Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Největší světový penzijní fond zvažuje investici do bitcoinového ETF!

Spoření na stáří s bitcoiny? V Japonsku to možná půjde i s oficiálním vládním penzijním fondem. Přijetí kryptoměn jako legitimních aktiv se rozšiřuje.

Publikováno
Největší světový penzijní fond zvažuje investici do bitcoinového ETF!
Zdroj: depositphotos.com

Japonský vládní penzijní investiční fond (GPIF) projevil zájem o “nelikvidní aktiva”, včetně Bitcoinu (BTC), což pro největší penzijní fond na světě z hlediska spravovaných aktiv znamená významný posun.

GPIF se tradičně zaměřuje na kombinaci domácích a mezinárodních dluhopisů, akcií, nemovitostí, infrastruktury a soukromého kapitálu.

Nyní fond shromažďuje “základní informace” o celé řadě aktiv, včetně lesů, zemědělské půdy, zlata a zejména Bitcoinu, který za poslední rok zaznamenal pozoruhodný nárůst na více než dvojnásobek.

Vývoj ceny Bitcoinu za poslední rok

Nedávný prudký nárůst hodnoty Bitcoinu byl částečně způsoben zavedením bitcoinových burzovně obchodovaných fondů (ETF) ve Spojených státech, které přilákaly značný příliv kapitálu v řádu miliard dolarů.

Ačkoli však GPIF projevil zájem, nic nenasvědčuje tomu, že by se chystal bezprostředně investovat do Bitcoinu nebo jiných kryptoměn.

Dotaz fondu se zaměřuje především na průzkum potenciálních nových investic, což odráží opatrný přístup typický pro penzijní fondy při zvažování vysoce volatilního trhu s kryptoměnami.

Přijetí Bitcoinu roste

Navzdory opatrnému postoji se již některé penzijní fondy do oblasti kryptoměn pustily. Například jihokorejský National Pension Service loni zakoupil akcie přední kryptoměnové burzy Coinbase – a dnes si asi může portfolio manažer tohoto fondu mnout ruce, neboť cena akcií Coinbase za poslední rok vzrostla dokonce více, než cena samotného Bitcoinu.

Vývoj akcií Coinbase za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Coinbase Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Oznámení GPIF je každopádně v souladu s širšími legislativními pohyby v Japonsku, kde vláda v únoru navrhla zákon umožňující investičním fondům držet digitální aktiva, což potenciálně otevírá cestu pro další institucionální investice do oblasti digitálních aktiv.

Zájem GPIF o aktiva, jako je Bitcoin, odráží širší trend, kdy institucionální investoři stále více zvažují kryptoměny jako legitimní třídu aktiv.

Tento trend podporuje rostoucí infrastruktura pro institucionální investice do digitálních aktiv, včetně řešení pro úschovu a regulovaných obchodních míst.

Zkoumání Bitcoinu největším penzijním fondem na světě by mohlo sloužit jako signál pro ostatní institucionální investory, že kryptoměny a netradiční aktiva stojí za zvážení.

Výzkum penzijního fondu uznává vyvíjející se povahu investičních portfolií a potenciál alternativních aktiv hrát roli v diverzifikaci.

Přístup GPIF je však uvážlivý a uznává, že před přijetím jakéhokoli rozhodnutí o alokaci je třeba důkladně porozumět rizikům a provozním mechanismům spojeným s těmito aktivy.

Uvažujete o investici do kryptoměn? Zvážit můžete kryptoměnovou burzu Binance

Favorit redakce

Výhody
  • Opravdu propracovaná a funkční platforma
  • Nízké poplatky
Nevýhody
  • Kontakt zákaznické podpory může být složitý a na dlouho
  • Platforma může na nové uživatele působit příliš složitě

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.