Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Máte volných 100 tisíc korun? 4 absurdně levné akcie, vhodné k dlouhodobému investování

Investování do silných společností, které momentálně na trhu zaostávají, může být vynikající strategie pro dosažení vysokých výnosů. Tyto zavedené společnosti nabízejí zajímavý růstový potenciál a překvapivě nízké ceny.

Publikováno
Máte volných 100 tisíc korun? 4 absurdně levné akcie, vhodné k dlouhodobému investování
Zdroj: depositphotos.com

Jednou z osvědčených cest, jak jako investor dosáhnout skvělých výnosů, je nakupovat akcie silných společností, které na Wall Street upadly v nemilost. Tyto podniky často čelí problémům, které ohrožují zisk v příštím roce nebo dvou, ale ne širší růstový obraz.

Tímto způsobem se vystavujete krátkodobým papírovým ztrátám výměnou za působivé zisky v průběhu mnoha let. V podstatě se vám vyplácí být trpělivý.

Mnoho akcií je samozřejmě levných z důvodů, které zhoršují dlouhodobé růstové vyhlídky společnosti. Úkolem je vyhnout se těmto situacím a zároveň rozpoznat skutečně dočasná firemní klopýtnutí.

Pojďme se podívat na několik atraktivních kandidátů, kteří do této kategorie spadají.

1. Coca-Cola

Akcie Coca-Cola promeškaly většinu pandemické rallye v roce 2021 a poté zůstaly mimo postpandemický vzestup trhu v uplynulém roce. V důsledku toho akcie tohoto nápojového giganta za posledních pět let vzrostly jen o 24 % ve srovnání se 73% nárůstem indexu S&P 500 za tuto dobu.

Přesto zůstává Coca-Cola impozantním podnikem, jehož objemy prodeje v roce 2023 porostou spolu s cenami. Zisky spolenčosti jsou stále hvězdné a zisková marže je výrazně vyšší než u konkurenční PepsiCo.

Společnost generuje dostatek hotovosti, aby mohla vyplácet jednu z nejstabilnějších a nejdéle trvajících dividend na trhu – jedná se o dividendového krále.

A její vyhlídky na růst jsou solidní, protože rostoucí poptávka po vodách, energetických nápojích a dalších nových tržních nikách kompenzuje poklesy v tradičnějším portfoliu limonád.

Aktuální vývoj ceny akcií Coca-Cola

Načítání
Načítání
Kupte si akcie KO Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

2. Electronic Arts

Společnost Electronic Arts, vydavatel videoher, vlastní obrovskou sbírku duševního vlastnictví, která pokrývá populární sportovní i casual hry. Stabilní růst velikosti publika (a míry monetizace) pomohl zvýšit roční tržby spolenčosti na 8 miliard dolarů z necelých 4 miliard dolarů před deseti lety.

Hry se stávají ziskovějšími, protože se prodejní model posouvá více k přístupu software jako služba.

Electronic Arts je v této oblasti lídrem, neboť předplatné tvoří 70 % ročních tržeb. Wall Street se obává zpomalení růstu tržeb společnosti po pandemickém výkyvu, ale chytří investoři se mohou podívat přes tuto volatilitu na mnohem jasnější potenciál Electronic Arts v roce 2025 a dále.

Aktuální vývoj ceny akcií Electronic Arts

Načítání
Načítání
Kupte si akcie EA Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

3. McDonald’s

Obavy z nedávného zpomalení růstu přinesly zvýhodněnou cenu akcií McDonald’s. Řetězec rychlého občerstvení zaznamenal, že na začátku roku 2024 klesla návštěvnost zákazníků, což pro restaurační podnik nikdy není skvělá zpráva.

Méně hostů znamená méně příležitostí k prodeji nových položek menu nebo těch základních (jako je Big Mac), které jsou již desítky let stálicemi.

McDonald’s si za léta svého působení na vrcholu fastfoodového odvětví však prošel mnoha podobnými problémy.

I z tohoto propadu se dostane s pomocí propagačních akcí a hlubšího pronikání do segmentů drive-thru a rozvozu do domácností. Do té doby mohou investoři pobírat chutné dividendy a obdivovat špičkovou ziskovou marži společnosti. Cílem řetězce je v příštích letech zvýšit provozní zisk na 50 % tržeb.

Aktuální vývoj ceny akcií McDonald’s

Načítání
Načítání
Kupte si akcie McDonald's Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

4. Apple

Akcie Apple se optikou ceny za poslední rok ani nepohnuly, i když širší trh posílil o více než 20 %. O zprávy týkající se tohoto člena “velkolepé sedmičky” není nouze, včetně pomalého růstu v Číně, nízké poptávky po jeho dalších hardwarových produktech a relativně slabé ziskovosti ve srovnání s konkurenty, jako je Microsoft.

Bylo by však chybou sázet proti výrobci iPhonů v dlouhodobém horizontu.

Má největší instalovanou základnu zařízení v oboru – 2,2 miliardy uživatelů vlastní hardware tohoto technologického titána.

To je obrovské publikum, které může Apple oslovit při uvedení několika dalších produktů na trh, ať už se bude jednat o opakované aktualizace stávajících zařízení nebo revoluční vstupy do nových kategorií – například robotický asistent.

Současné ocenění společnosti, které se pohybuje pod sedminásobkem ročních tržeb, vypadá levně. Když k tomu připočteme dostatečnou tvorbu hotovosti (40 miliard dolarů jen za poslední čtvrtletí), máme tu recept na vysoké budoucí výnosy pro investory.

Aktuální vývoj ceny akcií Apple

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Slovo závěrem

Nakupování akcií společností, které momentálně neprožívají své nejlepší období, může být chytrou investiční strategií pro ty, kteří hledají výnosy přesahující průměr trhu.

Společnosti jako Coca-Cola, Electronic Arts, McDonald’s a Apple ukazují, že i firemní giganti mohou procházet fázemi, kdy jejich tržní hodnota neodráží jejich skutečný potenciál.

Tyto firmy mají stabilní podnikatelské modely, silné značky a dobrou finanční výkonnost, které mohou v budoucnu generovat významný kapitálový růst. Investoři, kteří jsou ochotni přijmout krátkodobé papírové ztráty a mají dostatek trpělivosti čekat na otočení kola štěstí, mohou být za svou víru odměněni působivými zisky.

Tento přístup samozřejmě není bez rizika, ale historie ukázala, že tyto příležitosti často přinášejí vynikající výsledky těm, kteří dokáží počkat na svůj čas.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
9
7

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎