Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo SPDR Financial Select Sector
XLF
SPDR Financial Select Sector
Váš kapitál může být ohrožen*

$43,21 (1 001 Kč)

+2,56 % za 7 dní

Logo SPDR Financial Select Sector

SPDR Financial Select Sector

Cena ETF XLF
Graf XLF

$43,21 (1 001 Kč)

+2,56 % za 7 dní

Váš kapitál může být ohrožen*

Uváděná cena a graf jsou pouze orientační.

Graf ceny fondu Financial Select Sector SPDR

Informace o fondu SPDR Financial Select Sector

ETF Financial Select Sector SPDR (XLF) se řadí mezi sektorové ETF, přičemž investorům nabízí možnost investovat do širokého koše akcií z finančního sektoru.

V jeho portfoliu tak můžeme najít tituly od společností provozující finanční služby včetně pojišťoven, komerčních a hypotečních bank ale i investičních společností. Celkově se tak pokouší dosahovat dostatečné výkonnosti v porovnání s indexem Financial Select Sector Index.

Krátká historie fondu SPDR Financial Select Sector

Fond XLF byl emitován již v roce 1998 na americké burze NYSE investiční společností State Street Global Advisors v USA. Jeho účelem bylo a stále je nabídnout investorům široké portfolio akcií emitovaných těmi nejsilnějšími společnostmi ve finančním sektoru, přičemž všechny jsou zároveň zahrnuty i v benchmarkovém indexu S&P 500.

Co ovlivňuje cenu tohoto ETF?

XLF se řadí mezi sektorové ETF, v tomto případě tedy přesněji mezi ETF zaměřené na finanční sektor. Jeho cenu tak ovlivňuje cena akcií v jeho portfoliu, mezi kterými můžeme najít například Berkshire Hathaway, JPMorgan Chase, Bank of America, BlackRock nebo American Express.

Jak obchodovat toto ETF

XLF nabízí se svým portfoliem naplněným těmi největšími hráči na poli financí extrémní likviditu. Za tímto účelem vyhledává tituly do svého portfolia právě mezi akciemi z finančního sektoru zahrnutých v indexu S&P 500, což znamená, že se zaměřuje především na velké banky a nezaobírá se těmi s nízkou kapitalizací.

Svojí masivní likviditou tak předčí většinu svých konkurentů na poli finančních ETF, přičemž nabízí i velmi nízké poplatky a náklady. Své poslední cenové minimum tento fond prodělal v roce 2009, přičemž od té doby více méně zaznamenává růst až na malé odchylky.

XLF je tak vhodný jak pro střednědobé, tak i dlouhodobé investory, kteří věří finančnímu sektoru a chtějí investovat do těch největších hráčů na poli financí.

Obchodní hodiny Financial Select Sector SPDR

Pro obchodování XLF je zapotřebí mít přístup k burze, kde bylo toto ETF emitováno.

V tomto případě se jedná o americkou burzu NYSE, která má otevřeno každý všední den od 15:30 až do 22:00 našeho času.

V úvahu je však potřeba brát i americké svátky, během kterých je burza uzavřena a tím pádem nedostupná.

Shrnutí k Financial Select Sector SPDR

XLF nabízí investorům příležitost investovat do jedněch z největších finančních společností, přičemž je vhodný jak pro střednědobé i dlouhodobé investory.

I když u dlouhodobých investorů je potřeba přiznat, že jsou pro ně na trhu i mnohem komplexnější fondy, které by jim mohly více vyhovovat.

Na druhou stanu z hlediska diverzifikace je právě XLF jakožto fond zaměřený na finanční sektor vhodný do jakéhokoli portfolia. Nakonec je potřeba také dodat, že finance vždy hýbaly a nejspíše budou i hýbat světem a společnosti s nimi spojené budou na trhu vždy potřeba.

Více informací o SPDR Financial Select Sector

JménoSPDR Financial Select Sector
TickerXLF
Oficiální webové stránkyhttps://www.ssga.com/us/en/individual/etfs/funds/the-financial-select-sector-spdr-fund-xlf
Emitováno1998
Investiční společnostState Street Global Advisors
ISINUS81369Y6059
TER0,14 %
Ohodnoťte ETF SPDR Financial Select Sector
1
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Další ETF, které by vás mohly zajímat