Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Cena zlata letí vzhůru! Může dosáhnout až 2 800 dolarů?

Ceny zlata prudce rostou a mají potenciál k dalšímu růstu. Analytici předpovídají růst na 2 700 až 2 800 dolarů, což ze zlata činí potenciálně lukrativní investici.

Publikováno
Cena zlata letí vzhůru! Může dosáhnout až 2 800 dolarů?
Zdroj: depositphotos.com

Trh se zlatem v současné době zažívá výrazný vzestup, ceny překonaly hranici 2 100 dolarů za unci a analytici trhu předpokládají další možné zisky.

Jess Felder, zakladatel společnosti Felder Report, ve své technické analýze zaznamenal býčí vlajkové obrazce, které naznačují možnost ještě vyšší ceny zlata v krátkodobém horizontu.

Předpokládá, že cena zlata by se vzhledem k současným technickým ukazatelům mohla v letech 2025 a 2026 dostat až na 2 700 až 2 800 dolarů.

Aktuální vývoj ceny zlata

Kromě technických vzorců Felder zdůrazňuje silný fundamentální výhled pro zlato. Vyjadřuje skepsi, že Federální rezervní systém bude schopen snížit inflaci na svůj 2% cíl, což by mohlo oslabit americký dolar a posílit atraktivitu zlata jako investice.

Felder také upozorňuje, že se úvěrové podmínky na světových finančních trzích zhoršují, což naznačuje, že Federální rezervní systém možná bude muset v určitém okamžiku dodat na trh více likvidity.

Spekuluje tedy, že slábnoucí ekonomika a inflace nad cílem Fedu by mohly donutit americkou centrální banku k opětovnému zavedení kvantitativního uvolňování.

Kombinace vysoké inflace, zpomalující ekonomiky, kvantitativního uvolňování a potažmo slábnoucího dolaru jsou pro zlato ideální podmínky.

Zlato vypadá dobře, těžaři ještě lépe

Analytik je extrémně optimistický pokud jde o těžařské firmy. Uvádí solidní fundamenty a potenciál k výraznému oživení sektoru.

Předpovídá, že růst cen zlata znovu oživí zájem investorů o akcie těžařů, a naznačuje, že korekce na širším akciovém trhu by mohla přivést investice do těžebního sektoru.

Podle Feldera mají velcí producenti zlata, jako jsou Barrick, Newmont a Agnico Eagle, dobrou pozici k tomu, aby z vyšších cen zlata profitovali díky zvýšeným peněžním tokům. Tyto starší producenty považuje za obzvláště podhodnocené investiční příležitosti.

Ceny akcií těžařů se totiž podle něj aktuálně pohybují velmi nízko a jejich ocenění nekoresponduje s růstem ceny zlata, která se pohybuje blízko historického maxima.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎