Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

7 akcií, které jsou miláčky Wall Street – měli byste do nich investovat i vy?

Publikováno
7 akcií, které jsou miláčky Wall Street – měli byste do nich investovat i vy?
Zdroj: depositphotos.com

Akcie ve většině případů představují skvělou příležitost, jak můžete zhodnotit své finance. Na trhu můžete obchodovat se stovkami titulů, které vám dokážou nabídnout zhodnocení v desítkách ne-li stovkách %.

Rostoucí inflace a zhoršující se ekonomická situace ve většině zemí nutí velkou část lidí hledat cesty, jak ochránit své peníze. I přes nepříznivé vyhlídky do budoucna, analytikové předpovídají, že nás čeká na akciových trzích opravdu silný rok.

Některé akcie jsou však několikanásobně zajímavější než ty ostatní, čehož si samozřejmě všímá i Wall Street. Dneska se tedy podíváme hned na 7 titulů, které by vám v roce 2022 mohly přinést štěstí.

1. Berkshire Hathaway (BRK)

Poznámka

Burza: NYSE

Tržní hodnota společnosti: 725,1 miliardy dolarů

Načítání
Načítání
Kupte si akcie BRK-B Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Berkshire Hathaway je miláčkem Wall Street především kvůli svému zaměření na americké akcie. O tom se můžete přesvědčit i při pohledu na rozložení portfolia, kde největší podíl tvoří Apple (cca 43 %), Bank of America, American Express a Coca-Cola.

Akcie této investiční společnosti se odjakživa řadí mezi stabilnější tituly. Výjimkou byla pandemie koronaviru, během které zaznamenaly propad. Z něj se však již vzpamatovaly a aktuálně těží z postupného oživování ekonomiky v USA.

2. Alphabet (GOOGL)

Poznámka

Burza: NASDAQ

Tržní hodnota společnosti: 1,86 bilionu dolarů

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Alphabet Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Alphabet se již dlouho řadí mezi jedny z největších a nejdražších společností na trhu. Je tak v přímém závěsu za Applem a Microsoftem. Hlavním důvodem, proč si tento titul zamilovalo i Wall Street, je jeho předpokládaný růst.

Podle něj bychom se měli v roce 2022 dočkat překročení hranice 4 000 dolarů za akcii. I tak ale nebudou akcie Alphabetu předražené. Analytikové tento argument opírají o výši poměru P/E, který byl na ceně 2 917 dolarů stanoven na 28,7. To sice neodpovídá nejkonzervativnějším hodnotám, avšak za tuto prémiovou akcii je potřeba zaplatit určité premium.

3. MercadoLibre (MELI)

Poznámka

Burza: NASDAQ

Tržní hodnota společnosti: 57 miliardy dolarů

Načítání
Načítání
Kupte si akcie MELI Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

MercadoLibre je latinskoamerická obdoba Amazonu, která meziročně dosahuje stále vyššího růstu. O tom vypovídají i její poslední výsledky, které potvrdily, že se opravdu jedná o velmi silnou společnost s velkým potenciálem. Ve třetím čtvrtletí minulého roku se jí podařilo vygenerovat výnosy v hodnotě 1,9 miliard dolarů, což přestavuje zhruba 73% meziroční růst. V tom by měla společnost pokračovat i letos.

Podle posledních odhadů by se jí mělo podařit vygenerovat výnosy v celkové výši 9,46 miliard dolarů, což bude o 7 miliard více než v předcházejícím roce. MercadoLibre je navíc jednou z mála e-commerce nadějí na latinském trhu, díky čemuž si drží slušnou konkurenceschopnost. K zahození není ani předpokládaný růst ceny akcií, která by měla letos hravě překročit hranici 2 000 dolarů.

4. Exxon Mobil (XOM)

Poznámka

Burza: NYSE

Tržní hodnota společnosti: 306,2 miliardy dolarů

Načítání
Načítání
Kupte si akcie ExxonMobil Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Exxon Mobil hraje do karet fakt, že se jedná o jednu z největších ropných společností na trhu, přičemž cena ropy pořád zůstává velmi volatilní. I když průměrná cena benzínu klesla za poslední měsíc o 0,10 dolaru, ceny na pumpách jsou stále o 1 dolar vyšší než v minulém roce.

Právě proto se velká část investorů domnívá, že je investice do Exxon Mobile správnou volbou, a to i přesto, že se jeho akcie ještě pořádně nevzpamatovaly z pandemie. Aktuálně se jejich cena pohybuje okolo 61 dolarů. Podle odhadů by se ale brzy měly vyšplhat na 72,81 dolarů. Lákavé jsou i vyplácené dividendy, kdy je čtvrtletně vypláceno 0,88 dolarů s 4,98% dividendovým výnosem.

5. Toyota (TM)

Poznámka

Burza: NYSE

Tržní hodnota společnosti: 292 miliardy dolarů

Zdroj: Google.com
Graf ceny akcií Toyota
Graf ceny akcií Toyota

Toyota logoToyota v minulém roce oznámila své plány na začlenění se mezi výrobce elektromobilů. Jedná se tak o jednu z dalších tradičních automobilek, která se snaží jít s dobou. Společnost počítá s tím, že do roku 2030 vydá celkem 30 modelů elektromobilů, kterých plánuje prodat přes 3,5 milionu kusů.

Právě to upoutalo pozornost většiny investorů, kteří očekávají růst ceny těchto akcií. Ta by měla v roce 2022 zaznamenat nárůst na 215 dolarů. Za pozornost samozřejmě stojí i nabízená dividenda, která je vyplácena půlročně. Její výše v minulém roce dosáhla celkem 4 dolarů na akcii.

6. ASML Holding (ASML)

Poznámka

Burza: NASDAQ

Tržní hodnota společnosti: 314,3 miliardy dolarů

Načítání
Načítání
Kupte si akcie ASML Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Nizozemská společnost ASML Holding se zabývá sestavováním strojů pro výrobu polovodičů, bez kterých se v současnosti neobejde téměř žádné odvětví. Aktuálně má ve své nabídce dva modely EUV litografických systémů pod názvy 3400C a 3600D. ASML Holding je jediným výrobcem těchto systémů, čímž si prozatím vytvořil svůj vlastní monopol.

Po jeho systémech je navíc vysoká poptávka, přičemž v minulém roce se mu podařilo vybrat přes 4 miliardy dolarů, tedy o miliardu více než v roce 2020. Ještě do nedávna hrály velkou roli ve výrobě polovodičů systémy DUV. Vše ale napovídá tomu, že je brzy vystřídají již zmíněné systéme EUV.

7. Palo Alto Networks (PANW)

Poznámka

Burza: NASDAQ

Tržní hodnota společnosti: 49,3 miliardy dolarů

Načítání
Načítání
Kupte si akcie PANW Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Konkurenceschopnost je ve světě businessu klíčová. Toho si je vědoma i společnost Palo Alto Networks, která dlouhodobě těží z vysoké poptávky po své bezpečnostní platformě nové generace.

S její pomocí se mohou klienti chránit hned před různými hrozbami najednou, aniž by si museli za tímto účelem pořizovat různé bezpečnostní produkty. Tato univerzálnost pomáhá společnosti dosahovat stále vyššího růstu, což potvrzuje i její tržní kapitalizace, která se pohybuje okolo 50 miliard dolarů.

V návaznosti na to se tento titul stal nedávno součástí indexu Nasdaq 100, kde zaujmul místo například vedle akcií Applu, Microsoftu či Amazonu. Dobrou zprávou je i předpokládaný 13,89% růst ceny akcií, díky čemuž by se mohl tento titul během roku 2022 obchodovat až na ceně 612 dolarů za kus.

Proč jsou v hledáčku Wall Street zrovna tyto akcie?

Některé zmíněné akcie jsou miláčky Wall Street již několik let, což potvrzuje jejich sílu i potenciál do budoucna. Není tedy divu, že ve výše zmíněném seznamu můžeme najít takové stálice, jako je například Alphabet nebo Berkshire Hathaway.

Objevují se zde i společnosti, které si buď pomalu budují svůj vlastní monopol, nebo se začínají angažovat v současných trendech, jako je například elektromobilita u Toyoty. Navíc investování do společností, které jsou jedinečné a disponují silnou konkurenceschopností, je doporučováno téměř všemi známými investory.

Všechny ze zmíněných společností nabízí zajímavý potenciál pro budoucí růst, který by vám mohl přinést i nemalé zisky. Konečné rozhodnutí a analýza daných titulů je však pouze na vás. V každém případě nezapomínejte na to, že každá investice s sebou nese jisté investiční riziko, se kterým musíte počítat.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatného. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.