Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Rozhodne tento týden o vašich investicích? Čeká nás nabitá výsledková sezóna i zasedání Fedu

Připravte se na nabitý týden! Čeká nás zasedání Fedu, které naznačí mnohé o budoucím směřování úrokových sazeb. K tomu velká porce zajímavých výsledkových zpráv.

Publikováno
Rozhodne tento týden o vašich investicích? Čeká nás nabitá výsledková sezóna i zasedání Fedu
Zdroj: depositphotos.com

Začal další týden výsledkové sezóny, který nabídne důležité zprávy z technologického, zdravotního i spotřebního sektoru.

Navíc bude zasedat Výbor Fedu pro volný trh (FOMC) a předseda Jerome Powel bude mít tiskovku, ze které snad půjde vyčíst pohled americké centrální banky na budoucnost úrokových sazeb v rámci tohoto roku.

Zasedání Fedu a ekonomické údaje

V centru pozornosti bude tento týden zasedání Federálního rezervního systému. V úterý a ve středu se sejde FOMC, aby diskutoval o monetární politice.

Americká inflace, kterou chce Fed vysokými úrokovými sazbami snížit ke svému cíli ve výši 2 %, letos naopak roste. Z lednových 3,1 % se v březnu vyhoupla na 3,5 %.

Takže asi nikdo neočekává, že by výbor schválil snížení úrokových sazeb. Spíše se předpokládá, že je ponechá na současné vysoké úrovni.

Všechny oči se ale budou upírat na tiskovou konferenci předsedy Fedu Jeroma Powella, která by měla poskytnout vodítka k odvození časového rámce budoucího snižování sazeb.

S koncem týdne se pozornost obrátí na dubnovou zprávu o zaměstnanosti v USA, která je klíčovým ukazatelem odolnosti ekonomiky. Tato zpráva má zvláštní význam poté, co trh práce v březnu překonal očekávání.

Ve čtvrtek jsou na programu počáteční žádosti o podporu v nezaměstnanosti, schodek obchodní bilance USA, údaje o produktivitě a tovární objednávky.

Výsledková sezóna

V pondělí budou zveřejněny výsledky společnosti MicroStrategy. Ta investuje do Bitcoinu, který v prvním čtvrtletí zažil značný nárůst ceny, takže výsledky MicroStrategy jsou napjatě očekávány.

Pozornost vzbudí také výsledkové zprávy v technologickém sektoru. Pozorně sledovaná bude úterní zpráva Amazonu, která bude první od zařazení akcií firmy do indexu Dow Jones Industrial Average.

Čtvrteční výsledková zpráva Applu ukáže, jestli se společnosti, jejíž akcie jsou letos o 9 % níže, podařilo zvrátit negativní trend v prodejích produktů, zejména prodej iPhonů na klíčovém trhu v Číně.

Vývoj ceny akcií Apple od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Kromě toho v pondělí a úterý zveřejní své hospodářské výsledky Advanced Micro Devices (AMD), NXP a ON, které budou zajímavé investory sledující sektor polovodičů.

Z energetického sektoru připomeňme zprávy společností ConocoPhillips, Marathon Petroleum a Shell, zatímco finanční sektor bude pečlivě zkoumat aktuální údaje společností Mastercard a American Express.

Obzvlášť zajímavý bude sektor zdravotnictví, který nabídne výsledkové zprávy Eli Lilly a GE HealthCare v úterý a pokračovat bude čtvrtečními zprávami Amgenu a Novo Nordisku.

Kromě toho bude možné získat poznatky o spotřebitelských výdajích ze zpráv společností Coca-Cola, McDonald’s, Domino’s Pizza, Starbucks, Hershey a Yum! Brands, mateřské společnosti KFC.

V sobotu si investoři vyslechnou generálního ředitele společnosti Berkshire Hathaway Warrena Buffeta v rámci každoročního setkání akcionářů, kde by měl hovořit o výsledcích společnosti za první čtvrtletí a trendech v ekonomice.

Pondělí Výsledky: NXP Semiconductors, ON Semiconductor, MicroStrategy, Paramount Global a Domino’s Pizza
Úterý Začíná zasedání FOMC, S&P Case-Shillerův index cen domů, Důvěra spotřebitelů, Den pro investory společnosti American Express; Výsledky: Amazon, Coca-Cola, Marathon Petroleum, Eli Lilly, Advanced Micro Devices, McDonald’s, Starbucks, Stellantis, PayPal Holdings a GE HealthCare Technologies.
Středa Tisková konference předsedy Fedu Jeroma Powella, Volná pracovní místa (březen); Výsledky: Mastercard, Pfizer, CVS Health, Qualcomm, Marriott International, Estee Lauder, DoorDash a Yum! Brands.
Čtvrtek Obchodní deficit (březen), produktivita (čtvrtletí); Výsledky: Apple, ConocoPhillips, Novo Nordisk, Shell, Amgen a Booking.
Pátek Zpráva o zaměstnanosti v USA (duben); Výsledky: Hershey, CBRE Group
Sobota Výroční setkání akcionářů Berkshire Hathaway

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.