Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Binance musí zaplatit pokutu téměř 100 miliard Kč. Zakladatel a CEO rezignuje

Publikováno
Binance musí zaplatit pokutu téměř 100 miliard Kč. Zakladatel a CEO rezignuje
Zdroj: bwbx.io

Ceny kryptoměn a zejména nativní mince největší kryptoburzy Binance, BNB (BNB), létají v úterý nahoru a dolů. Důvodem je vypořádání burzy s Ministerstvem spravedlnosti USA (angl. Department of Justice, DOJ), v rámci nějž je společnost povinna zaplatit 4,3 miliardy USD a odvolat svého generálního ředitele.

Kanadský bitcoiner s čínskými kořeny Changpeng Zhao, známý jako “CZ “, založil burzu v roce 2017 a od té doby ji úspěšně vede. Nyní však čelí podezření z porušení zákonů proti praní špinavých peněz a ze své funkce musí odstoupit. Většinové vlastnictví Binance jakožto soukromé společnosti si ponechá, avšak nesmí vykonávat ani žádnou jinou výkonnou funkci.

Zhao, který se v době psaní článku nachází u soudu v Seattlu, kde vystupuje na svoji obhajobu, dle Wall Street Journal s požadavky souhlasí. Pokud by na ně nepřistoupil, burza by dle informací deníku Forbes mohla být nucena přerušit svoji činnost.

Kdo nastoupí místo Zhaa na pozici leadera největší kryptoměnové burzy se zatím neví, dle zdrojů Forbesu by se však ředitelem mohl stát Richard Teng, který v současné době vykonává funkci hlavního manažera pro trhy mimo USA.

Aktualizováno

21:08:

Z dostupných zdrojů dále vyplývá, že Zhao souhlasí za své prohřešky zaplatit pokutu 50 milionů USD jako fyzická osoba. Ve vedoucích a rozhodovacích operacích Binance se nesmí objevit po 3 roky. Binance ani Zhao nesmí vydat žádné veřejné prohlášení odporující přijetí odpovědnosti, které vyjádřili před soudem.

21:42:

Binance vydává oficiální prohlášení, které doplňuje Zhaův příspěvek na X. Richard Teng je potvrzen v pozici nového generálního ředitele burzy!

21:56:

Ministerstvo spravedlnosti na tiskové konferenci uvádí, že Binance i přes doporučení nezavedla dostatečné systémy pro zabránění praní špinavých peněz a umožnila transakce prostředků teroristickým skupinám ISIS, Al Káida, Hamás a jiným. Rekordní pokuta, která byla Binance udělena, odráží zavázanost, s jakou americké úřady hodlají chránit své občany a vynucovat americké právo napříč kryptoměnovými burzami i celým DeFi.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz dohlížím na chod kryptoměnové redakce. Mým cílem je, abychom společně s redaktory a přispěvateli předali čtenářům každý den mnoho zajímavých a zejména užitečných informací.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.