Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Chcete investovat do jednoho z megatrendů současnosti? Na tyto e-commerce akcie se zaměřte

Chcete investovat do jednoho z megatrendů současnosti? Na tyto e-commerce akcie se zaměřte

Chcete investovat do jednoho z megatrendů současnosti? Na tyto e-commerce akcie se zaměřte
Zdroj: systemylogistiky.cz

Oblast e-commerce jako celek v loňském roce prudce vzrostla, což samozřejmě zaznamenala i řada investorů. Největší hráči této oblasti přinesli investorům velmi zajímavé zisky. Není však pozdě na naskočení do rozjetého vlaku, e-commerce revoluce je stále ještě na začátku.

Pojďme se podívat blíže na 3 e-commerce akcie, které přes svůj nedávný růst stále nabízejí nesporný potenciál.

Růst e-commerce ve vybraných zemích světa.
Růst e-commerce ve vybraných zemích světa. Zdroj: statista.com

Amazon: E-commerce gigant, který zdaleka neřekl poslední slovo

Výběr akcií Amazonu, jako jedné z nejlepších e-commerce akcií už asi nikoho nepřekvapí. Amazon je dnes mnohem více než jenom online prodejce, jeho místo v tomto výběru však je stále opodstatněné.

Investoři, kteří nakoupili akcie Amazonu téměř kdykoliv v jeho historii se těší zajímavým výnosům. Stále však může panovat vhodná doba pro jeho nákup, vezmeme-li v potaz největší katalyzátory jeho růstu.

Amazon momentálně ovládá přibližně polovinu e-commerce trhu v USA. Významné podíly drží na trzích v Německu a Velké Británii. Dlouhodobě dokazuje, že je mnohem úspěšnější v inovacích než jakákoliv jiná společnost.

Kromě své nezpochybnitelné role v online prodeji se Amazon chlubí také vedoucím postavením na trhu s cloud computingem. Velmi rychle také buduje své pozice v odvětvích, která úzce s e-commerce souvisí, jako je digitální reklama nebo logistika.

Amazon je také dlouhodobě schopný generovat neuvěřitelné množství peněz a díky tomu se může v blízké budoucnosti prosadit i jako jeden z lídrů odvětví umělé inteligence, robotiky nebo autonomních vozidel. Jedna z nejlepších společností na světě dlouhodobě prokazuje svou schopnost inovovat v nejrůznějších odvětvích. Amazon bude díky své velikosti těžko dosahovat výrazných dvouciferných růstů podobně jako jeho konkurenti, z hlediska poměru rizikovosti a růstu však stále nabízí investorům velmi zajímavou hodnotu.

Hodnota akcií Amazon za poslední měsíc
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Etsy: Online tržiště, kde najdete téměř cokoliv

Hledáte-li nějaký originální ručně vyráběný dárek, je velmi pravděpodobné, že ho najdete na Etsy. Spotřebitelé se během pandemie hrnuli na e-commerce tržiště Etsy ve velkém, aby tam našli zboží, které není nikde jinde – což je trend, který bude v příštích letech pravděpodobně ještě zrychlovat.

Platforma Etsy hraje neocenitelnou roli ve spojování kreativních tvůrců se zájemci o jejich umění. Počet aktivních prodejců na platformě v loňském roce vzrostl o desítky procent na téměř 3,7 milionu, přičemž počet kupujících se ke konci 3. kvartálu loňského roku více než zdvojnásobil na 69,6 milionu uživatelů.

Etsy vydělává na poplatcích, které inkasuje z každé proběhnuvší transakce. Dohromady tyto poplatky činily ve 3. čtvrtletí loňského roku 341,6 milionu dolarů. Kromě toho Etsy nabízí prodejcům řadu služeb, z nichž inkasovalo dalších 109 milionů dolarů,

Celkové tržby za Q3 2020 činily 451 milionů dolarů, přičemž se jednalo o meziroční nárůst o 128 %.

Navzdory tomuto výraznému růstu můžeme očekávat u Etsy další výraznou expanzi. Společnost očekává, že se jí podaří ukousnout výraznou část z tržního koláče o velikosti 437 miliard dolarů, přičemž v loňském roce představoval objem prodaného zboží na platformě Etsy přibližně 10 miliard. Vzhledem k tomuto potenciálu tak mohou být investoři kupující akcie Etsy v příštích pár letech za svou investici výrazně odměněni, přestože je už nyní společnost oceněna relativně vysoko.

Hodnota akcií Etsy za poslední měsíc
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Pinduoduo: Nenápadná trojka na čínském trhu

Pinduoduo je momentálně třetí největší společností na nejrychleji rostoucím čínském e-commerce trhu. Na rozdíl od Alibaby však momentálně Pinduoduo nečelí žádnému antimonopolnímu šetření a jeho management není trnem v oku vedení Čínské komunistické strany.

Pinduoduo vstupovalo na burzu se sloganem „dělat správné věci“ a poměrně se jim to daří. Ve srovnání s konkurenty nabízí nižší poplatky za zprostředkování obchodů, díky čemuž přilákalo na svou platformu řadu obchodníků od konkurence typu Alibaby nebo Taobao.

Koncovým zákazníkům se pak společnost snaží nabízet kvalitní produkty za rozumnou cenu. Díky zapojení online her na své platformě – jako jsou virtuální farmy, které přinášejí skutečné ovoce – proměnilo Pinduoduo nudné online nakupování za zábavný interaktivní zážitek. Platforma se také průběžně mění a postupně získává status místa, kde mohou zákazníci nakoupit téměř cokoliv.

Díky neustálému rozšiřování nabídky dostupných produktů přitahuje online platforma nové obchodníky a značky prodávající vše od zubních kartáčků po vozy Rolls-Royce!

Kde je tedy ono nepojmenované „ale“? Vyhlídky společnosti jsou více než dobré i díky potenciálu čínského e-commerce trhu, s cenou akcií Pinduoduo už je trochu problém. Přestože můžete být z Pinduoduo nadšení, určitě nebudete fanoušky jeho vysokého ocenění.

Aktuálně se obchoduje za přibližně 34násobek ročních tržeb. Příliš vysoká cena za skvělou společnost? Pravděpodobně tomu tak bude. Pokud jste konzervativní investor, Pinduoduo vás pravděpodobně neosloví. Minimálně byste si ho však měli umístit do „watchlistu“ a počkat si na atraktivnější nákupní cenu.

Hodnota akcií Pinduoduo za poslední měsíc
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Slovo závěrem:

Výše zmíněné e-commerce akcie nejsou nejlevnější, ale přede všemi stojí významné růstové příležitosti a určitě stojí za bližší průzkum.

Pokud vás nezaujaly, podívejte se na další megatrendy, které momentálně hýbou akciovým trhem. Investičních příležitostí je momentálně bezpočet, pouze je třeba vědět, kde hledat, a vybírat obezřetně.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.
Trading212 logo
Trading212 ★ 88 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo