Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
creditas banka logo
Creditas Spořicí vklad 3M – Recenze, úroky, podmínky
creditas banka logo
Spořicí vklad 3M
creditas banka logo

Creditas Spořicí vklad 3M – Recenze, úroky, podmínky

Poslední aktualizace recenze 5. 2. 2024 | Veronika Cvejnová

Základní informace o Spořicí vklad 3M

Maximální úrok 5,60 % p.a.
Minimální vklad 0 Kč
Poplatek za předčasný výběr Výběr peněžních prostředků včetně úroků není mimo dispoziční dobu možný.
Poplatek za zřízení 0 Kč
Sjednání online Ano
Poznámka

CREDITAS aktuálně vklad 3M nenabízí.

Banka CREDITAS nabízí Spořicí vklad 3M s 99denní výpovědní lhůtou a maximální úrokovou sazbou 5,60 % p.a. pro vklady až do výše 500 000 Kč. Vklady nad tuto hranici budou úročeny sazbou 3,50 % p.a.

Výše a četnost vkladů není omezená, po uplynutí 99denní výpovědní lhůty máte peníze k dispozici 7 dní, poté jsou opět fixovány. Výhodou je, že předem víte, jaký výnos získáte. Samozřejmostí je, že vaše úspory chrání pojištění.

Termínovaný vklad si můžete sjednat online v internetovém bankovnictví (jste-li klientem banky) nebo na pobočce. Úrokové výnosy se připisují vždy poslední den v měsíci. Spořicí vklad lze vést pouze v CZK.

Banka Creditas také nabízí klasický termínovaný vklad s maximální úrokovou sazbou 6,00 % p.a. nebo také spořicí vklad 1M s 33denní výpovědní lhůtou.

Poznámka

U Banky CREDITAS není nutné zakládat si ke spořicímu vkladu běžný účet od CREDITAS. Pokud byste o něm ale uvažovali, hodí se vědět, že nabízí vedení zdarma bez podmínek, ale také výběry ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí zdarma.

Recenze banky Creditas

Creditas banka vznikla v roce 1996. Tehdy se jmenovala 1. Třebíčská záložna “spořitelní a úvěrní družstvo” a poskytovala své služby hlavně v Třebíči a okolí. V roce 2010 došlo k velké změně, kdy se změnil název na Záložnu CREDITAS, spořitelní družstvo a společnost se začala zaměřovat na celý český trh. V roce 2015 požádala Creditas o bankovní licenci. Získala ji v roce 2016 a 1. ledna 2017 mohla vzniknout oficiální banka Creditas.

Banka se orientuje především na služby platebního styku, spoření, termínované vklady a financování projektů českých firem. Vlastní více jak 37 poboček po celé ČR a je součástí investiční skupiny UNICAPITAL.

Zajímají vás produkty nabízené u Creditas? Jaké má výhody a nevýhody a další podrobné informace? Všechno najdete pěkně přehledně v naší recenzi banky Creditas.

Teď už k recenzi tohoto produktu. Co vše vám může spořicí vklad 3M od CREDITAS nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Úroková sazba na termínovaném vkladu

Spořicí vklad 3M si lze založit nezávisle na výši a termínu uložení prvotního vkladu. Četnost vkladů záleží pouze na vás a není nijak omezena.

Vklady se úročí dle pásma vkladu. Maximální úroková sazba v pásmu vkladu 0 Kč – 500 000 Kč včetně činí 5,60 % p.a. Vklady nad tuto hranici jsou úročené sazbou 3,50 % p.a.

  • Úroková sazba pro vklad 0 Kč – 500 000 Kč: 5,60 % p.a.
  • Úroková sazba pro vklad 500 000,01 Kč a více: 3,50 % p.a.

Úroky jsou na spořicí vklad 3M připisovány vždy poslední den v měsíci a také dochází k jejich kapitalizaci (tzn. i tyto úroky se dále zhodnocují).

Výběr jistiny a úroků můžete provádět po uplynutí 99denní výpovědní doby. Výpověď lze podat na konkrétní částku nebo celý zůstatek. Peníze na spořicím vkladu jsou po uplynutí výpovědní doby k dispozici pouze během dispoziční lhůty, která trvá 7 dní, a pouze do výše stanovené ve výpovědi.

Banka CREDITAS poskytuje klientům tzv. dispoziční dobu, která nastává po uplynutí 99denní výpovědní lhůty. Tato dispoziční lhůta trvá 7 kalendářních dní a během této doby jsou peníze ze spořicího vkladu k dispozici.

Po uplynutí 7denní lhůty jsou peníze na spořicím vkladu opět fixovány a dále úročeny. V dispoziční době není vypovězená částka úročena. Mimo dispoziční dobu není výběr peněžních prostředků včetně úroků možný.

Banka CREDITAS také nabízí Spořicí účet +, který nabízí maximální dosažitelnou úrokovou sazbu 5,50 % p.a.

Poznámka

Zajímá vás, která banka nabízí lepší podmínky pro spoření? Podívejte se na naše velké srovnání spořicích účtů pro rok 2024!

Sazebník poplatků – termínovaný vklad

Sjednání, vedení i zrušení spořicího vkladu 3M je zdarma. Bez poplatků je také převod vkladu z běžného účtu CREDITAS i převod úroků a vkladu na běžný účet CREDITAS v rámci dispoziční doby (mimo zadání na pobočce), který však není podmínkou k založení vkladu.

U spořicího vkladu je možné provádět pouze jednorázové tuzemské příkazy k úhradě, a to jenom v průběhu dispoziční doby maximálně do výše vypovězené částky.

U spořicího vkladu nelze provádět trvalé příkazy, inkasa a SIPO a není možné k němu zřídit platební kartu. Zdarma jsou také vklady na účet do 500 000 Kč včetně, ale výběr na pobočce do 500 000 Kč včetně je zpoplatněn částkou 10 Kč.

Zdarma je také elektronický výpis zaslaný e-mailem nebo prostřednictvím internetového bankovnictví. Výpis poštou je zpoplatněný částkou 25 Kč.

Spořicí vklad 3M se úročí během sjednané doby a nelze jej po dobu 99 dní vybrat (přišli byste o zhodnocení). Po uplynutí 99denní výpovědní lhůty jsou peníze k dispozici 7 dní a v tuto dobu se neúročí. Výběr peněžních prostředků včetně úroků není mimo dispoziční dobu možný.

  • Zřízení účtu: 0 Kč
  • Vedení účtu: 0 Kč
  • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
  • Elektronický výpis: 0 Kč
  • Fyzický výpis poštou: 25 Kč
  • Předčasný výběr vkladu: Výběr peněžních prostředků včetně úroků není mimo dispoziční dobu možný.

Do aktuálního ceníku Banky CREDITAS můžete nahlédnout na stránkách creditas.cz.

Založení a přehled o vkladu

K založení termínovaného vkladu není podmínkou mít běžný účet Banky CREDITAS. Spořicí vklad si můžete založit v internetovém bankovnictví CREDITAS Banking (i pokud jste nový klient) nebo na pobočce banky.

U spořicího vkladu 3M není požadovaný minimální vklad.

Všechny vklady jsou navíc ze zákona pojištěny do výše 100 000 EUR, což je v přepočtu cca 2,5 milionu korun.

Spořicí vklad lze pohodlně spravovat v internetovém bankovnictví CREDITAS Banking nebo v mobilní aplikaci CREDITAS Banking. Přihlásit se můžete prostřednictvím QR kódu nebo přihlašovacím jménem, heslem a SMS kódem.

Jak spořicí vklad 3M funguje a v čem je jeho výhoda?

Spořicí vklad 3M úročí vaše peníze garantovanou úrokovou sazbou po předem stanovenou dobu, přičemž po jejím uplynutí lze finance vybrat v tzv. dispoziční lhůtě. Banka CREDITAS nepožaduje u 3M žádný minimální vklad, ani neumožňuje vést tento vklad v cizí měně. Výše vkladů je neomezená, ale klient si může zřídit pouze jeden SV3M.

Vklady nejsou určené pro běžný platební styk a s uloženými penězi nelze po sjednané období volně disponovat.

Další produkty od Banky Creditas

Pro koho je vhodný spořicí vklad od Banky CREDITAS?

Spořicí vklad 3M funguje jako “krátkodobý termínovaný vklad” s průměrnou úrokovou sazbou. Podmínkou je dodržení dispoziční lhůty, během které nelze peníze vybrat. Výhodou je, že po jejím uplynutí máte peníze k dispozici a můžete si s nimi po dobu 7 dnů dělat co chcete. Zůstatek navíc lze postupně navyšovat a šetřit tak více. Výše a četnost vkladů záleží pouze na vás.

Vklad lze sjednat v internetovém bankovnictví nebo na pobočce. Není podmínkou disponovat běžným účtem od této banky, vklad funguje jako samostatný účet. Výhodou je garantovaná úroková sazba, která nezávisí na době uložení vkladů, ale na jejich výši. Předčasný výběr není u tohoto spořicího konta možný. Pokud chcete své finance skutečně zhodnotit, vyzkoušejte například investování.

Nezaujal vás spořicí vklad od Banky CREDITAS? Podívejte se například na termínovaný vklad J&T Banky, který nabízí maximální úrokovou sazbu 5,80 % p.a. u vkladů na 12 měsíců.

Hodnocení Finex.cz

Spořicí vklad s 99denní výpovědní lhůtou

Spořicí vklad 3M nabízí průměrnou nebo mírně nadprůměrnou úrokovou sazbu. Peníze jsou na účtu fixovány po dobu 99 dnů, poté je lze během 7denní dispoziční doby vybrat. Během této doby se částka, která na účtu zůstane, neúročí. Následně, po uplynutí dispoziční lhůty, je zůstatek opět fixován a startuje jeho úročení na účtu. Výhodou je, že vklad lze postupně navyšovat, výše ani četnost není nijak omezená. Tento termínovaný vklad je pro vás vhodný, pokud si chcete našetřené úspory dále zhodnocovat stabilní úrokovou sazbou. Chcete-li však získat zajímavější úrokovou sazbu, doporučujeme se poohlédnout po jiném způsobu zhodnocování financí, například investování.

Přehled poplatků a parametrů pro spořicí vklad 3M od Banky CREDITAS

Obecné informace o produktu
Jméno produktuSpořicí vklad 3M
PoskytovatelCreditas
Typ účtu Termínovaný vklad
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK
Sjednání online
Minimální vklad 0 Kč
Maximální úrok 5,60 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za zřízení0 Kč
Poplatek za předčasný výběr Výběr peněžních prostředků včetně úroků není mimo dispoziční dobu možný.
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Fyzický bankovní výpis25 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu QR kód / Přihlašovací jméno + heslo + SMS kód
iOS aplikace
Android aplikace
Parametry termínovaného vkladu
Nejlepší úrokovou sazbu získáte u vkladů naV pásmu vkladů od 0 Kč do 500 000 Kč.
Typ úrokové míryPohyblivá.
Pásmové úročení
Běžný účet podmínkou
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky0 Kč
Podmínka pro úrokPlatí pro vklady od 0 Kč - 500 000 Kč, které jsou úročeny po dobu 99 dní.
Vklady 5,60 % p.a.
Vklady 3,50 % p.a.
Maximální výše spořeníNeomezená výše vkladu.
Připisování úrokůÚroky jsou připisovány vždy poslední den v měsíci.
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.creditas.cz/dulezite-dokumenty/dokumenty-sazby-a-ceny/
Sazebník poplatkůhttps://www.creditas.cz/dulezite-dokumenty/dokumenty-sazby-a-ceny/
Ohodnoťte produkt Spořicí vklad 3M
1
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat