Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tyto dvě akcie mají potenciál do roku vzrůst až o 72 %! Které to jsou?

V rostoucím trhu je velmi obtížné nalézt akcie, které ještě nabízejí možnost dalšího zhodnocení. My se v tomto článku na dvě takové akcie podíváme.

Publikováno
Tyto dvě akcie mají potenciál do roku vzrůst až o 72 %! Které to jsou?
Zdroj: depositphotos.com

Investoři po více než roční akciové rally možná narazili na fakt, že je čím dál tím složitější nalézt takovou akcii, která by ještě nabízela možnost zajímavého kapitálového zhodnocení.

V tomto článku se proto podíváme jednak na akcii, která nabízí dostatek prostoru pro růst a také na akcii, která z fundamentálního hlediska zdaleka svůj strop ještě nenašla. Pojďme se do toho pustit.

Korelační graf společností PayPal a Salescorce

Aktuální cena
Změna
PayPal / PYPL
Načítání
Načítání
Načítání
Salesforce / CRM
Načítání
Načítání
Načítání

V nadcházejících odstavcích se podíváme blíže na hodnocení investorů z věhlasných institucí jako je Morningstar a Morgan Stanley, kteří predikují pro akcie PayPal a Salesforce růst o 49 respektive o 72 %. Na základě čeho sestavili tyto velmi pozitivní predikce?

Společnost PayPal:

  • Čistý zisk vzrostl o 18 % na 1,6 miliardy USD
  • Společnost provádí zpětné odkupy akcií
  • Plánuje snížit počet zaměstnanců o 9 %
  • Snaha navýšit zisky z Venmo (mobilní platební služba)

Společnost Salesforce:

  • Silný růst zisků v oblasti datové analýzy
  • Čistý zisk vzrostl o 48 % na 2 miliardy USD
  • Společnost oceněná v roce 2024 jako nejlepší software prodejce na světě
  • Rozvoj umělé inteligence (Einstein Copilot)

Nyní se již pojďme podívat na technickou a fundamentální analýzu těchto zajímavých akcií.

PayPal analýza

Akcie PayPal se obchodují pod hodnotou klesající trendové čáry poté, co si trh prošel velmi výrazným cenovým propadem. Pro tuto růstovou akcii bude stěžejní moment, při kterém dojde k průrazu trendové čáry, čímž se změní tržní sentiment z negativního na pozitivní.

Nad hodnotou 70 USD, kde se nachází nejbližší rezistence, je množství nakumulované volume, což je zóna, kterou trh velmi rád a velmi rychle dokáže otestovat. Růst ceny nad 70 USD tedy může nastartoval silnější volatilní cenový pohyb.

Společnost PayPal vykazuje stabilní růst tržeb, se kterým se počítá i do budoucna. Meziroční růst tržeb 8,19 % by měl být v dalších letech zachován. pro rok 2024 se očekávají tržby 31,84 miliardy USD a v roce 2025 34,37 miliardy USD. Společnost nevyplácí dividendy.

Zdroj: tradingview.com
Týdenní akciový graf společnosti PayPal
Týdenní akciový graf společnosti PayPal

Salesforce analýza

Společnost Salesforce vykázala meziroční tržby 12,08 % a s jejich růstem počítají analytici i v nadcházejících letech. V roce 2024 se očekávají tržby na hodnotě 34,8 miliardy USD a v roce 2025 je očekáván skokový nárůst na hodnotu 38,6 miliardy USD.

Společnost nevyplácí dividendu a z téměř 83 % vlastní její akcie institucionální investoři.

Akcie Salesforce se obchodují na svých dlouhodobých maximech, přičemž ještě neotestovaly rezistentní úroveň predikovanou pomocí Fibonacciho retracementu.

Pokud akcie prorazí své ATH a zároveň tuto rezistenci, získají výrazný support a možnost růstu až na hodnotu 360 USD. Tam se totiž nachází další projekční rezistence na základě Fibonacciho úrovní.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Salesforce
Měsíční akciový graf společnosti Salesforce

Závěr

Pro investory může být v poslední době složité nalézt akcie, jejichž současná valuace dává možnost dalšímu růstu. Mezi akcie s růstovým potenciálem patří PayPal a Salesforce, jejichž cenový vývoj se sice od sebe výrazně liší, ale obě společnosti očekávají stabilní růst tržeb.

Akcie by měly těžit s implementace AI do podnikové struktury, jež by měla v budoucnu pomoci generovat větší zisky.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
7
1

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

David Tomeček

V době vydání článku společnost Salesforce již dividendu vyplácí. Bylo to zmíněno v jejich posledním Earnings callu.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎