Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin ETF: Nejlepší možnost, jak zbohatnout na růstu ceny kryptoměn?

Zavedení nových bitcoinových ETF vzbudilo v investiční komunitě značné nadšení, neboť nabízí investorům potenciálně dostupnou cestu dosáhnout zisků z nejdůležitější kryptoměny.

Publikováno
Bitcoin ETF: Nejlepší možnost, jak zbohatnout na růstu ceny kryptoměn?
Zdroj: Depositphotos.com

Nedávné schválení bitcoinových ETF vyvolalo v investiční komunitě značné vzrušení. Tyto dlouho očekávané ETF rychle překonaly stříbrné ETF a staly se dvojkou na komoditním trhu za zlatem.

Zatímco v minulosti nesměly být fondy navázané přímo na cenu kryptoměn, spotové ETF jsou navázané přímo na kurz Bitcoinu. Na rozdíl od tradičních metod nákupu nabízejí tyto ETF investorům dostupnější cestu, jak se podílet na potenciálním růstu této kryptoměny.

Pokud například hodnota Bitcoinu vzroste o 50 %, odpovídajícím způsobem vzrostou i tyto ETF.

Na co si dát pozor při investování

Přitažlivost Bitcoinu je opodstatněná. Za posledních deset let se stal nejvýkonnějším hojně obchodovaným aktivem na světě. Ačkoli minulá výkonnost není jednoznačným ukazatelem budoucích výsledků, působivé výsledky Bitcoinu a investorská důvěra představují přesvědčivé argumenty pro potenciální dlouhodobý růst těchto nových ETF.

Aktuální vývoj ceny Bitcoinu

Pověstná volatilita Bitcoinu však představuje pro investory výzvu. Na rozdíl od stabilnějších aktiv se jeho hodnota neřídí konzistentním, předvídatelným vzorcem, což vede k dramatickým výkyvům. Například v týdnu po debutu ETF klesla jeho cena o 12 %. Tato nestálost vyvolává obavy, jak budou investoři reagovat na výrazné poklesy hodnoty, které mohou vést k impulzivním prodejům a způsobit, že přijdou o potenciální dlouhodobé zhodnocení.

Proč investovat do spotových ETF

Výhodou nových spotových bitcoinových ETF je jejich nákladová efektivita. S poměrem nákladů pouhých 0,20 % nabízejí tyto ETF cenově dostupnější možnost investování ve srovnání s přímým nákupem Bitcoinu, který je mnohdy nákladnější.

Investoři zvažující tyto nové bitcoinové ETF by měli přijmout dlouhodobou investiční strategii. Držením těchto ETF mohou investoři potenciálně těžit z dlouhodobého růstu Bitcoinu bez nutnosti aktivního obchodování nebo hlubokých znalostí trhu s kryptoměnami.

Ačkoli je však nadšení kolem nových spotových ETF na Bitcoin pochopitelné, investoři k nim musí přistupovat obezřetně. Zaměřit se na dlouhodobý potenciál, odolat nutkání reagovat na jeho přirozenou volatilitu a využít nákladové efektivity, kterou tyto ETF nabízejí. Takovým chováním si mohou investoři vytvořit výhodnou pozici pro budování bohatství.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.