Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

TOP 2 akcie s dividendou přes 7 %! Vyplatí se do nich investovat?

Objevte potenciál OSB Group a Target Healthcare REIT jako zdrojů pasivního příjmu. Vysoké výnosy, nízký P/E poměr, ale i jedinečná rizika - stojí za investici?

TOP 2 akcie s dividendou přes 7 %! Vyplatí se do nich investovat?
Zdroj: depositphotos.com

Při hledání dobrého zdroje pasivního příjmu určitě zaujmou dvě akcie: OSB Group a Target Healthcare REIT. Obě společnosti představují zajímavé příležitosti, i když mají svá jedinečná rizika.

Zde je podrobný pohled na to, proč by tyto firmy neměly ujít hledáčku investorů:

Specialista na poskytování úvěrů a spoření

OSB Group je významným hráčem v sektoru specializovaných úvěrů a retailového spoření. Společnost se zaměřuje především na hypotéky a úvěry pro malé podniky v sektoru koupě za účelem pronájmu.

Společnost byla v roce 2020 oceněna jako jedna z nejrychleji rostoucích společností v Evropě podle Financial Times.

Poznámka

OSB Group, dřívější OneSavings Bank změnila svůj název v roce 2020 po fúzi s Charter Court Financial Services Group. Změna názvu odráží širší rozsah služeb a značek, které společnost nyní nabízí.

Soukromý nájemní sektor ve Velké Británii zaznamenal v posledních letech výrazný růst a zdá se, že výkonnost skupiny OSB z tohoto trendu těží.

Přetrvávající nerovnováha na trhu bydlení ve Spojeném království by měla tuto dynamiku udržet a zprostředkovat tak investorům hvězdné výnosy. Je však třeba mít na paměti dvě klíčové obavy:

  • Za prvé, skupina OSB Group má nízkou toleranci vůči špatným úvěrům. Pokud dlužníci nesplácí, je to pro firmu značný problém. V současném ekonomickém klimatu je pravděpodobnost zvýšení počtu nesplácených úvěrů vysoká.
  • Za druhé je důvodem k obavám vysoký dluh v rozvaze skupiny OSB. Pokud společnost upřednostní splácení dluhu před odměňováním investorů, mohlo by to mít v budoucnu dopad na výplatu dividend.

Pro potenciální investory do této společnosti tak je důležité sledovat makroekonomické ukazatele, jako je míra nezaměstnanosti a růst HDP ve Spojeném království, které mohou ovlivnit schopnost dlužníků splácet své závazky.

Z hlediska ocenění se akcie OSB Group obchodují s poměrem ceny k zisku (P/E) mírně nad 6násobkem. To naznačuje, že akcie jsou vzhledem k ziskům společnosti podhodnocené.

Aktuální vývoj ceny akcií OSB

Hlavní přednost této akcie spočívá ve schopnosti nabízet investorům skvělý dividendový výnos, který v současné době činí něco málo přes 7 % – s výjimkou covidového roku 2020 navíc dochází k dlouhodobému zvyšování dividendy.

Tento atraktivní výnos je dobře podpořen ziskem, což z akcie činí potenciálně lukrativní volbu pro investory zaměřené na příjmy.

Vydělávání na stárnutí populace

Target Healthcare je realitní investiční fond (REIT), který se specializuje na pečovatelské domy.

Demografický trend stárnutí populace ve Spojeném království je pro Target Healthcare velmi výhodný. Očekává se, že poptávka po pečovatelských domech zůstane silná, což by se mohlo projevit v růstu fundamentů a tím vyšších výnosech pro akcionáře.

Jako REIT má společnost určité daňové výhody, například nemá povinnost platit daň z příjmu právnických osob, pokud vrací 90 % zisku akcionářům., což ji motivuje k výplatě dividend.

REITy obecně nabízejí vysoké dividendové výnosy, což je činí oblíbenými mezi investory hledajícími pravidelný příjem.

Aktuální vývoj ceny akcií Target Healthcare

V současné době akcie Target Healthcare nabízejí dividendový výnos ve výši 7,2 %, což je výrazně více než průměrný výnos indexu FTSE 100, který činí přibližně 4 %. Poměr P/E je u této akcie na úrovni zhruba 8,5.

Navzdory dobrému obchodnímu modelu a atraktivní dividendové politice není pochopitelně ani tato společnost bez rizika. Současné prostředí vysokých úrokových sazeb zdražuje půjčky, což by mohlo bránit růstovým ambicím společnosti.

Poznámka

REITy často spoléhají na půjčky při financování expanze (na nákup dalších nemovitostí) a vyšší úrokové náklady by mohly tuto expanzi ztížit.

Kromě toho i stávající dluh společnosti je obtížnější splatit v prostředí vysokých sazeb.

V reakci na tyto finanční tlaky společnost nedávno oznámila prodej čtyř pečovatelských domů v hodnotě 44,5 milionu liber. Tento prodej představuje přibližně 4 % aktiv společnosti a jeho cílem je snížit úroveň zadlužení.

Obě investice mají svůj potenciál i rizika a pro kvalifikované rozhodnutí bude ještě třeba důkladnější fundamentální analýza, kterou před případným nákupem doporučujeme i čtenářům.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.