Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
j&t logo
J&T Banka termínovaný vklad
Recenze, úroky, podmínky
j&t logo
J&T Banka termínovaný vklad
j&t logo

J&T Banka termínovaný vkladRecenze, úroky, podmínky

Veronika Kubalová
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Autor recenze
Matěj Bajer
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Ověřeno
Poslední aktualizace
12. 7. 2024
j&t logo

Hodnocení Finex.cz

- 2. místo -
75 %
Poslední aktualizace
12. 7. 2024

Termínovaný vklad s možností dlouhodobého uložení

Termínovaný vklad od J&T Banky nabízí zajímavé zhodnocení peněz zejména při době uložení na 3 měsíce až 1 rok. Nevýhodou však je velmi vysoká minimální investice. Vklad lze sjednat snadno online, a to i pokud ještě nejste klientem banky. Běžný účet tedy není podmínkou. Tento produkt je vhodný pro investory, kteří mají k dispozici vyšší částky a chtějí si peníze fixovat na delší dobu.

j&t logo

Hodnocení Finex.cz

- 2. místo -
75 %
Poplatky a podmínky
Hodnocena je celková poplatková politika a podmínky účtu. Konkrétně jsou brány v potaz poplatky za vedení účtu, vklady/výběry hotovosti, převody peněz a další.

75%

Úrok
Hodnocena je výše minimální úrokové sazby a maximální úrokové sazby. Dále jsou hodnoceny podmínky pro získání daného úroku.

80%

Flexibilita
Hodnoceny jsou možnosti přístupu k penězům bez ztráty úroku a podmínky pro vklady a výběry.

70%

Digitalizace a přívětivost
Hodnocena je zde přívětivost internetového a mobilního bankovnictví, bezpečnost, logické uspořádání, snadné ovládání (funkcionalita, uživatelská přívětivost). Dále se do hodnocení promítá možnost spořicí účet sjednat a ovládat pohodlně online bez nutnosti chodit na pobočku.

75%

Základní informace o J&T Banka termínovaný vklad

Maximální úrok 3,75 % p.a.
Minimální vklad 1 000 000 Kč
Poplatek za předčasný výběr Neuvádí.
Poplatek za zřízení 0 Kč
Sjednání online Ano

Máte volné finanční prostředky a chtěli byste je zhodnotit? Zároveň nechcete nést žádné investiční riziko? Pak je pro vás vhodný termínovaný vklad J&T Banky, který vám garantuje pevnou úrokovou sazbu po celou dobu trvání vkladu. Termínovaný vklad je ze zákona pojištěn až do výše 100 000 EUR.

J&T Banka navíc nabízí jednu z nejlepších sazeb na trhu. Vedení termínovaného vkladu je zdarma a založit si jej můžete v českých korunách, eurech nebo jiných měnách. Maximální úrokovou sazbu 3,75 % p.a. získáte u vkladů na 3 měsíce až 1 rok.

Poznámka

U J&T Banky si můžete (ale nemusíte) k termínovanému vkladu sjednat také základní platební účet (běžný účet), jehož vedení stojí 100 Kč

Recenze J&T Banky

Nevíte, co od J&T Banky čekat? Co na banku, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

J&T Banka je investiční banka pro náročnější klientelu. Na českém bankovním trhu působí od roku 1998. Banka se soustředí především na zhodnocování a ochranu majetku klientů.

V nabídce banky naleznete základní bankovní produkty jako je běžný a spořicí účet, ale také vkladové účty a termínované vklady. Nejširší zastoupení mají u banky investiční produkty, mezi které se řadí investování do fondů, dluhopisů, ale také obchodování s cennými papíry nebo investičním zlatem.

J&T Banka má pobočku v Praze, Brně, Ostravě a na Slovensku v Bratislavě. Bankomaty a vkladomaty nemá žádné.

Chcete se dozvědět další podrobnosti o J&T Bance a jejich produktech? Přejděte na naši komplexní recenzi, ať vám neunikne žádná důležitá informace.

Co vše vám může termínovaný vklad od J&T Banky nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Úroková sazba na termínovaném vkladu

Vklady jsou úročeny podle doby jejich trvání a úroková sazba je po celé období stejná. J&T Banka nabízí možnost uložení vkladů na 3, 6, 9, 12, 15 nebo 18 měsíců, případně na 2, 3, 4, 5 nebo 10 let.

Maximální úrokovou sazbu 3,75 % p.a. získáte u vkladů na 3 měsíce až 1 rok.

  • Úrok pro termínovaný vklad na 3 měsíce: 3,75 % p.a.
  • Úrok pro termínovaný vklad na 6 měsíců: 3,75 % p.a.
  • Úrok pro termínovaný vklad na 9 měsíců: 3,75 % p.a.

Nevýhodou je však vysoký minimální vklad, který činí 1 000 000 Kč. U dalších vkladů může být částka nižší, minimálně však 100 000 Kč.

Peníze lze vkládat i v cizích měnách: v eurech nebo v jiných měnách. Úrokové sazby se pohybují se okolo 2,50 % p.a. – 3,70 % p.a. Minimální vklad u cizích měn činí ekvivalent 1 000 000 Kč v cizí měně.

J&T Banka také nabízí spořicí účet s jednodenní výpovědní lhůtou a úrokovou sazbou 4,25 % p.a.

Poznámka

Zajímá vás, která banka nabízí lepší podmínky pro spoření? Podívejte se na naše velké srovnání spořicích účtů pro rok 2024!

Sazebník poplatků – termínovaný vklad

Za zřízení a vedení termínovaného vkladu neplatíte žádné poplatky. Zdarma je také pravidelný výpis z vkladu. Převod z účtu na účet v rámci banky je též zdarma.

Termínovaný vklad se úročí během sjednané doby a nelze jej v tu dobu vybrat (přišli byste o zhodnocení). Předčasné ukončení vkladu je možné, ale musíte uhradit smluvní pokutu, banka ale nezveřejňuje výši této pokuty a uvádí, že je individuální.

  • Zřízení účtu: 0 Kč
  • Vedení účtu: 0 Kč
  • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
  • Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky: 0 Kč
  • Měsíční elektronický výpis: 0 Kč
  • Měsíční výpis poštou: 0 Kč
  • Předčasný výběr vkladu: Neuvádí.

Do aktuálního ceníku J&T Banka můžete nahlédnout na stránkách jtbank.cz.

Založení a přehled o vkladu

Termínovaný vklad J&T Banky od si můžete sjednat na kterékoliv pobočce, v internetovém bankovnictví J&T (pokud již máte běžný účet od této banky) nebo v online formuláři. Založení termínovaného vkladu online na závěr potvrdíte autorizačním prostředkem (SMS nebo Digipass).

Počítejte s vysokým minimálním vkladem, který činí 1 000 000 Kč.

Všechny vklady jsou navíc ze zákona pojištěny do výše 100 000 EUR, což je v přepočtu cca 2,5 milionu korun.

Přihlášení do termínovaného vkladu J&T Banky probíhá jednoduše prostřednictvím internetového bankovnictví ePortál. K přihlášení do internetbankingu u J&T Banky stačí zadání vašeho uživatelského jména a hesla. V dalším kroku budete vyzváni k opsání kódu z SMS.

Jak termínovaný vklad funguje a v čem je jeho výhoda?

Termínovaný vklad funguje tak, že jednorázově uložíte peníze na předem danou dobu a po tuto dobu zůstává výše vkladu stejná. Získané úroky si můžete automaticky převést na váš běžný účet J&T Banky nebo lze účet automaticky obnovovat, a zvýšit tak svoji úročenou částku do dalšího období. Zkrátka, v den splatnosti můžete svůj vklad měnit (vkládat či vybírat).

Úrokovou sazbu máte stejnou po celou dobu vkladu. Pokud vklad po uplynutí lhůty nevyberete, automaticky jej banka prodlouží, aby se peníze zhodnocovaly dále.

Poznámka

Pokud by vás zajímalo, jak termínované vklady fungují a jaké jsou nejlepší, přečtěte si náš článek.

Další produkty od J&T Banky

Pro koho je vhodný termínovaný vklad od J&T Banky?

Termínovaný vklad od J&T Banky je ideální pro klienty, kteří chtějí zúročit své volné finanční prostředky a nenést žádné investiční riziko. Banka nabízí pevně danou garantovanou úrokovou sazbu.

Výhodou je, že peníze lze uložit až na 10 let, ale není to podmínkou pro získání maximálního úroku. Zřízení i vedení vkladu je zdarma, maximální úroková sazba je celkem zajímavá. Vklad se může automaticky obnovovat, díky čemuž se vám peníze, které na vkladovém účtu ponecháte ve dni splatnosti, mohou dále zhodnocovat.

Nevýhodou je podmínka vysokého minimálního vkladu 1 000 000 Kč. Vklad sjednáváte na určitou dobu a po tuto dobu není možné peníze vybrat (u J&T zaplatíte poplatek za předčasný výběr, banka jeho výši však neuvádí). To je vykompenzováno o něco vyšším úrokem než u spořicích účtů.

Pokud chcete své finance zhodnotit ještě více, vyzkoušejte například investování.

Nezaujal vás termínovaný vklad od J&T Banky? Podívejte se například na termínovaný vklad od UniCredit Bank, který nabízí též zajímavé zhodnocení.

Přehled poplatků a parametrů pro termínovaný vklad od J&T Banky

Obecné informace o produktu
Jméno produktuJ&T Banka termínovaný vklad
PoskytovatelJ&T Banka
Typ účtu Termínovaný vklad
Účty v cizích měnách
Měna účtu CZK, EUR, USD, GBP, CHF, HUF a další
Sjednání online
Minimální vklad 1 000 000 Kč
Maximální úrok 3,75 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za zřízení0 Kč
Poplatek za předčasný výběr Neuvádí.
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Fyzický bankovní výpis 0 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Uživatelské jméno + heslo + autorizační kód
Úrokové sazby dle trvání vkladu
1 měsícNeposkytuje.
3 měsíce3,75 % p.a.
6 měsíců3,75 % p.a.
12 měsíců3,75 % p.a.
2 roky3,40 % p.a.
3 roky3,25 % p.a.
4 roky3,25 % p.a.
5 let3,00 % p.a.
Parametry termínovaného vkladu
Nejlepší úrokovou sazbu získáte u vkladů na3 měsíce až 1 rok
Typ úrokové míryFixní
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky0 Kč
Podmínka pro úrokZaložení termínovaného vkladu na 3 měsíce až 1 rok.
Maximální výše spořeníNeuvádí.
Připisování úrokůJednou ročně k výročí založení vkladu.
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.jtbank.cz/produkty/terminovane-vklady#sazby
Sazebník poplatkůhttps://www.jtbank.cz/sazebnik-poplatku
Ohodnoťte produkt J&T Banka termínovaný vklad
22
7

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Další Produkty, které by vás mohly zajímat