Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 dividendové akcie, které s oblibou nakupuje i Warren Buffett!

Patříte mezi investory s důrazem na příjmy? Objevte 3 skvělé dividendové akcie, které má v oblibě i sám Warren Buffett.

Publikováno
3 dividendové akcie, které s oblibou nakupuje i Warren Buffett!
Zdroj: Midjourney AI

Investiční strategie Warrena Buffetta, který je známý svým důrazem na finančně silné společnosti s mohutnou konkurenční výhodou, vedla společnost Berkshire Hathaway k držení značného počtu akcií vyplácejících dividendy.

Dnes se podíváme na 3 významné akcie, které ke konci dubna nabízely výnosy dvojnásobné oproti průměru trhu. Tyto akcie jsou atraktivní nejen pro své dividendy, ale také pro svůj růstový potenciál a strategické řízení.

Dividendový král

Jednou z vynikajících akcií je Coca-Cola, typický Buffettův výběr známý svým širokým ekonomickým příkopem – konkurenční výhodou, který je posílen silnou značkou a výraznými nákladovými výhodami.

Vedení společnosti prokázalo schopnost strategické alokace kapitálu, což dokládá historie chytrých promyšlených akvizic a investic zaměřených na podporu růstu.

Kromě toho Coca-Cola trvale odměňuje akcionáře prostřednictvím dividend i zpětného odkupu akcií. Již desítky let pravidelně zvyšuje dividendu, čímž se řadí mezi tzv. dividendové krále.

Vzhledem k očekávanému jednocifernému tempu růstu dividend v souladu s růstem zisku v příštích pěti letech představují akcie společnosti Coca-Cola, jejichž férová hodnota je odhadována na 60 USD, atraktivní nabídku pro investory, kteří hledají spolehlivý příjem z dividend.

Aktuální vývoj akcií Coca Coly

Načítání
Načítání
Kupte si akcie KO Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Ropný gigant

Další vysoce výnosnou dividendovou akcií v portfoliu Berkshire Hathaway je Chevron.

Ačkoli například podle společnosti Morningstar je ekonomický příkop Chevronu relativně úzký, analytická firma předpokládá, že ropný gigant bude v nadcházejícím desetiletí generovat nadměrné výnosy z investovaného kapitálu.

Tento optimistický výhled vychází z vylepšené struktury nákladů Chevronu a přidání dalších objemů těžby s vyššími výnosy.

Vedení společnosti je chváleno za zdatnost při alokaci kapitálu, od které se očekává že Chevronu pomůže k dalšímu růstu dividend.

S odhadovanou férovou cenou 176 USD za akcii představuje Chevron další solidní příležitost pro dividendové investory.

Aktuální vývoj cen akcií Chevron

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Chevron Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Gigant bankovního sektoru

Trojici akcií s vysokou dividendou, které Berkshire Hathaway a Warren Buffett upřednostňuje, uzavírá Citigroup, banka, která v současné době prochází strategickou reorganizací.

Výsledky banky za první čtvrtletí předčily očekávání, což naznačuje, že transformační úsilí vedení začíná přinášet ovoce.

Vzhledem k tomu, že se Citigroup nadále soustředí na snižování nákladů, existuje potenciál pro zlepšení ziskovosti. Společnost Morningstar odhaduje férovou cenu akcií Citigroup na 68 USD, což z ní činí akcii, kterou by měli sledovat investoři se zájmem o finanční sektor.

Aktuální vývoj cen akcií Citigroup

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Citigroup Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Pozornost investorů, kteří hledají stabilní příjem, si tyto tři společnosti zaslouží.

Nejenže nabízejí atraktivní výnosy, ale také ztělesňují investiční filozofii Warrena Buffetta, která klade důraz na silné řízení a konkurenční postavení.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎