Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nejlepší termínované vklady březen 2024. Kde získáte úrok 10,80 % p.a.?

Jaký termínovaný vklad vám nabídne nejvyšší úrok v březnu 2024? Podívejte se na náš článek s 5 nejlepšími termínovanými vklady!

Nejlepší termínované vklady březen 2024. Kde získáte úrok 10,80 % p.a.?
Zdroj: Depositphotos.com

Na počátku února Česká národní banka opět snížila základní úrokovou sazbu, tentokrát o 0,5 %, což má značný dopad na bankovní sektor. Toto snížení je již druhé v pořadí.

Mnohé banky již postupně snižují úroky u svých termínovaných vkladů. Ačkoliv dosud nebyly zaznamenány výrazné změny, je již patrný trend směrem k nižším úrokovým sazbám.

Existují však stále banky, které klientům nabízejí vkladové účty s úrokem kolem 6 % p.a. nebo i vyšším. Je však důležité si uvědomit, že pro získání vyšších úrokových sazeb je nutné dodržet podmínky dané banky.

Které termínované vklady mohou v březnu 2024 nabídnout nejlepší úrokové sazby?

Termínovaný vklad s nejvyšším úrokem až 10,80 % p.a.

V rámci nejnovějšího jednání bankovní rady České národní banky (ČNB) dne 9. února 2024 bylo rozhodnuto o dalším snížení základních sazeb. Konkrétně dvoutýdenní repo sazba byla snížena o půl procentního bodu na úroveň 6,25 %, zatímco diskontní sazba klesla na 5,25 % a lombardní sazba dosáhla hodnoty 7,25 %.

Tato opatření ze strany centrální banky mají za cíl stimulovat hospodářský růst prostřednictvím zpřístupnění levnějších úvěrů a snížení atraktivity spoření. Právě to by mělo podpořit rostoucí spotřebu. Za výsledek těchto kroků se předpokládá postupné snižování úroků na spořicích účtech bankami.

Očekává se, že do konce tohoto roku dojde k poklesu úrokových sazeb na spořicích účtech a vkladech o více než tři procentní body ve srovnání s aktuálními sazbami, přičemž tempo snižování v druhém pololetí bude spíše pomalejší.

Nejlepších 5 termínovaných vkladů v březnu

Přestože úrokové sazby u termínovaných vkladů klesají pomaleji než u spořicích účtů, NEY duální vklad od Spořitelního družstva stále nabízí lákavou sazbu 10,80 % p.a. Je však důležité zmínit, že NEY Spořitelní družstvo má specifické podmínky pro členské vklady a minimální částka pro vklad je 100 000 Kč.

Na druhém místě se nachází termínovaný účet Bonus Invest od Komerční banky s výhodnou sazbou 7,00 % p.a. pro vklady do 3 000 000 Kč, s podmínkou investice do podílových fondů ve výši vkladu nebo vyšší. Třetí pozici drží termínovaný vklad od NEY Spořitelního družstva se sazbou 6,40 % p.a. pro šestiměsíční vklad.

Jaké termínované vklady nabízí nejatraktivnější úrokovou sazbu? Zajímá vás, jak přesně fungují a jaké podmínky jsou s nimi spojené? Detailní informace a odpovědi na všechny tyto otázky naleznete v našem článku!

Srovnání termínovaných vkladů 2024

Produkt Maximální úrok Minimální vklad Hodnocení
Logo NEY duální vklad
Maximální úrok: 8,00 % p.a., Minimální vklad : 100 000 Kč
ney sporitelni druzstvo logo
8,00 % p.a. 100 000 Kč
Hvězdička hodnocení (stříbrná) 78 %

Recenze

Logo Bonus Invest termínovaný účet
Maximální úrok: 5,00 % p.a., Minimální vklad : 5 000 Kč
komercni-banka-logo
5,00 % p.a. 5 000 Kč
Hvězdička hodnocení (stříbrná) 75 %

Recenze

Logo NEY termínovaný vklad
Maximální úrok: 4,50 % p.a., Minimální vklad : 20 000 Kč
ney sporitelni druzstvo logo
4,50 % p.a. 20 000 Kč
Hvězdička hodnocení (stříbrná) 73 %

Recenze

Logo Banka Creditas termínovaný vklad
Maximální úrok: 4,20 % p.a., Minimální vklad : 5 000 Kč
creditas banka logo
4,20 % p.a. 5 000 Kč
Hvězdička hodnocení (stříbrná) 76 %

Recenze

Logo Creditas termínovaný vklad pro podnikatele
Maximální úrok: 4,20 % p.a., Minimální vklad : 5 000 Kč
creditas banka logo
4,20 % p.a. 5 000 Kč
Hvězdička hodnocení (stříbrná) 76 %

Recenze

Filtry
Řazení
Produkt
Maximální úrok
Minimální vklad
Hodnocení

 

NEY duální vklad Spořitelní družstvo

NEY duální vklad od NEY Spořitelního družstva nabízí garantované zhodnocení až 10,8 % p.a. Minimální výše vkladu je 100 000 Kč a uzavírá se na 1 rok. Stejně jako u ostatních spořicích produktů od NEY je i zde podmínkou složit základní a další členský vklad. Základní vklad činí 1 000 Kč a je vratný. Tyto členské vklady nejsou pojištěné ani úročené.

Po složení základního členského vkladu ve výši 1 000 Kč vložíte termínovaný vklad v minimální výši 100 000 Kč, u něhož je úroková sazba závislá na procentuální výši dalšího členského vkladu. Tedy kromě uvedeného základního členského vkladu musíte do družstva vložit ještě další vklad v procentuální výši (nesmí se měnit), která se vztahuje k samotnému termínovanému vkladu. Na základě toho získáte dané zhodnocení, viz tabulka:

Zdroj: ney.cz
Úročení NEY duální vklad.
Úročení NEY duální vklad.

Maximální garantované zhodnocení až 10,80 % p.a. získáte, pokud tedy k již vloženému termínovanému vkladu ještě vložíte zmíněný další členský vklad ve výši 50 % z obnosu vloženého na termínovaný vklad.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Termínovaný účet Bonus Invest Komerční Banka

Termínovaný účet Bonus Invest je v pásmu vkladů do 3 000 000 Kč při době uložení na 6 měsíců úročen maximální úrokovou sazbou 7,00 % p.a.

Podmínkou pro získání této sazby je uložení vkladu a vložení stejné nebo vyšší částky v českých korunách do podílových fondů, a to nejpozději do konce 2. měsíce následujícího po měsíci, ve kterém byl sjednán termínovaný účet.

Minimální vklad činí 5 000 Kč. Při splnění všech výše zmíněných podmínek vám bude navýšená základní úroková sazba 4,5 % p.a. o 2,5 % p.a. na zmíněných 7,00 % p.a. Sazba je pevná po celou dobu vkladu. Peníze vložené do investic se zhodnocují dle situace na trhu.

Pokud nesplníte podmínku investování, zvýhodněné úročení se neuplatní a získáte pouze základní sazbu 4,5 % p.a.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Termínovaný vklad NEY Spořitelní družstvo

Na třetí příčce našeho srovnání se umístil Termínovaný vklad NEY Spořitelní družstvo, na kterém lze dosáhnout maximální úrokové sazby 6,40 % p.a. při uložení na 6 měsíců. Termínovaný vklad je ze zákona pojištěn až do výše 100 000 EUR.

Sjednání i vedení vkladu je zdarma, zpoplatněn je předčasný výběr částkou 1 500 Kč. U NEY Spořitelního družstva je podmínkou vložit minimální vklad ve výši 20 000 Kč.

Abyste si mohli založit termínovaný vklad NEY, musíte se stát členem družstva, což s sebou pak přináší další již zmíněné podmínky. Mezi ty patří složení základního členského vkladu 1 000 Kč a dalšího členského vkladu. Oba vklady ve svém součtu musí představovat 1/10 výše termínovaného vkladu.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Termínovaný vklad Banka CREDITAS

Banka CREDITAS nabízí termínovaný vklad s úrokovou sazbou garantovanou po celou dobu vkladu. Pokud své finance uložíte na 1 měsíc, získáte maximální úrokovou sazbu 5,70 % p.a. Samozřejmostí je, že vaše úspory chrání pojištění.

Termínovaný vklad si můžete sjednat online, v mobilní aplikaci nebo na pobočce. Vybrat si můžete jednorázový nebo opakovaný termínovaný vklad. Podmínkou je sjednat si nejprve běžný účet.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Termínovaný vklad pro podnikatele Banka Creditas

Banka CREDITAS nabízí také termínovaný vklad pro podnikatele s úrokovou sazbou garantovanou po celou dobu vkladu. Pokud své finance uložíte na 1 měsíc, získáte maximální úrokovou sazbu 5,70 % p.a.

Výhodou je, že předem víte, jaký výnos získáte. Samozřejmostí je, že vaše úspory chrání pojištění.

Termínovaný vklad si můžete sjednat v Regionálním firemním centru a na pobočce, nebo za vámi přijede bankéř. Podmínkou je sjednat si nejprve běžný účet. Banka také nabízí vedení vkladu v měně EUR, přičemž termínovaný vklad na 1 rok v měně EUR je od 1. srpna 2023 úročen 3 % p.a. namísto původních 0,1 % p.a.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Jak fungují termínované vklady?

Termínované vklady jsou dlouhodobou a konzervativní variantou spoření. Finance jsou na nich vázány na určitou předem stanovenou dobu. Proto se také nazývají termínované vklady. Peníze na ně jednorázově vložíte, určitou dobu se vám úročí a po uplynutí stanovené lhůty je můžete vybrat.

Vklady jsou ze zákona pojištěny (jak pojištění vkladů funguje?) do ekvivalentu 100 000 EUR, a právě proto se termínované vklady považují za nerizikový druh spoření. Úrokové sazby termínovaných vkladů aktuálně dosahují výše až 6 % p.a., ale některé nabídnout i více. Úroková sazba je závislá především na zvolené době a počátečním vkladu, ale ne vždy tomu tak je.

Termínovaný vklad si mohou sjednat fyzické i právnické osoby. Mezi základní rozdělení termínovaných vkladů podle doby trvání patří:

 • Krátkodobé termínované vklady – Doba trvání do 1 roku
 • Střednědobé termínované vklady – Doba trvání do 4 let
 • Dlouhodobé termínované vklady – Doba trvání 4 a více let

Naspořené peníze (úroky) vyplácí banka buďto v den splatnosti, nebo pravidelně, což probíhá každých x měsíců. Záleží na vámi zvoleném produktu.

Jaké jsou výhody a nevýhody?

 • Nabízí lepší zhodnocení oproti běžnému nebo spořicímu účtu
 • Peníze jsou ze zákona pojištěny do výše 100 000 EUR
 • Zřízení a vedení účtu bývá většinou zdarma
 • Vklad je jednorázový. Nemusíte neustále přemýšlet, zda jste daný měsíc poslali peníze

  • Za předčasný výběr zaplatíte vysoké částky (sankční poplatek)
  • Předčasný výběr někdy není vůbec možný
  • Jste povinni zaplatit srážkovou daň ve výši 15 %
  • Banky si obvykle stanovují minimální vklad, který musíte splnit

  Zajímá vás kompletní nabídka termínovaných vkladů na českém trhu, jak termínované vklady fungují a jaký je nejlepší? Podívejte se na naše velké srovnání termínovaných vkladů pro rok 2024.

  Líbil se vám tento článek?
  4
  5

  Autor

  Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

  Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

  “Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

  Přečíst více

  Sdílejte tento článek

  Mohlo by vás zajímat

  Diskuze (0 komentářů)

  Připojte se k diskuzi

  Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

  Recenze
  TOP Nejlepší brokeři
  Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
  U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
  U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
  Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
  U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.