Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
logo trinity bank
Trinity Bank Vkladový účet Bonus+ – Recenze, úroky, podmínky
logo trinity bank
Trinity Bank Vkladový účet Bonus+
logo trinity bank

Trinity Bank Vkladový účet Bonus+ – Recenze, úroky, podmínky

Poslední aktualizace recenze 1. 4. 2024 | Veronika Cvejnová

Základní informace o Trinity Bank Vkladový účet Bonus+

Maximální úrok 2,30 % p.a.
Minimální vklad 0 Kč
Poplatek za předčasný výběr Max. 5 % z vybírané částky mimo dispoziční lhůtu.
Poplatek za zřízení 0 Kč
Sjednání online Ne

Trinity Bank nabízí vkladový účet Bonus+ s měsíční výpovědní dobou vkladu, která se každý měsíc automaticky obnoví. Vklady na účet nejsou nijak omezeny. V případě výběru jsou vaše finance k dispozici vždy v období 7 dnů v měsíci, které si sami stanovíte.

Zůstatek na účtu se úročí vyhlašovanou úrokovou sazbou, a úroky se připisují měsíčně. Vklady si můžete na účet uložit na 6, 12 nebo 24 měsíců. Získat navíc můžete bonus, který je závislý na době vázanosti části vkladu, kterou si zvolíte. Úročení je navíc závislé nejen na době uložení vkladu, ale také na výši zůstatku.

Maximální úrokovou sazbu 2,30 % p.a. získáte u vkladů ve výši 100 000 Kč – 9 999 999,99 Kč v době vázanosti na 24 měsíců s bonusem + 0,40 % p.a. Banka nepožaduje žádný minimální vklad.

Výhodou je, že předem víte, jaký výnos získáte. Samozřejmostí je, že vaše úspory chrání pojištění. Termínovaný vklad si můžete zařídit na jedné z poboček Trinity Bank (Zlín, Praha, Brno, Ostrava).

Banka také nabízí vkladový účet CZK, což je termínovaný vklad úročený vyhlašovanou úrokovou sazbou dle daného pásma.

Poznámka

U Trinity Bank je k termínovanému vkladu vyžadován běžný účet CZK s vedením zdarma bez podmínek.

Recenze Trinity Bank

Nevíte, co od Trinity Bank čekat? Co na banku, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

Trinity Bank je česká banka, která na našem trhu působí od roku 1996. Původně Trinity vystupovala jako záložna pod názvem Moravský Peněžní Ústav. V roce 2018 však obdržela bankovní licenci a o rok později svůj název přejmenovala na Trinity Bank.

Tato banka poskytuje své služby klientům osobního, korporátního a privátního bankovnictví a zaměřuje se především na zhodnocení financí. Jedná se o banku s ryze českým kapitálem a 25letou historií. V současné době má banka více než 150 000 klientů. Disponuje 10 pobočkami, konkrétně v Praze, v Brně, v Ostravě, ve Zlíně a v dalších větších městech. Bankomaty nemá žádné.

Chcete se dozvědět další podrobnosti o Trinity Bank a jejích produktech? Přejděte na naši komplexní recenzi, ať vám neunikne žádná důležitá informace.

Co vše vám může vkladový účet od Trinity Bank nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Úroková sazba na termínovaném vkladu

Zůstatek na účtu se úročí vyhlašovanou úrokovou sazbou a úroky jsou připisovány měsíčně. Vklady jsou úročeny podle doby jejich trvání, přičemž doba vázanosti může být 6, 12 nebo 24 měsíců. Výše úrokové sazby je navíc závislá na výši zůstatku. Jedná se tedy o pásmové úročení.

Získat navíc můžete bonus až ve výši 0,40 % p.a. Tento bonus je závislý na době vázanosti vkladu, kterou zvolíte. Bonus se připisuje až na konci vázanosti části nebo celého vkladu a není automaticky obnovován. V případě, že zůstatek na vkladovém účtu klesne pod zvolenou vázanou částku, ztrácíte nárok na bonus a nebude vám připsán.

Maximální úrokovou sazbu 2,30 % p.a. získáte u vkladů s dobou vázanosti 24 měsíců, protože právě díky delší době uložení vkladů zde banka nabízí nejzajímavější bonus 0,40 % p.a.

Vklady na 6 měsíců jsou úročené výslednou sazbou (i s bonusem) 2,05 % p.a. a vklady na 12 měsíců se úročí sazbou 2,15 % p.a.

Uvedené sazby platí pro zůstatky od 100 000 Kč – 9 999 999,99 Kč.

  • Úrok pro termínovaný vklad na 6 měsíců: 2,05 % p.a.
  • Úrok pro termínovaný vklad na 12 měsíců: 2,15 % p.a.
  • Úrok pro termínovaný vklad na 24 měsíců: 2,30 % p.a.

Trinity Bank také nabízí spořicí účet Výhoda+, který nabízí maximální dosažitelnou úrokovou sazbou 1,78 % p.a. a můžete si jej sjednat bez nutnosti vedení běžného účtu nebo využívání jiných bankovních produktů.

Poznámka

Zajímá vás, která banka nabízí lepší podmínky pro spoření? Podívejte se na naše velké srovnání spořicích účtů pro rok 2024!

Sazebník poplatků – termínovaný vklad

Za zřízení ani vedení vkladového účtu neplatíte žádné poplatky. Zdarma je také čtvrtletní nebo roční frekvence generování výpisu. Zaslání výpisu poštou je zpoplatněné.

Termínovaný vklad se úročí během sjednané doby a nelze jej v tu dobu vybrat (přišli byste o zhodnocení). V případě výběru jsou vaše finance k dispozici vždy v období 7 dnů v měsíci, které si sami stanovíte. Za výběr hotovosti/odchozí úhradu realizovanou mimo tuto dispoziční lhůtu je stanovená smluvní pokuta max. 5 % z vybírané částky.

Stejně tak za změnu délky výpovědní doby vkladu realizovanou mimo dispoziční lhůtu zaplatíte smluvní pokutu max. 5 % ze zůstatku účtu.

  • Zřízení účtu: 0 Kč
  • Vedení účtu: 0 Kč
  • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
  • Měsíční výpis poštou: 39 Kč
  • Elektronický výpis: 0 Kč
  • Předčasný výběr vkladu: Max. 5 % z vybírané částky mimo dispoziční lhůtu.

Do aktuálního ceníku Trinity Bank můžete nahlédnout na stránkách trinitybank.cz.

Založení a přehled o vkladu

Termínovaný vklad od Trinity Bank si lze založit na pobočce banky (Zlín, Praha, Brno, Ostrava, Hradec Králové, Plzeň, Liberec nebo České Budějovice). K založení termínovaného vkladu potřebujete občanský průkaz.

Účet lze pohodlně spravovat v internetovém bankovnictví Trinity Bank. V rámci přihlášení zadáte vaše uživatelské jméno a ověříte den a měsíc narození. V dalším kroku budete vyzváni k zadání hesla a ověřovacího kódu, který vám bude zaslán na mobilní telefon.

Banka nepožaduje žádný minimální vklad.

Všechny vklady jsou navíc ze zákona pojištěny do výše 100 000 EUR, což je v přepočtu ca 2,5 milionu korun.

Jak termínovaný vklad funguje a v čem je jeho výhoda?

Termínovaný vklad funguje tak, že jednorázově uložíte peníze na předem danou dobu a po tuto dobu zůstává výše vkladu stejná. Získané úroky si můžete převádět na běžný účet u Trinity Bank (popř. vybrat v hotovosti) nebo si je ponechat na termínovaném vkladu a zvýšit tak svoji úročenou částku do dalšího období.

Bonus+ je vkladový účet s měsíční výpovědní dobou vkladu, která se každý měsíc automaticky obnoví až do uplynutí doby vázanosti. Úroky se připisují měsíčně, bonus až při splatnosti vkladu.

Další produkty od Trinity Bank

Pro koho je vhodný termínovaný vklad od Trinity Bank?

Termínovaný vklad od Trinity Bank umožňuje mít finance k dispozici v krátkém časovém horizontu. Peníze máte totiž tzv. po ruce každý měsíc na 7 dní bez dopadu na úrokovou sazbu. Navíc můžete získat bonus, který je závislý na době vázanosti vkladu. Pokud však zůstatek po dobu vázanosti klesne pod zvolenou vázanou částku, ztrácíte na bonus nárok.

Úroková sazba u vkladového účtu Bonus+ od Trinity Bank však není nijak závratná, a oproti jiným bankám je spíš velmi podprůměrná. Výhodou je, že zde není podmínka minimálního vkladu.

Pokud chcete své finance skutečně zhodnotit, doporučujeme zvolit jiný produkt pro zhodnocení vašich financí. Vyzkoušejte například investování.

Nezaujal vás vkladový účet od Trinity Bank? Podívejte se například na termínovaný vklad od Banky CREDITAS, který nabízí zajímavější zhodnocení.

Hodnocení Finex.cz

Vkladový účet se 7denní dispoziční lhůtou

Vkladový účet Bonus+ od Trinity Bank nenabízí příliš zajímavý úrok, jediným plusem je bonusová úroková sazba. I přes to je maximální úroková sazba v porovnání s jinými bankami velmi nízká, až podprůměrná. Založení i vedení vkladového účtu je zdarma, banka nepožaduje ani minimální vklad. Na druhou stranu je podmínkou disponovat běžným účtem od Trinity Bank. Banka narozdíl od jiných bank nabízí 7denní lhůtu, která se opakuje každý měsíc, a během které může klient peníze vybrat bez ohledu na dopad na výslednou úrokovou sazbu. Proto je tento termínovaný vklad vhodný, pokud chcete mít možnost peníze vybrat bez poplatků či dopadů na úrok. Zúročení však není příliš závratné, proto doporučujeme jiné způsoby zhodnocování financí, například investování.

Přehled poplatků a parametrů pro vkladový účet od Trinity Bank

Obecné informace o produktu
Jméno produktuTrinity Bank Vkladový účet Bonus+
PoskytovatelTrinity Bank
Typ účtu Termínovaný vklad
Měna účtuCZK
Minimální vklad 0 Kč
Maximální úrok 2,30 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za zřízení0 Kč
Poplatek za předčasný výběr Max. 5 % z vybírané částky mimo dispoziční lhůtu.
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Fyzický bankovní výpis39 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Uživatelské jméno + ověření dne a měsíce narození + heslo + autorizační SMS kód
Úrokové sazby dle trvání vkladu
1 měsícNeposkytuje.
3 měsíceNeposkytuje.
6 měsíců 2,05 % p.a.
12 měsíců 2,15 % p.a.
2 roky 2,30 % p.a.
3 rokyNeposkytuje.
4 rokyNeposkytuje.
5 letNeposkytuje.
Parametry termínovaného vkladu
Nejlepší úrokovou sazbu získáte u vkladů na24 měsíců
Typ úrokové míryFixní
Pásmové úročení
Běžný účet podmínkou
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ bankyNeposkytuje.
Podmínka pro úrokZaložení jednorázového termínovaného vkladu na 24 měsíců u zůstatků ve výši 100 000 Kč - 9 999 999,99 Kč.
Maximální výše spořeníNeuvádí.
Připisování úrokůÚroky se připisují měsíčně, bonus se připisuje na konci vkladu.
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.trinitybank.cz/ke-stazeni/#ceniky-a-sazby
Sazebník poplatkůhttps://www.trinitybank.cz/ke-stazeni/#ceniky-a-sazby
Ohodnoťte produkt Trinity Bank Vkladový účet Bonus+
0
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat