Finex.cz logo
Menu
Finex » Osobní finance » Nejlepší termínovaný vklad duben 2023: 8 termínovaných vkladů s aktuálně nejvyšším úrokem

Nejlepší termínovaný vklad duben 2023: 8 termínovaných vkladů s aktuálně nejvyšším úrokem

Nejlepší termínovaný vklad duben 2023: 8 termínovaných vkladů s aktuálně nejvyšším úrokem

V souvislosti se zvyšováním základní úrokové sazby banky začaly v minulém roce zvyšovat úrokové sazby nejen na spořicích účtech, ale také na termínovaných vkladech. Ty jsou dokonce schopné nabídnout o trochu lepší úrok, protože finance jsou na vkladu určitou dobu vázané, a nelze je vybrat, nebo případně za poplatek.

Letos ale zvyšování úroků na termínovaných vkladech stagnuje, stejně jako u spoření. Příčinou je to, že Česká národní banka poslední měsíce ponechává základní úrokovou sazbu na stávající úrovni 7 % p.a. I přesto jsou však banky, které vám nabídnou vcelku zajímavou úrokovou sazbu na vkladech.

Podívejme se ve zkratce, jak fungují a jaké termínované vklady vám v dubnu 2023 vynesou nejvíc?

Jak fungují termínované vklady?

Termínované vklady jsou dlouhodobou a konzervativní variantou spoření. Finance jsou na nich vázány na určitou předem stanovenou dobu. Proto se také nazývají termínované vklady. Peníze na ně jednorázově vložíte, určitou dobu se vám úročí a po uplynutí stanovené lhůty je můžete vybrat.

Vklady jsou ze zákona pojištěny (jak pojištění vkladů funguje?) do ekvivalentu 100 000 EUR, a právě proto se termínované vklady považují za nerizikový druh spoření. Úrokové sazby termínovaných vkladů aktuálně dosahují výše až 6 % p.a., ale některé nabídnout i více. Úroková sazba je závislá především na zvolené době a počátečním vkladu, ale ne vždy tomu tak je.

Termínovaný vklad si mohou sjednat fyzické i právnické osoby. Mezi základní rozdělení termínovaných vkladů podle doby trvání patří:

 • Krátkodobé termínované vklady – Doba trvání do 1 roku
 • Střednědobé termínované vklady – Doba trvání do 4 let
 • Dlouhodobé termínované vklady – Doba trvání 4 a více let

Naspořené peníze (úroky) vyplácí banka buďto v den splatnosti, nebo pravidelně, což probíhá každých x měsíců. Záleží na vámi zvoleném produktu.

Jaké jsou výhody a nevýhody?

 • Nabízí lepší zhodnocení oproti běžnému nebo spořicímu účtu
 • Peníze jsou ze zákona pojištěny do výše 100 000 EUR
 • Zřízení a vedení účtu bývá většinou zdarma
 • Vklad je jednorázový. Nemusíte neustále přemýšlet, zda jste daný měsíc poslali peníze

 • Za předčasný výběr zaplatíte vysoké částky (sankční poplatek)
 • Předčasný výběr někdy není vůbec možný
 • Jste povinni zaplatit srážkovou daň ve výši 15 %
 • Banky si obvykle stanovují minimální vklad, který musíte splnit

Aktuálně TOP 8 nejlepších termínovaných vkladů

První příčku našeho srovnání termínovaných vkladů obsadil NEY duální vklad od NEY Spořitelního družstva s úrokovou sazbou až 10,80 % p.a. při dalším členském vkladu 50 %. Spořitelní družstvo NEY je ale známé svými podmínkami členských vkladů. Minimální výše termínovaného vkladu činí 100 000 Kč.

Druhé místo obsadil termínovaný vklad NEY Spořitelní družstvo s úrokovou sazbou až 7 % p.a., která platí u vkladu na 6 měsíců. Třetí místo získal vklad s investicí J&T COMBI, který nabídne úrok až 6,70 % p.a. dle poměru vkladu, typu fondů a výše investice. I zde je podmínka, a to vložit minimální vklad 500 000 Kč.

Jaké termínované vklady tedy aktuálně nabízí nejlepší úrokovou sazbu? Jak fungují a jaké mají podmínky? Více se dozvíte v našem článku níže!

Srovnání termínovaných vkladů 2023
Produkt Jméno produktu Maximální úrok Minimální vklad  Poplatek za zřízení   
Termínovaný vklad NEY logo Recenze Termínovaný vklad NEY 7,00 % p.a. 20 000 Kč 0 Kč Otevřít účet
Vklad s investicí J&T COMBI logo Recenze Vklad s investicí J&T COMBI 6,70 % p.a. 500 000 Kč 0 Kč Otevřít účet
Termínovaný vklad J&T Banky logo Recenze Termínovaný vklad J&T Banky 6,25 % p.a. 1 000 000 Kč 0 Kč Otevřít účet
Spořicí vklad 1M logo Recenze Spořicí vklad 1M 6,00 % p.a. 0 Kč 0 Kč Otevřít účet
Termínovaný vklad Komerční banky logo Recenze Termínovaný vklad Komerční banky 6,00 % p.a. 5 000 Kč 0 Kč Otevřít účet
Termínovaný vklad IQ Maxi logo Recenze Termínovaný vklad IQ Maxi 5,81 % p.a. 100 000 Kč / 3 700 EUR / 4 500 USD 0 Kč Otevřít účet
Termínovaný vklad Banky CREDITAS logo Recenze Termínovaný vklad Banky CREDITAS 5,80 % p.a. 5 000 Kč 0 Kč Otevřít účet
NEY duální vklad logo Recenze NEY duální vklad 10,80 % p.a. 100 000 Kč 0 Kč Otevřít účet

 

NEY duální vklad Spořitelní družstvo

NEY duální vklad od Spořitelního družstva nabízí garantované zhodnocení až 10,8 % p.a. Minimální výše vkladu je 100 000 Kč a uzavírá se na 1 rok. Stejně jako u ostatních spořicích produktů od NEY je i zde podmínkou složit základní a další členský vklad. Základní vklad činí 1 000 Kč a je vratný. Tyto členské vklady nejsou pojištěné ani úročené.

Po složení základního členského vkladu ve výši 1 000 Kč vložíte termínovaný vklad v minimální výši 100 000 Kč, u něhož je úroková sazba závislá na procentuální výši dalšího členského vkladu. Tedy kromě uvedeného základního členského vkladu musíte do družstva vložit ještě další vklad v procentuální výši (nesmí se měnit), která se vztahuje k samotnému termínovanému vkladu. Na základě toho získáte dané zhodnocení, viz tabulka:

Úročení NEY duálního vkladu.
Úročení NEY duálního vkladu.

Maximální garantované zhodnocení až 10,80 % p.a. získáte, pokud tedy k již vloženému termínovanému vkladu ještě vložíte zmíněný další členský vklad ve výši 50 % z obnosu vloženého na termínovaný vklad.

Například, na termínovaný vklad si vložíte 100 000 Kč. Abyste získali úrokovou sazbu 10,80 % p.a., musíte vložit další členský vklad 50 % z vloženého termínovaného vkladu, tedy 50 000 Kč. Z toho 1 000 Kč bude základní členský vklad a 49 000 Kč další členský vklad.

Zhodnocení dalšího členského vkladu je pak závislé na hospodaření družstva a nelze jej předem stanovit.

Vklad lze sjednat online, na pobočce nebo telefonicky, záleží, jestli jste klientem NEY nebo ne. Předčasné ukončení je možné, ale podléhá schválení představenstva. Pokud vám výpověď schválí, ztrácíte nárok na úrokové zhodnocení.

NEY duální vklad lze sjednat pouze v českých korunách. Úrokový výnos se připisuje měsíčně nebo při splatnosti vkladu, dle vámi vybrané varianty.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Termínovaný vklad NEY Spořitelní družstvo

Na druhé příčce našeho srovnání se umístil Termínovaný vklad NEY Spořitelní družstvo, na kterém lze dosáhnout maximální úrokové sazby 7 % p.a. při uložení na 6 měsíců. Termínovaný vklad je ze zákona pojištěn až do výše 100 000 EUR.

Sjednání i vedení vkladu je zdarma, zpoplatněn je předčasný výběr částkou 1 500 Kč. U NEY Spořitelního družstva je podmínkou vložit minimální vklad ve výši 20 000 Kč. Abyste si mohli založit termínovaný vklad NEY, musíte se stát členem družstva, což s sebou pak přináší další již zmíněné podmínky. Mezi ty patří složení základního členského vkladu 1 000 Kč a dalšího členského vkladu. Oba vklady ve svém součtu musí představovat 1/10 výše termínovaného vkladu.

Například, pokud si sjednáte termínovaný vklad ve výši 100 000 Kč a budete jej chtít celý úročit, musíte ještě vložit 1/10, tj. 10 000 Kč, a to formou základního + dalšího vkladu.

Členské vklady nepodléhají úročení ani zákonnému pojištění. Po ukončení trvání termínovaného vkladu dojde k vypořádání členského vkladu. Termínovaný vklad NEY si můžete sjednat online nebo na pobočce.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Vklad s investicí J&T COMBI

J&T Banka má ve své nabídce vklad s investicí J&T COMBI. Pro ty, kdo se seznamují s investováním, by mohla být kombinace termínovaného vkladu s investicí do podílových fondů dobrým začátkem.

Po skončení termínovaného vkladu dostanete peníze na účet a rozhodnete se, jak naložíte s penězi z investiční části. Banka u vkladů s investicí nabízí atraktivní úrokové sazby, klient navíc může získat zvýhodněnou sazbu, pokud bude podílové listy držet po celou dobu trvání termínovaného vkladu. I zde jsou vaše vložené peníze ze zákona pojištěny až do výše 100 000 EUR.

Vybírat můžete z nabídky zajímavých podílových fondů (např. J&T BOND, J&T MONEY nebo J&T RENTIER). Určit si můžete také, v jakém poměru své peníze rozdělíte mezi vklad a fond (50 / 50 nebo 30 / 70).

Výhodou je, že pokud budete část peněz potřebovat, podílové listy můžete prodat a termínovaný vklad rušit nemusíte. Maximální úroková sazba u vkladů činí 6,70 % p.a.

Sjednání i vedení je zdarma, požadovaný minimální vklad je však velmi vysoký a činí 500 000 Kč. Vklad s investicí od J&T Banky si můžete sjednat na kterékoliv pobočce, v internetovém bankovnictví J&T (pokud již máte běžný účet od této banky) nebo v online formuláři.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Termínovaný vklad J&T Banka

Pokud máte volné finanční prostředky a chtěli byste je zhodnotit, a zároveň nechcete nést žádné investiční riziko, termínovaný vklad J&T Banky by pro vás mohl být ideální. Banka garantuje pevnou úrokovou sazbu po celou dobu trvání vkladu.

Sjednání a vedení termínovaného vkladu je zdarma a založit si jej můžete v českých korunách, eurech nebo jiných měnách. Získat můžete maximální úrokovou sazbu 6,25 % p.a. u vkladů na 1 rok nebo 15 měsíců. Velkou nevýhodou je vysoký minimální vklad, který činí 1 000 000 Kč. Další vklady mohou být nižší, počítejte ale s minimální výší dalšího vkladu 100 000 Kč.

Termínovaný vklad od J&T Banky od si můžete sjednat na kterékoliv pobočce, v internetovém bankovnictví J&T (pokud již máte běžný účet od této banky) nebo v online formuláři.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Spořicí vklad 1M Banka CREDITAS

Banka CREDITAS umožňuje sjednat si Spořicí vklad 1M s 33denní výpovědní lhůtou a maximální úrokovou sazbou 6,00 % p.a. pro vklady až do výše 500 000 Kč. Vklady nad tuto hranici budou úročeny sazbou 4 % p.a. Sjednání, vedení i zrušení vkladu 1M je zdarma.

Výše vkladu je neomezená, po uplynutí 33denní výpovědní lhůty máte peníze k dispozici 7 dní, poté jsou opět fixovány. Výhodou je, že předem víte, jaký výnos získáte. Samozřejmostí je, že vaše úspory chrání pojištění.

Termínovaný vklad si můžete sjednat online nebo na pobočce. Výše a četnost vkladu je neomezená a úrokové výnosy se připisují vždy poslední den v měsíci. Spořicí vklad lze vést pouze v českých korunách.

Alternativou je také spořicí vklad 3M, který funguje na stejném principu jako vklad 1M. Nabízí též úrokovou sazbu 6,00 % p.a. pro vklady do výše 500 000. Výpovědní lhůta zde ale dosahuje 99 dní.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Termínovaný vklad Komerční banka

Komerční banka nabízí termínovaný vklad s pevnou úrokovou sazbou po celou dobu vkladu. Peníze si můžete uložit na 7 dní nebo 1 měsíc, 3 měsíce či 12 měsíců. Nejlepší úrokovou sazbu získáte, pokud na účet vložíte vklad do limitu 1 000 000 Kč právě na 3 měsíce. V takovém případě činí maximální úroková sazba 6,00 % p.a.

Banka vklady úročí pásmově, a to do 1 000 000 Kč včetně a nad 1 000 000 Kč. Sazby u vkladů nad milion jsou ale velmi nízké, pohybují se okolo 0,01 % p.a.

Minimální částka pro vklad činí 5 000 Kč. Účet lze automaticky obnovovat, a to v den splatnosti. Svůj vklad tak můžete vybírat, vkládat na účet nebo obnovovat. Peníze vám může banka v den splatnosti automaticky převést na běžný účet. V den splatnosti můžete s účtem nakládat po telefonu na Expresní lince. Dispoziční práva k účtu můžete omezit prostřednictvím vinkulace.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

IQ Maxi vklad Max Banka

Termínovaný vklad IQ Maxi vklad od Max Banky nabízí garantovanou sazbu po celou dobu vkladu. Vybrat si můžete dobu trvání vkladu od 6 měsíců do 5 let, přičemž nejzajímavější úrokovou sazbu 5,81 % p.a. získáte u vkladů na 6 měsíců. Neplatí zde tedy čím delší období, tím výhodnější úroková sazba.

Maximální výše vkladu není omezena. Založit si jej můžete ve třech měnách: v korunách, eurech a amerických dolarech. V cizí měně však není úročení nijak zajímavé a pohybuje se od 0,40 % p.a. do 1,10 % p.a.

Založení i vedení termínovaného vkladu je zdarma. Ani za předčasný výběr banka neúčtuje poplatky, ale ztrácíte nárok na vyplácení připsaných úroků.

Pro založení termínovaného vkladu IQ MAXI je podmínkou si nejprve sjednat NEO účet, pokud ho již nevlastníte. Bez něj mít u Max Banky termínovaný vklad nemůžete. Jakmile běžný účet máte, je založení velmi jednoduché. Přihlásíte se do internetového bankovnictví na www.maxbanka.eu. I u tohoto termínovaného vkladu jsou vklady ze zákona pojištěné do ekvivalentu 100 000 EUR.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Termínovaný vklad Banka CREDITAS

Banka CREDITAS nabízí termínovaný vklad s úrokovou sazbou garantovanou po celou dobu vkladu. Pokud své finance uložíte na 6 měsíců, získáte maximální úrokovou sazbu 5,80 % p.a. Samozřejmostí je, že vaše úspory chrání pojištění.

Za zřízení, vedení ani zrušení termínovaného vkladu neplatíte žádné poplatky. Zdarma je také převod vkladu z běžného účtu CREDITAS i převod úroků a vkladu na běžný účet CREDITAS. Termínovaný vklad si můžete sjednat online, v mobilní aplikaci nebo na pobočce.

Vybrat si můžete jednorázový nebo opakovaný termínovaný vklad. Podmínkou je sjednat si nejprve běžný účet. Pro vklady delší než 1 rok banka také nabízí vedení v měně EUR.

Počet termínovaných vkladů není omezen. Banka ale stanovuje minimální výši termínovaného vkladu, která je 5 000 Kč, nebo 250 EUR v případě cizoměnového vkladového účtu. Úroky jsou na běžný účet převáděné každý měsíc, klient s nimi tak může nakládat podle svých potřeb. Pro vybrané doby vkladu banka umožňuje připisování úroků na konci vkladu, čímž nabízí vyšší zhodnocení.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Zajímá vás kompletní nabídka termínovaných vkladů na českém trhu, jak termínované vklady fungují a jaký je nejlepší? Podívejte se na naše velké srovnání termínovaných vkladů pro rok 2023.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo