Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » V Rakousku zaplatíte účet za telefon v bitcoinech

V Rakousku zaplatíte účet za telefon v bitcoinech

V Rakousku zaplatíte účet za telefon v bitcoinech

Rakouská telekomunikační společnost A1 se rozhodla v některých svých prodejnách začít přijímat vybrané digitální měny jako platidlo. Zatím se jedná o zkušební provoz, který se bude vztahovat na vybrané prodejny ve Vídni, Salcburuku a dalších 5 lokalitách. Mimo to A1 plánuje také koncem srpna integrovat platby pomocí populárních čínských platforem AliPay a WeChat.

V nabídce i XRP nebo dash

A1 v současnosti poskytuje své služby zhruba 5,1 milionům uživatelům mobilních telefonů v Rakousku. Samotná společnost je v rukou mexické firmy América Móvil, rakouského státu a mimo svou hlavní baštu Rakousko působí také na trzích dalších 6 evropských zemí. Její potenciál pro oslovení široké skupiny zákazníků je poměrně velký.

Nyní budou moci její zákazníci v některých rakouských prodejnách platit bitcoinem, ethereem, XRP, litecoinem, dashem nebo stellarem. Nabídka je tak poměrně pestrá, jsou zde zastoupeny jak tradiční kryptoměny, tak centralizovanější tokeny nebo coiny zaměřené více na ochranu soukromí.

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
+0,16%
Aktuální cena
$23 010

Firemní zákazníci jako další cílová skupina

money exchange

A1 bude při přijímání kryptoměn spolupracovat se společnostmi Salamantex, Ingenico a Concardis, které se obecně zaměřují na platební služby. Jejich úkolem bude především zajistit konverzi přijímaných kryptoměn, čímž se při platbě kryptoměnou eliminuje riziko kolísání kurzu. Zákazníkovi při platbě bude nabídnuta aktuální cena v kryptoměně, A1 bude mít na konci na svém účtu připsanou platbu v eurech.

Markus Schreiber, vedoucí marketingu A1 k tomu dodává.

„A1 přebírá velkou odpovědnost za digitalizaci naší společnosti. Bezpečnost spotřebitelů a obchodu, jakož i dodržování všech právních požadavků a ustanovení jsou naší nejvyšší prioritou. Než bude portfolio platebních možností A1 rozšířeno o digitální měny a oficiálně dostupné pro firemní zákazníky, bude proveden vícefázový zkušební provoz, počínaje vybranými obchody A1. “

Rozšiřující se možnosti platby kryptoměnami

Možností platit kryptoměnami tak přibývá. Dříve se jednalo zejména o bitcoin a platba byla možná spíše za drobné služby či některé zboží. Průkopníkem byly typicky kavárny a později online obchody.

Nyní platby penetrují i do oblastí, ve kterých má svůj zájem stát jako je platba daní nebo nyní služby související s telekomunikacemi. Například plátci daně z příjmů ve Spojených státech mohou od poloviny letošního roku žádat o vratku z daně v bitcoinech. Stejně tak je firmám v americkém státě Ohio umožněno platit daně v bitcoinech a některé další americké státy, jako například Georgia nebo Arizona, podobný krok zvažují, leč zatím nedošlo k přijmutí potřebné legislativy.

Krok rakouské A1 lze vnímat pozitivně i s ohledem na geografické pokrytí části regionu střední Evropy, který v případě úspěšného testovacího provozu má potenciál ukázat cestu i dalším velkým společnostem.

V České republice již podobnou možnost, tedy úhradu účtů za spotřebovanou elektřinu a zemní plyn v bitcoinech, nabízí od června loňského roku společnost Pražská plynárenská. Ta své služby poskytuje více jak 400 000 zákazníkům a i její nastavení způsobu plateb a jejich konverze je podobná té, kterou představila A1. Nejedná se tak o ojedinělý případ a lze očekávat, že i do budoucna budou mít společnosti snahu rozšiřovat možnosti úhrady za své služby či zboží v některé z kryptoměn.

Uvítali byste rozšíření možností plateb za služby a zboží v bitcoinech a dalších kryptoměnách? Nebo raději budete spekulovat na cenu u některého z ověřených brokerů?

Spekulovat na cenu kryptoměn můžete u těchto firem

Favorit redakce
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
  • Nákup a prodej akcií a ETF bez poplatku
  • Dobrá zákaznická podpora v češtině
  • Při obchodování menších objemů jsou větší poplatky (kromě akcií a ETF)
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo

eToro

★ 90 %

U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Plus500 logo

Plus500

★ 84 %

U 79 % účtů retailových investorů došlo ke vzniku finanční ztráty.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
  • Jedna z nejvíce bezpečných peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
+0,16%
Aktuální cena
$23 010
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
+0,43%
Aktuální cena
$1 586
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
+1,2%
Aktuální cena
$308,4

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo