Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Apple se nevzdává: Po neúspěchu s elektromobilem přichází s robotem, který vás ohromí

Apple se pouští do robotiky: vyvíjí domácího robota a "interaktivní" obrazovku. Bude po svých neúspěšných počinech konečně slavit?

Publikováno
Apple se nevzdává: Po neúspěchu s elektromobilem přichází s robotem, který vás ohromí
Zdroj: deeply.cz

Společnost Apple, známý technologický gigant, se údajně pouští do oblasti domácích robotů. Podle nedávné zprávy agentury Bloomberg inženýři společnosti aktivně vyvíjejí “osobní robotické” zařízení.

Cílem tohoto inovativního robota je jeho bezproblémová integrace do domácího prostředí. Bude se v podstatě jednat o robotického společníka, který se může pohybovat v domácnosti spolu se svými uživateli.

Po ukončení svého projektu elektromobilů to vypadá, že Apple zřejmě přesměruje svou pozornost na něco zcela jiného. Ačkoli je projekt stále ve fázi výzkumu a vývoje, potenciální důsledky budou významné.

Aktuální vývoj ceny akcií Apple

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Pokročilé stolní zařízení využívající robotiku

Zpráva také uvádí, že Apple vyvíjí pokročilé zařízení pro domácnosti, které pomocí robotiky umožňuje pohyb obrazovky, což by se dalo popsat jako “interaktivní” či “responzivní” televizní obrazovka.

Vývoj tohoto zařízení údajně probíhá v rámci oddělení hardwarového inženýrství firmy ve spolupráci s týmem zabývajícím se strojovým učením.

Konkrétní informace o obou projektech však zůstávají v utajení. Zatím ohledně dostupnosti na trhu vládne nejistota.

Roboti příliš netáhnou

Na trhu se spotřebitelskými technologiemi se objevily různé pokusy o vývoj robotů pro domácnost, spíše s malou mírou úspěchu. Pomineme-li celkem úspěšného robota Roomba (robotický vysavač od společnosti iRobot), lze jako příklad uvést Astro společnosti Amazon, představený v roce 2021.

Navzdory svému inovativnímu designu se Astro, popisovaný jako autonomní mobilní zařízení podobné iPadu na kolečkách, setkal s nezájmem a na trhu spíše čelil problémům.

Snahy společnosti Amazon najít účel zařízení Astro vedla až k možnosti použít jej jako “bezpečnostní stráž pro malé podniky”. Ani tyto varianty jeho atraktivitu výrazně nezvýšily, a ještě více zpochybnily jeho funkčnost.

Applu se poslední dobou moc nedaří

Apple se do robotiky pouští v době, kdy se potýká s neúspěchy u svých předešlých významných projektů. Vision Pro, projekt zaměřený na virtuální realitu, se po svém uvedení na trh setkal se smíšenými ohlasy. Kromě toho byl také zastaven velmi očekávaný projekt Apple Car.

Tyto události vyvolaly spekulace o tom, zda se Applu podaří se svým domácím robotem prorazit, nebo zda se setká s podobnými problémy jako u zmíněných projektů.

Navzdory skepsi, která je často spojována s novými technologiemi, historie ukazuje, že podceňování společnosti Apple není na místě. Společnost má za sebou řadu úspěšných produktů, které stanovily průmyslové standardy, zejména iPod nebo iPhone.

Apple opakovaně ukazuje schopnost inovovat a ovládnout nové segmenty trhu.

S přicházejícím iPhonem 16 jsou fanoušci Applu rozděleni mezi dva tábory: ti, kteří jsou nadšení z nového modelu a ti, kteří jsou zvědaví na nový robotický počin.

Ať už osobní robot způsobí revoluci v domácím bydlení, nebo poslouží jen jako pouhý experimentální pokus, Applu se opět podařilo získat pozornost celého světa.

Uvažujete o investování do akcií Apple? Zvážit můžete brokera Saxo Bank:

Favorit redakce

U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Výhody
  • Saxo Bank umožňuje obchodování s více než 70 tisíci aktivy zahrnující akcie, forex, CFD, komodity, opce aj.
  • Zákaznická podpora je dostupná v českém jazyce
Nevýhody
  • Zdanění českých dividend 35% sazbou. 15% sazba pouze pro klienty Platinum a VIP na vyžádání
  • Broker neumožňuje obchodování s frakčními akciemi

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎