Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

2 zajímavé dividendové akcie s cenou pod 10 dolarů a 8% dividendovým výnosem

Publikováno
2 zajímavé dividendové akcie s cenou pod 10 dolarů a 8% dividendovým výnosem
Zdroj: depositphotos.com

Najít správnou akciovou investici může být někdy náročné a jindy je to potěšení. Ale ať už je to hračka, nebo dřina, některé věci zůstávají neměnné. Správná akcie přinese vašemu portfoliu užitek. Pokud pečlivě vyberete dividendové akcie s vysokým výnosem, obvykle je to trefa do černého.

Následující dvě akcie se silným dividendovým výnosem, nejsou velká jména, která plní titulky nebo dominují akciovému trhu, ale přesto (a možná právě proto) jsou to společnosti, jenž si zaslouží bližší studium.

1. Sachem Capital

První dividendová akcie, na kterou byste se mohli zaměřit, je REIT – Sachem Capital. REIT společnosti investují do nemovitostí a do hypotečních úvěrů a cenných papírů krytých hypotékami. Sachem není výjimkou, když jeho portfolio tvoří hypoteční úvěry. Ze zákona přitom mají povinnost vyplácet alespoň 90 % zdanitelného zisku akcionářům.

Společnost nabízí krátkodobé hypoteční úvěry investorům do nemovitostí, kteří je využívají za účelem financování nákupu, rekonstrukce nebo výstavby nemovitostí. Mimochdem REIT akcie jsou skvělou variantou pasivního investování do nemovitostí.

Na konci prvního čtvrtletí letošního roku činila hodnota portfolia Sachem Capital 228,4 milionu dolarů, což je o 1,7 milionů dolarů více než na konci roku 2020. Tržby společnosti dosáhly za Q1 2021 5,7 milionů dolarů, což představuje meziroční nárůst o 32,5 %. EPS společnosti ve výši 10 centů pak zůstalo na stejné úrovni jako před rokem.

Vývoj ceny akcií Sachem Capital za posledních 9 měsíců.
Vývoj ceny akcií Sachem Capital za posledních 9 měsíců. Zdroj: finviz.com

Vedení společnosti na začátku dubna oznámilo výplatu čtvrtletní dividendy ve výši 12 centů na akcii. V přepočtu na celý rok tak činí dividenda 48 centů na akcii, což představuje dividendový výnos ve výši 8,92 %. Pro srovnání průměrný dividendový výnos akcií v indexu S&P 500 činí necelá 2 %.

Akcie Sachem Capital se momentálně obchodují za 13násobek zisků. Forward P/E pak činí pouze 9,96. Společnosti se podařilo v posledním čtvrtletí zvýšit objem svých úvěrových operací, protože se americká ekonomika oživuje po svém poklesu způsobeným pandemií. Vzhledem k pozitivnímu vývoji rezidenčních nemovitostí v hlavním regionu podnikání Sachem Capital, kterým je Connecticut, společnost zaznamenala v průběhu Q1 rychlejší tempo splácení úvěrů, což přispělo k meziročnímu růstu tržeb. Zároveň se zatím nijak nemění konkurenční prostředí tohoto REITu, protože většina bank stále nezměnila požadavky na žadatele o hypoteční úvěry.

Cílová cena analytiků je pro akcie Sachem Capital momentálně stanovena na 6,75 dolaru, což je více než 25 % nad aktuálně obchodovanou cenou. Připočteme-li vysoký dividendový výnos a poměrně nízké ocenění, zdají se být tyto dividendové akcie zajímavým kandidátem na zařazení do akciového portfolia.

Srovnávací ukazatele akcií Sachem Capital.
Srovnávací ukazatele akcií Sachem Capital. Zdroj: finviz.com

2. Lument Finance Trust

Rovněž stojí za to, podívat se blíže na akcie Lument Finance Trust. Tato společnost patří do kategorie micro caps s tržní kapitalizací lehce nad 100 miliony dolarů. Lument je rovněž hypotečním REITem, vlastní portfolio hypotečních úvěrů na komerční nemovitosti a vícegenerační domy s pohyblivou úrokovou sazbou.

Za první čtvrtletí, které skončilo 31. března, vykázala společnost čistý zisk 2,8 milionu dolarů, což představuje zisk 11 centů na akcii – o 83 % více než před rokem.

Vývoj ceny akcií Lument Finance Trust za posledních 9 měsíců.
Vývoj ceny akcií Lument Finance Trust za posledních 9 měsíců. Zdroj: finviz.com

Dividenda se oproti Q4 2020 snížila o 4 centy na akcii, i po snížení však činí roční dividenda 36 centů, což představuje dividendový výnos 8,53 %. Akcie společnosti se pak obchodují za pouhý 11násobek zisků, přičemž tržní kapitalizace společnosti nyní dokonce ani nedosahuje účetní hodnoty podniku (P/B ratio = 0,92).

Akcie Lument Finance Trust by přitom neměly klesat díky minimálně dvěma důvodům. Prvním z nich je, že společnost inkasovala kapitál z nedávného úpisu části svých prioritních akcií, které nyní může využít k rozšíření svého investičního portfolia. A druhý, že úvěrové portfolio společnosti k 31. březnu 2021 vykazovalo minimální počet rizikových hypotečních úvěrů. Z 88 % se jednalo o hypotéky na vícegenerační domy a společnost neudržuje žádná aktiva, která by byla spojena s oblastí pohostinství.

Cílová cena analytiků nenabízí příliš prostoru pro růst ceny akcií v blízké budoucnosti, nachází se 4 % nad aktuálně obchodovanou cenou, pokud jste však spíše konzervativním investorem, hledajícím u akciových investic spíše stabilní a možná pasivní příjem, pak pro vás může být i tento REIT díky vysokému dividendovému výnosu poměrně zajímavý.

Srovnávací ukazatele akcií Lument Finance Trust.
Srovnávací ukazatele akcií Lument Finance Trust. Zdroj: finviz.com
Poznámka

Čtěte také: Chcete-li se dozvědět všechno podstatné o investování do dividendových akcií, přečtěte si náš samostatný článek.

Líbil se vám tento článek?
9
1

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎