Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Budeme platit účty v Bitcoinech? AT&T přijímá kryptoměny!

D H
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Publikováno
Budeme platit účty v Bitcoinech? AT&T přijímá kryptoměny!

AT&T, americká telekomunikační a mediální skupina, nyní přijímá platby také v Bitcoinech. Co tento krok přinese v praxi?

První platby v Bitcoinech

Společnost se tak stala vůbec prvním americkým operátorem, který se k tomuto kroku odhodlal. Pro klienty to znamená, že po zvolení platby prostřednictvím systému BitPay mohou fakturu za služby zaplatit prostřednictvím kryptoměny Bitcoin nebo Bitcoin cash.

Síť potenciálních plátců je přitom široká. Telekomunikační společnost měla ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku 150 milionů klientů. A společnost věří, že mezi nimi bude o novinkový způsob platby zájem, jak se totiž vyjádřil Kevin McDorman, viceprezident divize AT&T Communications Finance, mezi zákazníky jsou ti, kteří kryptoměny aktivně používají.

Prostřednictvím Bitcoinu se zatím nedají platit jiné služby jako nákup mobilních telefonů, jedná se ale i tak o pokrok v rozšíření kryptoměn. Dalšími pomyslnými vlaštovkami, které již akceptují kryptoměny je obchodní společnost Flexa. O přijetí kryptoměn uvažuje také například řetězec Starbucks.

Graf BTC
Změna za 24h
+0,56 %
Aktuální cena
$63 180
Graf BCH
Změna za 24h
-2 %
Aktuální cena
$377,8

Budou platby kryptoměnami stále rozšířenější?

Významný úspěch zaznamenala kryptokomunita také v okamžiku, kdy americký stát Ohio umožnil platit kryptoměnami daně. Firmy tady mohou platit konkrétně Bitcoinem. Ohio je přitom první stát, který něco podobného umožňuje, a to navíc v době, kdy vlády některých států před kryptoměnami varují.

Bezesporu pokrokový vývoj se ale neobešel bez překážek. Například služba Steam od příjímání Bitcoinu naopak upustila kvůli vysokým poplatkům a volatilitě (co je to volatilita?). Daňové zatížení představuje asi nejvýraznější problém v širším uplatnění kryptoměn.

Způsoby, jak poplatky snížit i jak se vyrovnat s latencí, například Lightning Network však slibují mnohem příznivější výhledy do budoucna. Lze předpokládat, že s kryptoměnami se budeme v běžném životě setkávat stále častěji.

Kupte si Bitcoin na směnárně SimpleCoin

Favorit redakce

Výhody
  • Stránky v češtině, nákup za CZK
  • Ověřená česká společnost fungující od roku 2013
Nevýhody
  • Pouze 9 kryptoměn na výběr
  • Nenabízí platbu platební kartou
Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.