Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Co bude Buffett dělat se 168 miliardami dolarů? Jakou velkou investici chystá?

Berkshire drží rekordní množství hotovosti. Chystá Věštec z Omahy velký nákup? Nahlédněte do strategie jednoho z nejúspěšnějších investorů všech dob.

Co bude Buffett dělat se 168 miliardami dolarů? Jakou velkou investici chystá?
Zdroj: midjourney.com

Ve světě investování je naprosto zásadní hranice mezi kalkulovaným rizikem a pouhým hazardem. Tento rozdíl dobře znají úspěšní investoři, jako je Warren Buffett, generální ředitel společnosti Berkshire Hathaway.

Ve svém nedávném výročním dopise akcionářům Buffett kritizoval “chování podobné kasinu” na dnešních trzích, které je odklonem od finančního prostředí na počátku jeho kariéry.

Buffettova investiční filozofie

Strategie Warrena Buffetta je pozoruhodně přímočará a zaměřuje se na velké, zavedené společnosti se stabilním růstem, spolehlivým cash flow a konzistentními výsledky v oblasti navrácení hodnoty akcionářům – ať už v podobě dividend nebo zpětných odkupů akcií.

Jedním z nejzásadnějších aspektů Buffettova investičního stylu je jeho mimořádná trpělivost. Společnost Berkshire Hathaway je známá tím, že své investice drží dlouhodobě, často po celá desetiletí.

Příkladem budiž dividendový král Coca-Cola, kterou Berkshire drží již 34 let, nebo 29 let držený American Express.

Vývoj ceny akcií American Express za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie AXP Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Díky tomuto přístupu vzrostly akcie Berkshire Hathaway od roku 1965 o ohromujících 4 384 748 %.

Přestože je Buffett nazýván Věštcem z Omahy, jeho strategie se neřídí prorockými postřehy ani složitými algoritmy, ale spíše jednoduchostí a dlouhodobou perspektivou.

Portfolio společnosti odráží Buffettovu preferenci předvídatelnosti a stability před rychle rostoucími odvětvími, jako jsou technologie nebo genomika, které s sebou nesou vyšší riziko a nejistotu.

V současné době má společnost v hotovosti a ekvivalentech rekordních 168 miliard dolarů, což svědčí o Buffettově opatrném postoji v současné situaci.

Makroekonomické prostředí

Přestože se ceny akcií pohybují na rekordních hodnotách, Buffett zůstává věrný svým zásadám – vyhýbá se spekulativnímu šílenství a vyčkává na vhodný okamžik, aby se prosadil.

Tato strategická trpělivost je pro Buffettův styl charakteristická a často vede k významným, nečekaným tahům, které trh zaskočí.

Makroekonomické prostředí je bouřlivé, inflace dosáhla neobvykle vysoké úrovně a přiměla Federální rezervní systém ke zvýšení úrokových sazeb.

Předseda Fedu, Jerome Powell, sice naznačil možné snížení sazeb v roce 2024, nic však není jisté.

Je pravděpodobné, že Buffett před dalšími významnými investičními kroky čeká na vyjasnění situace ze strany Fedu a na to, až se trh uklidní po případných turbulencích způsobených listopadovými americkými prezidentskými volbami.

Co bude další velkou investicí?

Pokud jde o další kroky Berkshire Hathaway, zůstávají přísně střeženým tajemstvím. Odhadovat, které společnosti by mohly Buffetta zaujmout, by bylo velmi spekulativní.

Jisté však je, že Buffettův konzervativní přístup umožnil vybudovat silnou rozvahu Berkshire Hathaway, přinášející flexibilitu, kterou mu závidí mnoho finančních manažerů.

Pro investory, kteří chtějí napodobit Buffettův úspěch, může být přímá investice do Berkshire Hathaway rozumnou volbou. Nabízí způsob, jak dosáhnout výnosů podobných Buffettovým, a zároveň omezit riziko.

Vývoj ceny akcie Berkshire Hathaway od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie BRK-B Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Vzhledem k hvězdné pověsti společnosti a působivé dlouhodobé výkonnosti může být nyní vhodná doba pro zvážení nákupu akcií Berkshire Hathaway, zejména předtím, než Buffett odhalí svou další strategickou investici.

Uvažujete o investování do akcií Berkshire Hathaway? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.