support kolem 274 korun, kde docházelo po mnoho týdnů ke konsolidaci. Začátkem srpna se však cenový růst rozjel, díky čemuž jsme se dostali nad S/R level 315 korun.

Týdenní graf akcie Kofola
Týdenní graf akcie Kofola
Zdroj: lynxbroker.cz

Průraz uvedené hladiny byl vážně důležitý, protože se tím otevřela cesta k S/R levelu 366 korun. Jak vyplývá z týdenního grafu, v rozmezí 315 – 366 korun je v podstatě mezera, takže by nakupující neměli mít až takový problém cenu protlačit nahoru.

Tím chci říct, že zde nejsou prakticky žádné překážky, které by expanzi bránily. Pro Kofolu je ovšem zásadní, aby si support 315 korun udržela. Pokud se nic radikálně nezmění, trh akorát zkonsoliduje a pak může zase pokračovat v cenovém růstu.

Co se týká indikátoru RSI, hodnoty se vyšplhaly téměř na 84 bodů. To je obrovský úspěch, protože trh je v tomto případě hodně silný. Navíc si drží zaznačený uptrend.

Závěrem

Jak bylo již řečeno, Kofola je tak trochu jako počasí. Nenese ale za to vinu, protože výrobce nápojů je pouze závislý na odběru svého produktu. Z restauračních provozů prostě nebyl žádný odběr. Aktuálně jsou ale hospodářská čísla dobrá, protože se ekonomika otevřela.

Technicky je trh silný, což bylo taženo tím očekáváním, že poptávka po nápojích během léta markantně vzroste. A to implikuje i vyšší výnosy firmy.

Přečtěte si také naše dřívější analýzy českých akcií:

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 78 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo