Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Portu nově poskytuje investování do kryptoměn – Co všechno nabízí nové Portu Crypto a jak funguje?

Publikováno
Portu nově poskytuje investování do kryptoměn – Co všechno nabízí nové Portu Crypto a jak funguje?
Zdroj: Portu.cz

Portu si na našem trhu našlo stovky spokojených klientů, kterým vyhovuje jednoduchý způsob investování, kdy se platforma postará prakticky o vše. Prozatím bylo možné investovat pouze do vybraných ETF.

Portu se však snaží držet trendů a nově nabízí uživatelům možnost investovat na pár kliků i do kryptoměn.

Portu prozatím nabízí pouze sedm kryptoměn

Českých investičních platforem je u nás pomálu, takže pro Portu nebylo nějak zvlášť těžké stát se lídrem ve svém oboru. O jejím úspěchu vypovídají i data, podle kterých se počet uživatelů zvýšil již na 130 tisíc a objem spravovaných financí na úctyhodných 10 miliard Kč. Není tedy divu, že se snaží platforma přivádět nové uživatele na širší nabídku investic.

V nabídce se ještě donedávna nacházely pouze ETF, které od 9. května doplňují kryptoměny. Prozatím se jedná pouze o sedm z nich, a to konkrétně Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Solana, Polkadot, Cardano a Tezos. Kromě nich nabízí i možnost investovat do kryptoměnového koše neboli ETP, ve kterém se nachází kryptoměny, jejichž růst by měl být do roku 2050 nejvýraznější.

TIP: Jak jednoduše investovat do nemovitostí? Vyzkoušejte ETF na investiční platformě Portu
TIP: Jak jednoduše investovat do nemovitostí? Vyzkoušejte ETF na investiční platformě Portu

Lepší diverzifikace pro zkušené investory

Portu podobně jako u klasických strategií povolí investování do kryptoměn pouze uživatelům, kteří prokáží, že s nimi mají již nějaké zkušenosti. Při zakládání účtu vás tak opět nemine krátký dotazník, ve kterém prověříte své dosavadní znalosti.

I v tomto případě je možné začít investovat již od 1 000 Kč, díky čemuž je platforma vhodná i pro opravdu malé investory. Ihned poté si můžete sami rozhodnout, do kterých kryptoměn a v jaké výši budete investovat.

Samotná společnost mluví o Portu Crypto jako o jednom ze způsobů, jak mohou její uživatelé jednoduše diverzifikovat své portfolio, aniž by museli kryptoměny nakupovat samostatně. Na své si zde však přijdou především dlouhodobí investoři, kteří mohou navíc s delší dobou fixace dosáhnout i na snížený roční poplatek ve výši 0,6 % oproti běžnému 1 %.

TIP: Air Bank klientům nově nabízí možnost investovat skrze Portu přímo ve své mobilní aplikaci
TIP: Air Bank klientům nově nabízí možnost investovat skrze Portu přímo ve své mobilní aplikaci
Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.