Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Mintos
Mintos recenze a zkušenosti
Logo Mintos
Mintos
Logo Mintos

Mintos recenze a zkušenostiInvestujte do P2P půjček a vydělávejte

Poslední aktualizace
16. 5. 2024
Logo Mintos

Hodnocení Finex.cz

- 2. místo -
94 %
Poslední aktualizace
16. 5. 2024

Přední evropská P2P platforma s velmi atraktivními výnosy

Mintos je přední evropská peer-to-peer platforma, která byla spuštěna v roce 2015 a od té doby si získala obrovskou popularitu mezi investory. Funguje na principu propojení žadatelů o úvěr s investory prostřednictvím nebankovních společností. Mintos nabízí široké spektrum investičních příležitostí v různých typech půjček, jako jsou osobní půjčky, hypotéky, podnikatelské úvěry a půjčky na automobily. Investoři mohou začít již od 10 EUR a využívat atraktivních průměrných výnosů okolo 12 % ročně.

Logo Mintos

Hodnocení Finex.cz

- 2. místo -
94 %

Peer-to-peer platforma Mintos patří k největším a současně také asi nejoblíbenějším online tržištím s P2P úvěry v Evropě. Nejen, že propojuje žadatele o úvěr s investory skrz nebankovní společnosti, ale také vytváří vysoké výnosy a vcelku dobré zabezpečení.

Jak Mintos funguje? Kolik díky němu můžete vydělat? Jaké má výhody i nevýhody? Přečtěte si naši obsáhlou, ale přehlednou recenzi Mintos z pohledu investora.

V recenzi Mintos níže naleznete vše, co potřebujete.

Obsah recenze Mintos

Představení Mintos

Lotyšská P2P platforma Mintos byla spuštěna v roce 2015. Na této platformě je možné půjčit si peníze nebo investovat. Naleznete zde širokou škálu nebankovních společností nabízejících mnoho typů půjček.

Stejně tak se na Mintos zobrazují poptávky na půjčky, na které mohou zapojení investoři reagovat. Systém je poměrně snadný, funguje na principu “lidé půjčují lidem”, přičemž celý proces korigují nebankovní společnosti.

Na platformě Mintos je možné investovat s libovolnou částkou již od 10 EUR.

Investovat můžete do tisíců příležitostí po celém světě. Záleží tedy pouze na vás, kam pošlete své peníze. Samozřejmě je důležité se v celé problematice dobře orientovat tak, abyste dosáhli co nejlepšího výnosu.

Jak už jsme zmínili, Mintos je jednou z nejvyhledávanějším P2P platforem. Za poslední roky je velmi úspěšná. Pro srovnání, v roce 2019 zde bylo registrováno 130 000 investorů.

V roce 2020 to je již 274 234 investorů z 66 zemí. Průměrný úrok činí 11,91 % a celkem bylo do půjček zainvestováno necelých 5 miliard EUR. Toto jsou údaje z března 2020, čísla samozřejmě neustále rostou. Dobré zkušenosti s Mintos lákají další a další investory.

mintos půjčky
Objem financovaných půjček od roku 2015 (částka v EUR). Zdroj: Mintos.com

Co jsou to peer-to-peer půjčky?

Hlavní podstatou peer-to-peer půjček (P2P půjček) je půjčování si mezi sebou, tedy známé Lidé půjčují lidem. Znamená to, že si lidé půjčují téměř napřímo a nepotřebují k tomu žádnou banku. Dost podobně funguje i Zonky.

Tento způsob půjčování se velmi osvědčil, zejména protože přináší výhody pro obě strany. Spotřebitel (dlužník) tak získá výhodnější půjčku nežli v bance, investor (věřitel) naopak zajímavé zhodnocení svých financí.

P2P půjčky drží naživu portály jako je Mintos a nebankovní společnosti, které mezi oběma stranami udržují rovnováhu a určité jistoty.

Poznámka

TIP: Nevíte, co jsou P2P půjčky? Chcete se o nich dozvědět více? Jak fungují a jak do nich investovat se dozvíte v tomto článku.

Jak P2P platforma Mintos funguje?

P2P platforma Mintos funguje na velmi jednoduchém principu. Na jednom místě propojuje žadatele o úvěr s investorem, a to prostřednictvím nebankovních společností. Mintos sám o sobě žádné úvěry neposkytuje.

Poptávky po půjčkách se na tržiště Mintosu dostávají od úvěrových společností z celého světa.

Na tržišti platformy Mintos poptávku po půjčkách sledují investoři, kteří si podíl na půjčce mohou zakoupit a investovat tak (minimální částka je 10 EUR). Do jednoho úvěru vždy investuje více investorů.

Tržiště se přirozeně neustále rozrůstá, díky čemuž mohou investoři vybírat z široké nabídky pro nich zajímavých investic.

Také výběr úvěrových společností má svá pravidla. Mintos tyto společnosti neustále prověřuje (pomocí Mintos ratingu) a ověřuje si jejich výsledky v oblasti poskytování úvěrů. Podmínkou je, aby byly v dobré finanční situaci a bez jakýchkoliv problémů.

V roce 2020 je na Mintos přes 68 partnerských úvěrových společností z 33 zemí světa.

Mintos
Zajímavá data ohledně investování přes Mintos. Zdroj. Mintos.com

P2P platforma Mintos je tolik oblíbená právě z důvodu atraktivních výdělků, které mnohdy dosahují mnohem vyšších částek, nežli je tomu u tradičních typů investování. Investorům se zde nabízí možnosti investovat do více než 300 000 různých půjček z celého světa.

Ať už se jedná o osobní půjčky, podnikatelské půjčky či půjčky na auto, výběr a diverzifikace portfolia jsou zde opravdu velmi rozsáhlé. Pro redukci investičních rizik je navíc možné investovat do více menších frakcí.

Někteří poskytovatelé půjček, údajně až 95 %, nabízí také tzv. buyback guarantee – záruku zpětného odkoupení půjčky.

Jedná se o jeden z typů záruk na Mintosu, kterou lze uplatnit v případě, pokud dlužník po dobu 60 dní nesplácí. Tedy i bezpečnost je na Mintos poměrně dobře zajištěná (bezpečnosti investování se budeme věnovat ještě níže v článku).

Je Mintos důvěryhodná společnost?

jak si vybrat hedge fondInvestování s sebou samozřejmě přináší určitá rizika. Tato rizika by měl každý investor vnímat a nepodceňovat, a to u jakéhokoliv typu investování (i u P2P půjček). Portál Mintos se samozřejmě snaží všem rizikům co nejvíce vyhnout, a to různými způsoby.

Veškeré půjčky jsou poskytovány v souladu s platnými zásadami poskytovatelů. U podnikatelských úvěru je zde možnost osobní záruky. Hypotéky nebo půjčky na automobil naopak umožňují tzv. zajištění.

Pro další ochranu investorů Mintos poskytuje i další věci. Konkrétně tyto:

 • Buyback guarantee: Podstata buyback guarantee je postavena na odkoupení úvěru nebankovní společností zpět, nesplácí-li dlužník po dobu 60 dnů.
 • LTV – loan to value: LTV představuje poměr úvěru a zástavní hodnoty a vyjadřuje se v %. Čím je tato hodnota nižší, tím je úvěr bezpečnější. Výhodou je, že si lze úvěry tohoto typu vyfiltrovat a zaměřit se pouze na ně.

Samozřejmě, ani tyto “garance” nelze brát 100 % vážně. V oblasti investování nikdy nemůžete absolutně spoléhat na to, že je investice zcela bez rizika. Je nutné brát v potaz, že ačkoliv P2P portál Mintos zpracovává své vlastní ratingy, stále je tvůrcem trhu na své platformě.

Proto by si každý investor měl sám ověřit podané informace a spoléhat opravdu pouze sám na sebe. Určitě je vhodné zabádat i v nějakém nezávislém ratingu, např. ExploreP2P, nebo důvěrných diskuzních fórech.

Co se týče statistik ohledně plnění půjček a průměrného výnosu (viz obrázek níže), tak zde je také vše pěkně transparentní a přehledné, což na reputaci Mintos také rozhodně přidává.

Dle statistik o plnění půjček z března 2020 bylo z celkové výše uskutečněných půjček v hodnotě 6 017 773 871 EUR bez prodlení se splátkou 73,5 % poskytnutých půjček. Nesplacené jistiny se pohybují okolo 12 %. Více zajímavých dat můžete nalézt na obrázku níže.

Mintos investice
Zajímavé statistiky ohledně plnění půjček na Mintos. Zdroj: Mintos.com

V tabulce výše můžete vidět, že počet či procento nedobytných pohledávek, nebo době prodlení je vzhledem k celkovému počtu půjček opravdu minimální.

Investování na Mintos se není tedy třeba příliš obávat, čemuž svědčí také velmi dobrá reputace mezi investory.

Jakého zhodnocení mohu na Mintos dosáhnout?

Výnos na Mintos dosahuje průměrného zhodnocení 11,91 % a to je již velmi zajímavé zhodnocení.

Zhodnocení může být však menší i větší než je samotný průměr.

Jak jste ale mohli vidět na datech výše, vždy záleží do jakých úvěrů investujete. Každý z nich dlouhodobě dosahuje jiného zhodnocení a míry nesplacené jistiny.

Skvělé je také to, že na této platformě lze velmi dobře diverzifikovat své portfolio. Pro porovnání s výnosností jiných aktiv je investování s Mintos rozhodně zajímavé.

mintos vynosnost
Výnosnost Mintos v porovnání s jinými aktivy. Zdroj: Mintos.com
Poznámka

Poznámka: Toto porovnání naleznete na webu Mintos. Není to však úplně relevantní, protože vždy záleží s čím to porovnáváte. Mintos svoji výkonnost porovnal zrovna s aktivy, které mají nižší výkonnost než oni. Určitě byste ale našli akcie, nebo komodity, které na tom jsou dlouhodobě lépe než Mintos. 

Pokud se rozhodnete přes Mintos investovat samozřejmě nesmíte zapomenout na měnové riziko a poplatky za převod měn. Pokud se v Mintos zaregistrujete pod svým českým bankovním účtem, vaše výplata bude v CZK.

Je proto třeba počítat s konverzí měny, a stejně tak s poplatky ze směnárny Mintos. Počítejte tedy minimálně s 1 % snížením výnosu. Toto můžete řešit např. registrací účtu v měně EUR (pokud eura nevyužijete, budete si je ale stejně muset převést na koruny).

Jak začít investovat s Mintos?

Možná se ptáte, jak vlastně začít na Mintos investovat? Odpověď je jednoduchá: Registrujte se a začněte klidně hned teď.

My vám samozřejmě celý postup popíšeme tak, abyste věděli, jak postupovat.

 • Prvním krokem je vytvořit si účet na Mintos bez poplatků. V tomto kroku vyplníte několik svých údajů o sobě, případně o své firmě. Po úspěšném vyplnění registrace, které vám zabere 5 – 7 minut, budete přihlášeni na Mintos.
 • V dalším kroku si projdete krátké nastavení, jako je pohlaví, obor, v jaké měně chcete investovat apod., a nastavíte si případné notifikace.
 • Dalším důležitým krokem je vložení peněz na váš investorský účet, které provedete v hlavním menu, kliknutím na tlačítko vklad/výběr. Následně si vyberete, zdali preferujete bankovní převod nebo online platební službu. Během vkladu peněz nezapomeňte vyplnit své unikátní ID číslo investora.
 • Platba je zpracována a vložena na váš investorský účet zhruba během 2-3 dnů.
 • Máte-li již peníze na účtu, můžete se s chutí pustit do investování! Investovat můžete ve měně, kterou máte na svém investorském účtu nebo si můžete přímo v Mintos směnárně vaši stávající měnu převést na jinou.

Jednoduché.

Nic složitého zde opravdu nečekejte.

Do čeho na Mintos investovat?

Registrace je jedna věc, do čeho ale investovat? Aby se investoři v té obrovské změti poptávek vyznali, jsou půjčky rozdělené do několika hlavních kategorií:

 • Hypoteční úvěry
 • Osobní půjčky
 • Krátkodobé půjčky
 • Půjčky na automobily
 • Podnikatelské půjčky
 • Financování faktur
 • Zemědělské půjčky
 • a další…
Mintos půjčky
Typy a poskytovatelé půjček na Mintos. Zdroj: Mintos.com

Tyto půjčky se samozřejmě dále rozdělují dle:

 • Měny
 • Země
 • Poskytovatele
 • Mintos ratingu
 • Délky investice
 • A dalších parametrů…

Aby se investoři ve všech půjčkách lépe vyznali, existuje naštěstí již zmíněný Mintos rating, který investory informuje o provozní stabilitě nebankovních poskytovatelů zadaných půjček.

Na Mintos tržišti si můžete všechny půjčky pohodlně filtrovat a to díky velkému množství parametrů. Nemusíte se tak hodiny prohrabávat v půjčkách a hledat tu pravou. Filtry vám skvěle poslouží.

Zda se rozhodnete investovat do krátkodobých půjček, hypoték, nebo něčeho jiného, je už čistě na vás. Pro lepší rozhodování se můžete znovu podívat na níže umístěný obrázek. Naleznete zde mimo jiné i informace o dlouhodobé výnosnosti jednotlivých typů půjček.

Mintos investice
Statistiky ohledně výnosnosti jednotlivých typů půjček. Zdroj: Mintos.com

Mintos Primární a sekundární trh

Na Mintos se samozřejmě můžete také setkat s Primárním a Sekundárním trhem. Co to znamená?

Primární trh vám umožní nakoupit investice napřímo od poskytovatelů, na Sekundárním trhu pro změnu obchodujete s ostatními investory jako jste vy. Zde můžete prodat zakoupené podíly klidně se slevou nebo naopak s poplatkem.

Chcete-li se svých podílů zbavit, například pokud potřebujete hotovost, můžete tak učinit právě na sekundárním trhu, a to navíc bez poplatků za prodej.

Mintos sekundární trh
Statistiky sekundárního trhu na Mintos. Zdroj: Mintos.com

Typy investování a strategie na Mintosu

Na platformě Mintos se nabízí několik typů investování a investičních strategií. Každému samozřejmě vyhovuje jiný styl investování, někdo preferuje komfortní automatické investování, někdo raději investuje manuálně. Všechny tyto typy mají své pro a proti.

Pro otrkanějšího investora bude určitě vhodnější právě manuální investování, kdo raději sází na diverzifikaci napříč všemi půjčkami, jednodušší pro něj určitě bude naopak automatické investování.

Níže se můžete podívat na porovnání rozdílných způsobů investování na platformě Mintos.

mintos platforma
Přehled a popis možných způsobů investování na Mintos. Zdroj: Mintos.com

Jak funguje automatizované investování s Auto Invest?

Auto Invest rozhodně stojí za pozornost. Jedná se o zajímavý nástroj na Mintosu, který prakticky investuje za vás. Potřebné parametry si v něm nastavíte předem a poté jej necháte dělat svou práci.

Otázkou je, zda vůbec takovýto nástroj do investování patří a jestli nabízí nějaké výhody? Je lepší investovat automaticky nebo manuálně?

Podle mnohých hodnocení od investorů je právě Auto Invest jedním z těch nástrojů, bez kterých si Mintos nedokáží představit. Je vhodný zejména pro začátečníky nebo pro ty, kdo chtějí této P2P platformě věnovat co nejméně času, ale současně vytěžit co nejvyšší zisk.

Jaké jsou výhody Auto Investu?

 • Ušetří mnoho času
 • Nabízí široké možnosti strategií
 • Nastavení je jednoduché
 • Lze si v něm stanovit priority

Pokud však chce mít investor vše pod kontrolou, i na úkor časové náročnosti, manuální správa portfolia je v tomto případě lepší volbou.

Výhody a nevýhody investování přes Mintos

Každé investování má své výhody a nevýhody. V případě Mintos však výhody nad nevýhodami převažují.

Uživatelé na něm oceňují zejména intuitivní uživatelské rozhraní, český jazyk, široké portfolio půjček, nástroj Auto Invest, minimální investici 10 EUR či možnost diverzifikace. P2P platforma Mintos navíc neustále inovuje a vyvíjí další novinky.

Za nejvýraznější mínus pak považujeme měnové riziko. Většina půjček je v EUR, v CZK nalezneme opravdu velmi málo poptávek. V tom případě ale musíme poté počítat s poplatky za převod měn a s kurzem.

Výhody Mintos

 • Investování bez poplatků
 • Největší platforma P2P v Evropě
 • Široké portfolio půjček z celého světa
 • Zajímavé funkce a nástroje (Auto Invest)
 • Přítomnost sekundárního trhu
 • Vedení účtu zdarma
 • Garance zpětného odkupu

Nevýhody

 • Měnové riziko (poplatky za převod, kurz)
 • Malé množství půjček v CZK

Srovnání Mintos vs Zonky

zonky vs mintos

Zonky a Mintos jsou oba nebankovní portály a tzv. P2P platformy, které propojují investory s lidmi, jež si chtějí půjčit. V obou případech jsou výhody na všech stranách. Investor tak skvěle zhodnotí své finance a dlužník získá výhodnou půjčku. Rozdíl mezi těmito platformami ale je, a ne malý.

Zonky operuje na českém trhu, odpadá tedy měnové riziko. Je víc osobní (u půjček naleznete osobní příběh žadatele), ale i přesto vše probíhá anonymně. Nevýhodou pak je nižší zhodnocení (okolo 5–7 %), poplatky z investované částky a nutnost zpětného zdanění svých výnosů. Více o Zonky se dozvíte v naší recenzi zde.

Mintos tedy v porovnání se Zonky nabízí mnohem více možností a investičních příležitostí. Navíc funguje jako tržiště, kde naleznete opravdu široké portfolio investičních produktů. Za hlavní výhody na rozdíl od Zonky považujeme nulové poplatky či garanci vrácení peněz u některých půjček.

Podstatnou nevýhodou pak je to, že trh s českými půjčkami na P2P platformě Mintos je menší nežli na Zonky.

Nejčastěji kladené otázky

Jsou investice bezpečné?

U každé investice jsou určitá rizika, se kterými je třeba počítat. Nejvyšší riziko bývá spojeno s úvěrovými ztrátami z investic. Společnost Mintos však přijala mnohá opatření, aby riziko co nejvíce minimalizovala.

Jak je příjem z investic na Mintos zdaněn?

Příjem investora se daní na základě daňových předpisů dané země. Každý investor by se měl obrátit na příslušný finanční úřad nebo na daňového poradce, kde mu poradí, jak řešit daně, investuje-li na Mintos.

Jak je vypočítán úrok?

Úrok se počítá na denní bázi a měří podle hodnoty, kterou investujete do půjčky v příslušný den. Vzorec výpočtu je: investovaná částka x počet dní x úroková sazba /360.

Jaké poplatky se na Mintos účtují?

Otevření účtu, vložení či výběr finančních prostředků je na Mintos bez poplatků. Jediným poplatkem je menší platba za převod mezi měnami.

Kolik času je pro řízení investic třeba?

To záleží pouze na vašem stylu investování. Budete-li používat nástroj Auto Invest, nastavení konfigurace nástroje vám zabere několik minut. Chcete-li investovat manuálně, v tom případě je nutné počítat s větší časovou náročností.

Dozvím se, kdo je dlužníkem?

Investor se z bezpečnostních důvodů nemůže dozvědět celá jména ani adresy dlužníků. Zná pouze výše půjček či za jakým účelem si dlužníci půjčují.

Mohu svou investici zrušit?

Po provedení investice ji již nemůžete zrušit. Lze ji však prodat na sekundárním trhu.

Jak vydělám na svých investicích?

Součástí měsíční splátky každého dlužníka na Mintosu jsou jistina, úrok a poplatky z prodlení. Část platby, tvořená poplatky a úrokem, se považuje za investorův příjem. Ten je na účet připisován po zpracování platby od dlužníka.

Platí se za použití nástroje Auto Invest?

Ne, za použití Auto Invest se nic neplatí

Kdo může investovat?

Prostřednictvím Mintos může investovat jednotlivec i subjekt. Podmínkou je věk minimálně 18 let, bankovní účet v EU nebo ve třetích zemích a ověření identity.

Závěr – Hodnocení Mintos

Peer-to-peer půjčky jsou určitě zajímavým způsobem investování, který, podle výše uvedených informací, přináší zajímavé zhodnocení. Je však nutné každou investici pečlivě zvážit a nebrat P2P půjčky na lehkou váhu.

I na platformě Mintos jsou přítomna rizika, která mohou kdykoliv udeřit a znepříjemnit vám tak investování.

Vždy investujte finanční prostředky, které můžete případně postrádat, nebo se snažte diverzifikovat i do dalších aktiv.

Dle našeho názoru je P2P platforma Mintos na velmi dobré úrovni, a to nejen v oblasti uživatelského rozhraní, ale také v nabídce půjček, neustálých inovací i co se stálosti výnosů týká.

Ohlasy má Mintos více než pozitivní, a ne nadarmo je nejvyhledávanější P2P platformou v Evropě. Výhodou také je, že tato forma investice nevyžaduje vysokou míru znalostí a může tak být vhodná pro investory začátečníky.

Pokud přemýšlíte o investování prostřednictvím P2P půjček, Mintos by rozhodně neměl ujít vaši pozornosti.

Máte s investováním přes Mintos zkušenosti, nebo máte nějaký dotaz? Napište nám níže do komentářů.

Další zdroje informací

Více informací o Mintos

Jméno firmyMintos
Základní informace o platformě
Vznik platformy2014
Počet klientů550 000
Objem spravovaných aktiv620 mil. EUR
Typ platformy Investice do úvěrů, dluhopisy, ETF
Webová stránkahttps://www.mintos.com/cs/
V češtině
Dohled ČNB
Kdo za společností stojíAS Mintos Marketplace
Sídlo společnostiLotyšsko
Důležité informace pro investora
Zaměření investice P2P investice
Odhadovaný výnos 11,5 % p.a.
Minimální investice50 EUR
Možné měny na investiciEUR
Investiční horizontJednotky měsíců až let
Sekundární trh
Pojištění vkladů
Další nástrojeFunkce Auto invest, Investování do dluhopisů a ETF
Poplatky platformy
Poplatek investora Zdarma
Otevření a vedení účtuZdarma
Poplatek za konverzi měn od 0,5 %
Poplatek za vklad penězZdarma
Poplatek za výběr penězZdarma
Předčasný prodej investice0,9 %
Další poplatkyPoplatek za neaktivitu 2,9 EUR měsíčně
Vklad a výběr peněz
Metody vkladuBankovní převod, Wise, Revolut
Metody výběruBankovní převod, Wise, Revolut
Aplikace
Mobilní aplikace
Webová verze
Zákaznická podpora
Možnosti zákaznické podporyChat, Kontaktní formulář, Možnost požádat o zavolání
EmailNezjištěno
Telefonní kontaktNezjištěno
Ohodnoťte společnost Mintos
0
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

S tradingem jsem aktivně začal v roce 2011, kdy jsem si otevřel první reálný obchodní účet. Po cca ročních zkušenostech s krátkodobými obchody na forexu jsem se přesunul na opce, později zamířil na akcie a komodity.

Dnes mám trading jako koníček a i z těchto důvodů vyhledávám dlouhodobé investice napříč instrumenty. Obchodování je mým dlouhodobým zájmem, o čemž svědčí i moje bakalářská a diplomová práce věnová forexu a tvorbě fundamentální a technické analýzy pro co nejpřesnější predikci. I když se obchodování nevěnuji na plný úvazek, působím ve financích a s chutí publikuji i na těchto webových stránkách.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (3 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Alena

Ráda bych sem dala svůj postřeh a vlastní příběh o investování u Mintosu. S touto platformou investuji už tak 3-4 roky a teď jsem se u nich pěkně spálila – 25. listopadu jsem si z něj poprvé chtěla vytáhnout peníze vzhledem k úpadku koncových poskytovatelů půjček. Ztratila jsem k nim zkrátka důvěru, protože buy back guarantee samozřejmě vůbec nefunguje….

Výsledek? Peníze jsou v trapu už 20 dní. Z platformy zmizely, ale na účtu mi nepřistály.

Zákaznický servis jsem už 4x kontaktovala a stále mi nikdo neodpověděl na dotazy, neuvedl kontext, prostě nulová komunikace z jejich strany. Takže za mě Mintos ani další P2P platformy rozhodně nedoporučuji. Jsem zvědavá, jestli peníze ještě někdy uvidím. Není to zrovna malý obnos, který jsem tam nasázela…

Redakce Finex

Dobrý den, Aleno. Právě jsme byli v kontaktu s podporou Mintos přes e-mail [email protected] a byli jsme ujištěni, že Váš problém je již od 16. 12. 2021 vyřešen. Pokud je tedy vše v pořádku, byli bychom rádi, kdybyste to mohla zde v komentáři zmínit. Děkujeme. :-)

miki

jak zrusit ucet ?

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎