Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

10 akcií, které Warren Buffett drží vůbec nejdelší dobu!

Podívejme se, kterým titulům dlouhodobě věří jeden z nejúspěšnějších světových investorů. Máte je v portfoliu také?

Publikováno
10 akcií, které Warren Buffett drží vůbec nejdelší dobu!
Zdroj: deeply.cz

Warren Buffett, uznávaný investor a generální ředitel společnosti Berkshire Hathaway, je uznávaný pro své výjimečné investiční schopnosti a jeho majetek se odhaduje na 138 miliard dolarů, což z něj činí 6. nejbohatšího člověka planety.

Buffettův úspěch pramení z jeho obezřetné a trpělivé investiční filozofie, jejímž základem je hodnotové investování. Tento přístup, jehož počátky sahají až do poloviny 20. století, se zaměřuje na identifikaci akcií, které jsou trhem podhodnoceny v porovnání s jejich vnitřní hodnotou.

Investiční portfolio společnosti Berkshire Hathaway má hodnotu přibližně 350 miliard dolarů, které akciové tituly jsou v něm pevně zakořeněné?

Deset nejdéle držených akcií v portfoliu Warrena Buffetta

10. Charter Communications

Charter Communications je obrovská telekomunikační společnost (tržní kapitalizace přes 42 miliardy dolarů) poskytující širokopásmové připojení a kabelové služby domácnostem a komerčním zákazníkům ve Spojených státech.

V portfoliu Warrena Buffetta má své místo už od roku 2016 a za tu dobu ve společnosti nastřádal téměř 4 miliony akcií v aktuální hodnotě necelé miliardy dolarů.

Aktuální vývoj akcií Charter Communications

Načítání
Načítání
Kupte si akcie CHTR Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

9. Apple

Apple, který není nutno dlouze představovat je rovněž již osmým rokem Buffettovou sázkou. Akcie letošní rok nezačala dobře, když na rozdíl od ostatních technologických gigantů, kteří rostly na vlně umělé inteligence, ztrácela.

Neprospěly jí ani soudní spory, snížení ratingu několika analytickými firmami po poklesu prodejů iPhonů v Číně a také prodeje provedené právě firmou Berkshire Hathaway.

Je ale třeba podotknout, že i po těchto prodejích tvoří akcie Applu téměř 43 % Buffettova portfolia, takže se těžko dá tvrdit, že by na ně zanevřel.

Aktuální vývoj akcií Apple

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

8. Kraft Heinz

Kraft Heinz, americká společnost vyrábějící potraviny a nápoje, je v portfoliu Berkshire o rok déle, tedy od roku 2015 a podílí se na něm zhruba ze 3 %. Tento na první pohled drobný podíl je ale zároveň zhruba čtvrtina celkové hodnoty společnosti Kraft Heinz.

Aktuální vývoj akcií Kraft Heinz

Načítání
Načítání
Kupte si akcie KHC Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

7. VeriSign

VeriSign je poskytovatelem služeb registru domén, jehož zákaznická základna v únoru zaznamenala slušný růst. Buffett ji drží už od roku 2012 a má v ní zhruba osminový podíl. Akcii se letos příliš nedaří a klesla už o zhruba 8 %.

Aktuální vývoj akcií VeriSign

Načítání
Načítání
Kupte si akcie VeriSign Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

6. + 5. Visa a Mastercard

Šesté místo s pátým (Visa a MasterCard) jsme spojili hned z několika důvodů. Shodují se totiž jak dobou držení, tedy od roku 2011, tak business modelem. Podobné jsou i podíly akcií na celkovém objemu portfolia Berkshire Hathaway, kdy Visa tvoří 0,6 %, zatímco Mastercard 0,5 %, tedy dohromady asi 4 miliardy dolarů.

Tím podobnosti nekončí. Obě společnosti mají velice silné finanční základy, skvělé výsledky, vysoká hodnocení ze strany analytiků a perspektivu dalšího růstu.

V letošním roce se obě akcie dostaly trochu pod tlak, když po dvacetiletém sporu s obchodníky došlo k dohodě, na základě které obě firmy snížily některé transakční poplatky.

Aktuální vývoj ceny akcií Visa a Mastercard

Aktuální cena
Změna
Visa / V
Načítání
Načítání
Načítání
MasterCard / MA
Načítání
Načítání
Načítání

4. DaVita

DaVita poskytuje ve Spojených státech služby dialýzy ledvin pro pacienty trpící jejich chronickým selháním. V posledních letech ale expanduje na další trhy – nejnověji například do Chile a Ekvádoru – a už nějaký čas se jí dobře daří v Brazílii a Kolumbii.

36 milionů jejích akcií tvoří sice jen 1,3 % Buffettova portfolia, ale zároveň jde o více než 40% podíl ve společnosti DaVita.

Aktuální vývoj akcií DaVita

Načítání
Načítání
Kupte si akcie DVA Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

3. Moody’s

Moody’s je americká společnost poskytující finanční služby a zároveň ratingová agentura, jejíž akcie Buffett drží od roku 2000 a tvoří 2,5 % jeho portfolia.

Ačkoli se jim v letošním roce příliš nedaří, mají akcie průměrné hodnocení “Buy” a cílová cena 405 dolarů naznačuje očekávaný více než 7% růst.

Aktuální vývoj ceny akcií Moody’s

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Moody's Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

2. American Express

Druhá nejdéle držená akcie a zároveň třetí největší Buffettova sázka je American Express, kterou přikupuje už od začátku 90. let.

Firma poskytuje cestovní služby, platební karty a úvěry a minulý měsíc se spojila s Hiltonem, aby společně poskytli novou služební kartu a balíček odměn pro firemní cestující.

Berkshire Hathaway drží v American Express pětinový podíl a těchto 151 milionů akcií také představuje asi 9% část portfolia Berkshire Hathaway.

Aktuální vývoj ceny akcií American Express

Načítání
Načítání
Kupte si akcie AXP Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

1. Coca Cola

První místo obsadil dividendový král, kterého Buffett asi nikdy neprodá. Nejdelší držbou je Coca Cola, ve které má Věštec z Omahy více než 9% podíl, když drží 400 milionů jejích akcií.

Berkshire inkasuje z dividend od Coca Coly asi 750 milionů dolarů ročně.

Kromě hodnotového investování je totiž Warren Buffett také příznivcem akcií, které vyplácí dividendy a Coca Cola se řadí mezi tzv. dividendové krále, kteří dlouhodobě zvyšují své dividendy více než 50 let v kuse. Aktuálně vyplácí 1,94 dolaru na akcii ročně.

Aktuální vývoj ceny akcií Coca Cola

Načítání
Načítání
Kupte si akcie KO Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎