Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Data z burz předznamenávají další pokles trhu. Poprvé po 7 měsících | Finex Coin Week

V dubnu se snížila aktivita na kryptoměnových burzách, peněženka MetaMask nabídla novou službu a Ripple se stal členem zajímavé aliance společností – to vše byl minulý týden v kryptu.

Publikováno
Data z burz předznamenávají další pokles trhu. Poprvé po 7 měsících | Finex Coin Week
Zdroj: Depositphotos.com

Získejte nejdůležitější informace ze světa kryptoměn až do vašeho e-mailu

Věděli jste, že Finex Coin Week posíláme ve zkrácené verzi také e-mailem? Stručně a pochopitelně, každý týden přímo do vaší e-mailové schránky. Zcela zdarma.

Tento pravidelný zpravodaj již odebírá více než 10 000 spokojených čtenářů. Chcete být jedním z nich a mít tak všechny důležité informace ze světa kryptoměn? Připojit se můžete vyplněním formuláře níže.

Obsah článku

Obchodování na kryptoburzách poprvé za 7 měsíců kleslo

Duben byl prvním obdobím po 7 měsících, kdy se na hlavních kryptoměnových burzách meziměsíčně propadl objem obchodů. Důvod je jasný – aktuální vysoká volatilita a pozastavení růstu celého trhu.

Kryptoměnám momentálně nenahrává ani napětí na Blízkém východě, které vneslo nejistotu na většinu trhů. Důsledkem je odliv prostředků ze spotových bitcoinových ETFs, což sráží jejich cenu, a následně hodnoty na celém trhu.

A jak moc obchody propadly? Objem spotových obchodů na centralizovaných burzách jako Coinbase, Binance a Kraken v dubnu poklesl o 33 % na 2 biliony USD. Podobná situace byla i v sektoru kryptoměnových derivátů, který s dubnovou hodnotou 4,6 bilionu USD zaznamenal o 26 % nižší objem obchodů.

Pokles objemů se projevil i na podílu obchodů největší světové kryptoměnové burzy Binance na celkovém počtu obchodů. Ten se snížil konkrétně o téměř 4 procentní body na 34 %.

Zdroj: theblock.co
Měsíční objem obchodů na jednotlivých burzách

Objem obchodů prudce narostl počátkem roku, kdy byly schváleny v USA burzovně obchodované fondy (ETFs) na Bitcoin (BTC). V reakci vystřelila cena nejznámější kryptoměny vzhůru a přilákala další investory. Duben byl spojen především se zájmem trhu o halving BTC a očekáváním, jak na něj zareaguje samotná mince.

MetaMask přišel se zajímavou novinkou

Kryptoměnová peněženka MetaMask přišla s novou funkcí Smart Transactions. Ta by měla zmírnit negativní dopady tzv. maximální extrahovatelné hodnoty (MEV), což je určitá forma dodatečného zisku, který mohou operátoři blockchainu získat, pokud upraví pořadí zpracování transakcí. Čachry s transakcemi se ale negativně projeví na zůstatku obchodujícího uživatele.

Jak s tím bude MetaMask bojovat? Nová funkcionalita nabídne uživatelům možnost poslat své transakce do tzv. virtuálního mempoolu. Ten bude simulovat transakce a vyhodnotí pořadí dříve, než tak učiní operátoři.

Cílem je zajistit uživatelům peněženky nižší poplatky. Jak celá služba bude fungovat si můžete přečíst v našem článku, kde ji popisujeme detailněji:

Ripple se stává členem Decentralized Recovery Alliance

Společnost Ripple, která stojí za tokenem XRP (XRP), se stala členem Decentralized Recovery Alliance (DeRec), organizace snažící se vytvořit nástroj pro správu všech důležitých informací souvisejících s digitálními aktivitami.

DeRec vyvíjí open source nástroj, který by měl poskytovat správu digitálních aktiv, účtů, klíčů, hesel a dalšího digitálního materiálu. Aplikace by měla zjednodušit jejich ukládání a poskytnout prostředek pro obnovení informací v případě zapomenutí určitých údajů. Platforma by měla být alternativou k tzv. abstrakci účtu, která byla představena v rámci návrhu ERC-4337 pro Ethereum.

Organizace DeRec má zajímavou strukturu členů, která dává naději, že by řešení mohlo být opravdu kvalitní. Jedná se nejen o společnosti zabývající se blockchainem, ale také poskytovatele průmyslových řešení, firmy zabývající se kryptoměnovými peněženkami nebo poskytovatele řešení pro zálohování a obnovu klíčů.

Zdroj: https://derecalliance.org/
Členové DeRec Alliance
Členové DeRec Alliance

Binance má další problém, tentokrát v Kanadě

Kanadský finanční regulátor FINTRAC (Centrum pro analýzu finančních transakcí a zpráv) uvedl, že kryptoměnové burze Binance udělil pokutu. Sankce byla vyčíslena na 6 milionů CAD (asi 101 milionů CZK).

Burza si zájem kanadských úřadů vysloužila tím, že se nezaregistrovala jako obchodník se zahraničními peněžními službami. Zároveň měla porušit pravidlo, které nařizuje hlásit veškeré transakce ve virtuálních měnách, které v rámci jednoho obchodu přesahují 10 tisíc USD.

Nejedná se o zdaleka jediný problém Binance. Burza byla poměrně nedávno sankcionována v USA za praní špinavých peněž a její bývalý CEO Changpeng Zhao byl následně odsouzen k 4 měsícům vězení.

Plus a mínus týdne

V naší pravidelné rubrice se na závěr podíváme na kryptoměny, kterým se v uplynulém týdnu dařilo nejlépe nebo naopak nejhůře.

Zajímavý týden má za sebou mince Toncoin (TON), která si připsala skoro 20 %. Jinak se toho na straně růstu příliš nedělo, za zmínku stojí snad už jen kryptoměna TRON (TRX), která je 14. v pořadí dle tržní kapitalizace a připsala si skoro 5 %.

Na druhé straně se příliš nedařilo memecoinu Dogecoin (DOGE), který odepsal
cca 12 %, dolů šly i tokeny Avalanche (AVAX) nebo Shiba Inu (SHIB), které ztratily shodně kolem 10 %.

Aktuální cena
Změna
Dogecoin / DOGE
Načítání
Načítání
Načítání
Avalanche / AVAX
Načítání
Načítání
Načítání
Shiba Inu / SHIB
Načítání
Načítání
Načítání

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.