Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nyní nastal čas vsadit na tyto 2 technologické akcie ve slevě! Proč?

I přes nedávné neúspěchy mají tyto dva tituly slibné vyhlídky. Díky strategickým plánům nabízejí investorům atraktivní příležitost levné koupě s potenciálem značného růstu.

Publikováno
Nyní nastal čas vsadit na tyto 2 technologické akcie ve slevě! Proč?
Zdroj: depositphotos.com

Index Nasdaq Composite vzrostl za poslední rok o 32 %, což odráží rostoucí zájem o rizikovější investice v posilující americké ekonomice.

Ne všechny růstové akcie však zaznamenaly stejný vzestup. Společnosti Roku a Toast navzdory svému slibnému růstovému potenciálu za indexem zaostávají. To může představovat lákavý vstupní bod pro investory.

Roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Roku Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Akcie společnosti Roku, která provozuje platformu pro streamování televizního vysílání, v posledních 12 měsících stagnují. Společnost je však připravena na výrazný růst.

Některé investory odradily obavy z tvrdé konkurence na trhu chytrých televizorů a z pomalého růstu tržeb. Jako velká hrozba se zdála být akvizice Walmartu, který koupil za 2,3 miliardy dolarů Vizio. Vizio totiž vyrábí chytré televizory, ovšem bez integrace Roku TV.

Strach z dopadu transakce na tržby Roku se však jeví jako přehnaný, zejména s ohledem na možné regulační překážky.

Roku si udržuje dominantní podíl připojených televizí v USA a účinně konkuruje velkým hráčům, jako jsou Google, Amazon, Apple a systémy od společností Samsung a LG Electronics.

Záměrná strategie společnosti prodávat hardware se ztrátou, aby rozšířila svou uživatelskou základnu, se vyplatila a společnost se nyní může pochlubit 80 miliony uživatelských účtů a 29,1 miliardami hodin streamování.

Tento přístup staví Roku do pozice, která jí v budoucnu umožní získat vyšší příjmy z reklamy, což ze současné ceny akcií činí poměrně atraktivní nabídku pro investory sledující potenciální růst.

Kromě toho se očekává, že tržby společnosti , které jsou primárně tvořeny prodejem reklamy, se v druhé polovině roku 2024 prudce zotaví v souladu s růstem celého reklamního trhu, který se postupně zbavuje inflačního tlaku.

Toast

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Toast Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Toast prodává svou cloudovou platformu, která pomáhá majitelům a provozovatelům restaurací s jejich řízením. Platforma pomůže se vším od zpracování plateb a zveřejňování jídelních lístků až po sledování zásob surovin a navrhování marketingových kampaní založených na datech.

Platforma zaznamenala ve čtvrtém čtvrtletí meziroční nárůst tržeb o 35 %, spolu se snižujícími se ztrátami a silným volným cash flow.

Se 106 000 zákaznickými místy – 34% nárůst oproti předchozímu roku – využívá Toast jako marketingovou strategii k přilákání zákazníků levný hardware.

Akcie Toast zaznamenaly za poslední rok 7% nárůst ceny, ale stále se obchoduje téměř 70 % pod svým historickým maximem z roku 2021 za pouhý 3násobek tržeb (P/S ratio).

Ocenění akcií na úrovni pouhého trojnásobku tržeb se zdá být konzervativní, zejména u softwarové společnosti, která zažívá silný růst a kde dvouciferný poměr ceny k tržbám není neobvyklý.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
4
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎