Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Akcie » Electronic Arts

Akcie Electronic Arts – Aktuální cena, graf, jak nakoupit

Váš kapitál může být ohrožen*

Graf ceny akcií Electronic Arts

Akcie Electronic Arts
CZK
USD
EUR

Informace o akciích EA

Electronic Arts (EA) je americká společnost produkující a vydávající velké množství dobře známých videoher. Odvětví s hrami na počítače a konzole stále roste a pravděpodobně i nadále růst bude. Co si z růstu ukrojit část zisků i pro sebe? Přečtěte si v našem článku, jak můžete na akciích EA vydělávat.

Obsah článku o akciích Electronic Arts

1.Historie Electronic Arts2.Akcie Electronic Arts3.Historický vývoj cen akcií Electronic Arts4.Jak je to s dividendami Electronic Arts5.Jak lze obchodovat akcie Electronic Arts?6.Jak na první obchod s akciemi Electronic Arts7.Stojí za to se o akcie Electronic Arts zajímat?8.Diskuze o akciích Electronic Arts (komentáře)

Historie Electronic Arts

Zdroj: Wikipedia.org

EA bylo založeno v roce 1982. Nejprve se zabývalo jen distribucí a prodejem her, s vývojem vlastních her se začalo o pět let později. V roce 1989 pak EA vstoupila na burzu.

Akcie Electronic Arts

Chcete-li obchodovat akcie Electronic Arts, pak musíte mít přístup na americkou burzu NASDAQ. Na ní se obchoduje mezi 9:30 a 16:00 místního času, u nás se jedná o dobu mezi 15:30 a 22:00. Denní volume akcií se pohybuje v řádu jednotek milionu, čili akcie se dají obchodovat i intradenně.

Historický vývoj cen akcií Electronic Arts

Vývoj akcií EA od roku 2010
CZK
USD
EUR

Společnost těžce zasáhla krize v roce 2008. Akcie se prudce propadly a poté jejich cena zůstávala nízko až do poloviny roku 2012. Tam se akcie nadechly k prudkému růstu. V polovině roku 2015 už byla jejich hodnota více než šestinásobná.

Poté necelý rok docházelo k velkým změnám ceny, ale trend se přerušil. V květnu 2016 se ale akcie opět vydaly vzhůru až do absolutního maxima v roce 2018. Poté cena prudce spadla a i přes následný růst se zatím absolutnímu maximu nepřiblížila.

Vzhledem k oboru podnikání se EA jako jedné z mála firem vyhnul propad v době koronaviru.

Dá se předpokládat, že akcie EA budou i nadále dlouhodobě růst. Herní průmysl rozhodně neplánuje zpomalovat. Podle posledních dat je z hlediska peněz herní průmysl větší než ten filmový a hudební dohromady, což z něj tak dělá největšího zprostředkovatele “zábavy”.

Jak je to s dividendami Electronic Arts

Electronic Arts zatím žádné dividendy nevyplácí a výdělky směřuje na svůj další rozvoj. O případné změně se nejdříve dozvíte přímo na stránkách EA pro investory.

Jak lze obchodovat akcie Electronic Arts?

Vzhledem k absenci dividend se akcie EA vyplatí držet dlouhodobě jen v případě silného dlouhodobého trendu. Jinak je lze obchodovat v řádu dní až týdnu. Likvidita je tu velice slušná.

Jak jistě víte, není potřeba nakupovat samotné akcie, lze využít spekulace pomocí CFD kontraktů. Pojďme se podívat, jak by takový obchod mohl vypadat.

Při ceně 135 dolarů za akcii budete spekulovat na růst při páce 1:5. Díky tomu za 50 akcií v hodnotě 6 750 dolarů zaplatíte jen 1 350 dolarů, na zbytek vám půjčí broker.

Po měsíci cena vystoupá na hodnotu 141 dolarů za akcii. Z obchodu vystoupíte a váš zisk bude (141-135)*50 = 300 dolarů. Při investovaných 1 350 se jedná o více než 22 % za jeden měsíc.

Do akcií můžete samozřejmě investovat také bez použití páky, jenom k tomu budete potřebovat víc peněz.

Jak na první obchod s akciemi Electronic Arts

Pokud vám herní byznys přijde zajímavý a pokud vás akcie EA v předchozích řádcích zaujaly, můžete se pustit do jejich obchodování. Stačí k tomu tyto čtyři kroky:

  1. Základem je vybrat si brokera, přes kterého budete akcie EA obchodovat. Přístup na burzu NASDAQ mají téměř všichni brokeři, proto se zajímejte hlavně o výši jednotlivých poplatků. Další tipy pro výběr brokera naleznete zde. 
  2. Po vybrání si u zvoleného brokera založíte účet a pošlete na něj peníze pro obchodování.
  3. Zároveň s tím se již můžete věnovat tvorbě obchodní strategie, podle které budete obchodovat. Je vhodné si ji vždy vyzkoušet na historických datech, případně na demo účtu brokera, pokud to umožňuje.
  4. Vytvoříte-li výdělečnou obchodní strategii, můžete se pustit do svého prvního reálného obchodu.

Brokeři kteří nabízí obchodování EA akcií

Favorit redakce
U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
  • Spolehlivě fungující firma
  • Dobrá zákaznická podpora v češtině
  • Vyšší poplatky při malých objemech
U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo

RoboMarkets

★ 96 %

U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
LYNX Broker logo

LYNX Broker

★ 92 %

Investování na finančních trzích zahrnuje rizika.

Stojí za to se o akcie Electronic Arts zajímat?

EA je významným hráčem videoherního průmyslu, který celosvětově roste. Je zde proto značný potenciál pro zvyšování zisků a hodnoty celé společnosti. Obchodování na burze NASDAQ, kde lze akcie EA koupit, navíc umožňují téměř všichni brokeři.

Rizikem může být měnové riziko nebo konkurence v herním průmyslu, na druhou stranu konkurenci máte v každém odvětví. Přesto se jedná o akcie, které mají potenciál k dalšímu růstu. Pokud přemýšlíte, jak diverzifikovat své portfolio akcie EA mohou být zajímavou volbou.

Více informací o Electronic Arts:


JménoElectronic Arts
TickerEA
Webové stránkyhttps://ir.ea.com/home/default.aspx
Založeno1982
Vyplácí dividendy?

Cena akcie Electronic Arts za poslední 2 týdny

Datum Hodnota Jednotka
25. 09. 2020 $131,2 EA
24. 09. 2020 $129,2 EA
23. 09. 2020 $128,5 EA
22. 09. 2020 $130,7 EA
21. 09. 2020 $127,2 EA
18. 09. 2020 $125,2 EA
17. 09. 2020 $125 EA
16. 09. 2020 $127,6 EA
15. 09. 2020 $129 EA
14. 09. 2020 $126,4 EA

Ohodnoťte akcie této firmy


Další Akcie, které by vás mohly zajímat

RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 98 %
U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 96 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
LYNX Broker logo
LYNX Broker★ 92 %
Investování na finančních trzích zahrnuje rizika.
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo