Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Ohrožují prezidentské volby v USA vaše investice? Jak se na ně připravit

Investoři se obávají dopadu letošním voleb na svá portfolia. Jsou obavy oprávněné? A dá se investiční portfolio ochránit?

Publikováno
Ohrožují prezidentské volby v USA vaše investice? Jak se na ně připravit
Zdroj: depositphotos.com

S blížícími se prezidentskými volbami ve Spojených státech v roce 2024 investoři zvažují možný dopad politiky na svá investiční portfolia. Rozsáhlá mediální masáž během volebních období často vyvolává obavy z výprodejů a pádů cen akcií.

Kromě USA se letos budou konat důležité volby i v dalších zemích. Dnes probíhají volby na Taiwanu, v březnu pak v Rusku, o měsíc později začnou parlamentní volby v Indii a během roku bude volit ještě řada zemí včetně pěti evropských. Celkem se dá říct, že letos bude mít možnost volit více než polovina světové populace a to v zemích, které tvoří na 60 % světové ekonomiky.

Průzkum provedený společností Janus Henderson Investors, kterého se zúčastnilo 1 000 investorů s aktivy ve výši alespoň 250 000 USD, ukázal, že 49 % respondentů se velmi obává potenciálního dopadu amerických prezidentských voleb v roce 2024 na jejich portfolia. Tato míra obav převyšuje obavy z inflace (35 %), recese (29 %) a vyšších úrokových sazeb (27 %).

V těchto obavách zřejmě hraje roli i věk – velké obavy z nadcházejících voleb vyjádřilo 69 % respondentů ve věku nad 78 let, zatímco u mileniálů to bylo jen 37 %.

Za zvýšenými obavami starší generace může být strach, že potenciální politické změny negativně ovlivní jejich důchodové úspory.

Historické vzorce a výnosy trhů

Navzdory všeobecnému přesvědčení, že americké prezidentské volby vedou k poklesu trhů, historické údaje z indexu S&P 500 během volebních cyklů vypovídají o něčem jiném.

V letech 1937 až 2022 činil průměrný roční výnos indexu S&P 500 9,9 % v letech prezidentských voleb a 12,5 % v letech bez voleb, což naznačuje, že volby nemusí nutně korelovat s výprodejem trhu – i když výnosy indexu S&P 500 jsou v těchto letech nižší.

Ačkoli jsou volby a politické události nepochybně významné, jsou jen součástí širšího souboru faktorů, které ovlivňují chování trhu. Pokusy o načasování investic na základě politických událostí nejsou obecně úspěšnou strategií. Proto by se investoři měli vyvarovat emotivních nebo unáhlených rozhodnutí v letech prezidentských voleb.

Je zásadní si uvědomit, že v roce 2024 bude investiční portfolia ovlivňovat nespočet proměnných a některá odvětví mohou být na výsledky voleb nebo politické změny citlivější, jiná méně.

Místo toho, aby se investoři upínali na nejistoty spojené s volbami, měli by se soustředit na komplexní investiční strategii, která zohledňuje celou řadu ekonomických proměnných. Historické údaje z trhu podtrhují důležitost tohoto přístupu a nabádají investory, aby se na rok 2024 připravili s dobře diverzifikovaným portfoliem, které dokáže odolat krátkodobým pohybům a výkyvům trhu.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎