Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Ethereum ETFs spustí dříve, než se předpokládalo

Navzdory dřívějšímu přesvědčení, že ETFs na Ethereum budou reálně spuštěny až v červenci či srpnu, se nyní zdá červen jako pravděpodobnější varianta.

Publikováno
Ethereum ETFs spustí dříve, než se předpokládalo
Zdroj: moneycontrol.com

BlackRock, přední světová investiční společnost, nedávno aktualizovala svůj formulář S-1 pro svůj spotový ETF na Etherum (ETH), což analytici považují za pozitivní signál, že se blíží schválení a spuštění obchodování nových produktů.

Existuje tedy reálná možnost, že tyto burzovně obchodované fondy zaměřené na ether budou uvedeny na trh do konce června.

Vliv schválení ETF a kdy budou spuštěny?

Analytici se domnívají, že schválení ETFs by mohlo vést k novým maximům ceny ETH. Spekuluje se, že Wall Street použije tyto fondy jako sázku na růst odvětví Web3.

Na druhé straně někteří očekávají, že ETH by mohlo čelit i prodejnímu tlaku, protože Grayscale Ethereum Trust (ETHE) by mohl po své konverzi čelit průměrným denním odtokům ve výši 110 milionů USD týdně.

Dne 29. května BlackRock předložil aktualizovaný formulář S-1 pro svůj iShares Ethereum Trust (ETHA) Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC), a to přibližně týden po schválení podání 19b-4, které je rovněž nezbytné pro spuštění ETF.

“Je to dobré znamení. Pravděpodobně brzy uvidíme další podobné aktualizace,” uvedl dne 29. května ETF analytik z Bloombergu Eric Balchunas.

Dodal, že pravděpodobně dojde k dalším úpravám na základě připomínek od SEC, ale spuštění do konce června je stále reálnou možností.

Přesto odhaduje, že pravděpodobnější termín schválení by mohl být kolem 4. července, zatímco dřívější schválení považuje za méně pravděpodobné.

Další ETF analytik z Bloombergu, James Seyffart, poznamenal, že aktualizovaný formulář S-1 od BlackRocku je téměř jistým potvrzením, že emitenti a SEC spolupracují na spuštění spot ETFs na ethery.

BlackRock upravuje žádost, Hashdex se stahuje

Upravený formulář BlackRocku poskytl mimo jiné informace o investorovi počátečního kapitálu, který fondu umožní zahájit obchodování.

Ten se zavázal k nákupu cenných papírů v hodnotě 10 milionů USD a toho dne jich převzal 400 000 za cenu 25 USD za kus. Formulář rovněž uvedl, že ETF bude obchodováno pod tickerem “ETHA”.

Tato aktualizace přišla ve stejný den, kdy Hashdex stáhl svou žádost o spot Ether ETF, a tedy pouhý den po tom, co SEC žádosti 19b-4 SEC schválila. Zdroj seznámený s detaily žádosti uvedl, že Hashdex již neplánuje nabízet ETF na ethery.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.