Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Zničí Warren Buffett Apple? Jeho rozhodnutí může být pro akcie fatální!

Strategická rozhodnutí Warrena Buffetta sledují a inspirují se jimi investoři po celém světě. Bude dál prodávat svou dříve oblíbenou akcii?

Zničí Warren Buffett Apple? Jeho rozhodnutí může být pro akcie fatální!
Zdroj: Depositphotos.com

Společnost Berkshire Hathaway jednoho z nejúspěšnějších investorů světa, Warrena Buffetta, se nedávno dostala na titulní stránky novin drobnou úpravou svého investičního portfolia.

Prodala část svého podílu ve společnosti Apple. Prodej, který byl zveřejněn v nedávné zprávě pro americkou Komisi pro cenné papíry (SEC), se týkal 10 milionů akcií.

Akcie Apple nejsou vůči Buffettovým rozhodnutím imunní

Po podání formuláře 13F ze strany Berkshire Hathaway zaznamenaly akcie Applu 5% pokles a propadly se pod 200denní klouzavý průměr.

Tento pokles následoval po předchozím poklesu vyvolaném zveřejněním výsledků Applu za první čtvrtletí fiskálního roku 2024. Tehdy se akcie pokusily o růst, ale narazily na odpor u 50denního klouzavého průměru.

Vývoj ceny akcií Applu od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Navzdory tomuto odprodeji si Berkshire Hathaway stále udržuje významný podíl v Applu – drží 905 milionů akcií, což představuje téměř 6 % celkového počtu volně obchodovaných akcií Apple.

Prodej představuje něco málo přes 1 % celkového podílu Berkshire v Applu, což svědčí o přetrvávající značné důvěře Buffetta ve výrobce iPhonů i přes aktuální problémy, se kterými se druhá nejhodnotnější firma světa podle tržní kapitalizace potýká.

V porovnání se širším trhem – indexem S&P 500 – je výkonnost akcií Apple mizerná.

Porovnání výkonnosti akcií Apple s indexem S&P 500 od začátku roku

Aktuální cena
Změna
Apple / AAPL
Načítání
Načítání
Načítání
S&P500 / SPX
Načítání
Načítání
Načítání

Analytici a bezpochyby i investoři pozorně sledují Buffettovy kroky, aby podle nich upravili svá očekávání ohledně akcií Apple.

Pokud by došlo k dalším významnějším prodejům, analytici věří , že by to pro titul mohlo mít zničující důsledky.

Dlouhodobý horizont i rychlé reakce

Příkladem investiční strategie společnosti Berkshire Hathaway, která je známá dlouhodobým výhledem, je její trvalý podíl ve společnostech Coca-Cola a American Express, které se Buffettovi od počáteční investice násobně vyplatily.

Buffett je obecně zastáncem dlouhodobého držení podílů ve společnostech, o jejichž vnitřní hodnotě je hluboce přesvědčen. O tom svědčí i jeden z jeho známých citátů.

Naše oblíbená doba držení akcií je navždy.

Není to ale nedotknutelným pravidlem, což dokazuje investice Berkshire do firmy Taiwan Semiconductor Company (TSMC). Buffett její podíly nakoupil na podzim roku 2022, ale kvůli geopolitickému napětí se akcií z velké části zbavil hned za půl roku.

Od té doby akcie TSMC připsala přes 50 %

Načítání
Načítání
Kupte si akcie TSM Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Věštec z Omahy nevytvořil své obrovské bohatství díky hazardu, ale díky uvážlivým krokům s dlouhodobou perspektivou.

Vzhledem k tomu, že prodeje iPhonů v Číně zpomalují a geopolitické napětí v rámci obchodů mezi USA a Čínou přetrvává, uvidíme, jak tyto faktory ovlivní Buffettovy kroky týkající se jeho podílu v Applu a tím i další osud dříve největší veřejně obchodované společnosti.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.